Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Borisz76

    veterán

    válasz #64791808 #73 üzenetére

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

  • E.Kaufmann

    addikt

    válasz #64791808 #72 üzenetére

    Azoknak biztos elég is, de ők szerintem csak úgy gondolnak rá, mint valami köztes közegre az internet és a gépük között, pedig valójában már egy helyi buszrendszerré alakult át. Amiket eddig direktbe a gépre vagy a gépbe kellett kötni, azt 1-10GBit-en már a switchre is lehetne kötni, de már a Wifi-n is elég szép eredményeket lehet elérni. Szerintem a többség ezt nem látja. A NAS is akkor poén mikor már nem érzi az ember a különbséget, hogy direkt a gépben vannak a vinyók vagy a hálón.

    [ Szerkesztve ]

    Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

  • Csabroncka

    addikt

    válasz #64791808 #72 üzenetére

    Függetlenül attól, hogy biztosan szükséged van rá, azért azzal gondolom tisztában van, hogy egy bizonyos réteg nagyon vékony szeletét teszed ki.

    Egyébként a terjedésnek valóban az szab gátat, hogy integráltan nem terjed. Egyáltalán azt nem tudom, hogy a Syno mikor kezdené el ilyen vezérlőkkel felszerelni a kis irodai és háztatásba szánt eszközeit.

    De látod, egy nyamvadt 8 portos switch között 15x-ös az árkülömbség. Itt azt gondolom valami még a vezérlő chip árával lehet (liszensz vagy egyebek), mert már rég tolnák páran - persze az intelnek van ;]

    "in medias res"

  • -Skylake-

    addikt

    válasz #64791808 #72 üzenetére

    "Skylake felvetesere, hogy miert kell adatot tarolni... amit helyben magad tarolsz, afelett te gyakorolsz ellenorzest, azzal rendelkezel, az ott van nalad, ahhoz hozzafersz. Ha ledoglik a neded, vagy lelassul, vagy akarmi lesz vele - ami megesik, es semmit nem tudsz vele tenni, mert nem rajtad all -, akkor te el vagy zarva az adataidtol. En meg nem. Es meg valami. Nincs olyan, hogy Cloud. Az valaki mas gepe, akiben megbizol annyira, hogy rabizod az adataidat. Bizzad, te dolgod. En nem bizom."

    1 : ez ilyen vegtelen kor, hogy "ha elmegy a net stbstb". Akkor innentol epitsek ugy cfgt hogy ha nekem gtx1070 kell akkor egybol vegyek kettot ? Erted, ha az egyik meghal akkor lehet 1 honap a gariztatas, addig is kell a jatek nem ? Teljesen hihetetlen tartom, hogy azer kellene itthon tobb/tobb 10 tera sorozatot meg filmet tarolnom, mer elmegy a net. Az utobbi 5 evben szerintem a leghosszabb ido ameg nem volt net otthon (vezetekes net nem volt, mobilnet termeszetesen volt addigis) az a 3 nap volt ameg a T kihuzta a Digi meg be. Kicsit mint a kabel meg a wifi esete, csak a kabel a wifi megszakad. Nem szakad meg.
    2: en sem bizom a cloudban, ezert tarolok adatot lokalban. Ugyan ugy vannak adataim mint neked, csak en nem mentem le a zinterntet otthonra. Mar egy 100-as net is az a kategoria, hogy kitalalom a filmet amit meg akarok venni es mire lemegyek osszerakni egy popcornt addigra lokal adatta valtozik. Nekem ezres netem van, szoval ez az ido mar fhd eseten is teljesen elhanygolhato.
    Megegyszer : en nem mondom azt, hogy nincs szukseg otthoni adattarolasra, nem mondom azt hogy hulyeseg winyot venni. En azt mondom, hogy az emberek megszokasbol tarolgatnak mindent, mert az van a fejekben hogy uristen 20 giga egy ev mire letoltom. Csak ma mar az az egy ev az 8 perc.

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

Új hozzászólás Aktív témák