Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wombath

    HÁZIGAZDA

    válasz Csabroncka #14 üzenetére

    Igen, így igaz, és ez újabb példa arra, hogy miért szűk keresztmetszet az 1 Gbps-es port, és miért lenne jó, ha terjedésnek indulna a 10Gbase-T. A kábel olcsó, a csatlakozó olcsó, könnyű szerelni (ellentétben az SFP+-szal és társaival)... Már csak az olcsó kártyák és a még olcsóbb integrált megoldások kellenének.

  • Csabroncka

    addikt

    válasz Csabroncka #14 üzenetére

    Bocs Thusor neked akartam írni!

    Úgy tudom, hogy a 4K HDR belefér az elméleti 125 Mb/sec átvitelbe.

    (#17) Wombath: igaz amit írsz, de a vezérlő chip még aranyárban van.

    (#19) Male: Van egy géped 10Gbps-os vezérlővel és egy switch-ed 10Gbps-os - ettől még ez még nem lesz 10Gbps-os hálózat. Ehhez szükséged van még egy ilyen sávszélességet tudó NAS-ra, vagy egyéb hálózati eszközre amivel a géped kommunikál és adatot cserél.

    [ Szerkesztve ]

    "in medias res"

  • Thusor

    őstag

    válasz Csabroncka #18 üzenetére

    Nem vagyok a téma szakértője. Úgy olvastam egy cikkben, ha lehet a cikknek hinni, hogy igazából nem is a felbontás (4K) a lényegi információ stream esetében, hanem a bitráta amivel kódolták. Minél magasabb a bitráta, annyival nagyobb sávszél kell az átvitelhez. Szóval akár az 1 Gbit is természetesen bőven elég lehet. Én nem is a streamre gondoltam első sorban, hanem az esetleges adatok mozgatására NASról gépre, vagy vissza (akár filmek, sorozatok).

    Jelenleg még baromi drága a 10 Gbit kiépítése magánszemélyek részére otthonra. De idővel ez sokkal olcsóbb lesz, így lesz értelme elgondolkodni, hogy 1 Gbit helyett 10 Gbitre váltsanak az emberek. Ezzel sávszélességet növelve mind belső hálózatra, mind esetleges gyorsabb internetre (már ahol ez elérhető). Egyébként legtöbb esetben az idő spórolása is lehet indok, hogy a belső hálózaton 10x gyorsabban mozgatható ugyanannyi adatmennyiség mint 1 Gbiten. Ez olyan mint az internet. Nem tök mindegy, hogy 50 Mbit/20 Mbit netem van ami elég sokra elég vagy 2 Gbit/500Mbit netem? Igazából jelenleg a gyorsaság növekedése az idő csökkentésére fordítható...

    AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

  • Suker10

    aktív tag

    válasz Csabroncka #14 üzenetére

    Már régóta vannak ilyen alaplapok.

    Müzli 38% gyümölccsel: "Száraz, hűvös helyen tárolandó. Az elemzés értékeit a természetes termékek biológiai variáció. Hiszen ebben a gabonafélék természetes termék tartalmazhat nukleáris alkatrészek, részek és kő shell alkatrészek is." De legalább természetes.

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Csabroncka #28 üzenetére

    A problema ott kezdodik, hogy mindenki sajat penztarca alapjan definialja az emberit. Pl szerintem az 1tb ssd-k ara mar boven emberi, akkor szoljak a cisconak hogy keszitheti a nevemre a 10gb switchet ? Azt kene megerteni, hogy senkinek semmi baja nem lesz, ha 10szer akkora sebessege lesz. Max nem hasznalod ki, tokmindegy. Az eletemben fogadok ra, hogy magyarorszagon az osszes lakast tekintve a behuzott netek 90%-anal meg a 100mbit is boooven elegendo lenne. Akkor most mondhatjuk hogy minek gb ? Nekem meg pl (mint sokan masoknak) pont lassu a gb es nagyon jo lenne ha vegre lehetne nagyobb sebessegre epiteni, de nem MB/LB eszkozokkel hanem ha nem is otthoni, de SOHO vonalon. Szoval ja, terjedjen. Akinek eleg az 1gb, az meg tegye ossze a ket kezet es oruljon, mer neki nincs mire varnia.

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • TeeJay

    félisten

    válasz Csabroncka #55 üzenetére

    vágod hogy mire a 10gigás LAN otthon általános lesz 6-8év minimum
    és már ennyivel el van késve a dolog mivel 20éve adták ki a gigabit LAN-t és azóta minden más dolog sokszorosára fejlődött a LAN meg maradt 1gigabit max..

    a wifi 20éve hol volt? 11megabit B-s wifi
    most meg 3x3 AC tud 5-600megabitet valósan átvinni és már itt az AX wifi is

    minden sokat fejlődött a LAN-ra meg tojtak...

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

  • Borisz76

    veterán

    válasz Csabroncka #56 üzenetére

    Igen....fajlagosan a HDD még mindíg jobb adattárolásra. Pláne raid-ben.

    Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

  • dabadab

    titán

    válasz Csabroncka #61 üzenetére

    Ki van zárva, ahhoz az kellene, hogy már most integrálva legyen az alaplapra meg normális áron legyen switch.

    DRM is theft

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Csabroncka #56 üzenetére

    #56,#58 :

    Ezt sose értettem. Drága, vagy drágább? Nem mindegy a kettő szerintem. 1 TB ssd olyan nettó 75-80ezer forint körül van. Ez már egy olyan méret, amin a felhasználók 99,9999% élete végéig elvan, ha értelmesen tölti ki. Nyilván drágább, mint egy winyó, de szerintem nem kell ecsetelnem miért jobb, plusz nekem szempont volt, hogy az ssd nem rezonál. Ennyit megért. Az igazság az, hogy ma 2017-ben, nem nagyon van lokál adat. Nem kell minden szart egyfolytában tárolni és akkor nem fogy el. Most komolyan : vegyük ki a munkát a képletből mert a munkagépet a munkáltatóm fizeti nem én. Mi marad ? Zene ? Stream. Film , sorozat ? Vagy stream , vagy letöltöm-megnézem-törlöm. Komolyan, mi értelme letöltve tárolni konstans 5 TB filmet ? Akár winyó akár ssd ? Láttam már ilyet én is, csak sosem értettem hogy miért kellene reprodukálható adatot őrizni. Gyak az egyetlen adattípus amit ma otthon tárolni kell HA! valaki nem szereti a cloudot, azok a saját videók és képek. Én egy 5DMKIII-al fotózok ha fotóznivaló van, de évente 25 gigát akkor sem tudnék összefotózni, ha mindenhova vinném magammal a gépet. Szóval nem tudom, nem tartom drágának mert eljutottunk oda, hogy csak nagyon kis százalék az elfogyasztott adatnak az, amit valóban tárolni kell. Tudom, hogy minden topikban van valaki aki 30 gigás psd-el dolgozik otthon, meg 6K raw videót vág és neki egy snitt az 600 giga meg nem tudom, de ez más kérdés , mert akkor ez egy munkaeszköz otthon. Amiről meg ugye tudjuk, hogy a munkaeszköz ha valóban szükséges, akkor kitermeli az árát, ha meg nem termeli ki az árát akkor vagy nem szükséges, vagy keresni kell más munkát.
    Lehet egyedül vagyok a véleményemmel, de amire itt mindenki évek óta vár, hogy bezuhan az ssd-k ára, hát szerintem az már lezajlott és eljutottunk oda, hogy már rendszernek szinte filléres összeg a gép teljes árát tekintve (gyakorlatilag adott esetben a gépház és adott esetben a táp után egy rendszer-ssd egy pc legolcsóbb alkatrésze), adattárolásra pedig már a bőven vállalható kategória.

    #59 :

    Értelmes laptopot gyakorlatilag már nem is kapsz winyóval, mert 1 : az ssd már standard , 2 : egy jobb gépbe bele sem fér egy winyó. MINDEN egyéb számtech eszköz, tablet,mobil , minden flash alapú tárolást használ. A fényképezők, DAP-ok, a nintendo switch, de még egy szaros 10 éves ipod is flash memóriát használ. Szóval nem tudom mi ez az "ufótechnológia" duma, de ok. Végül is olyan gépet is kellett összeraknom ismerősnek még 2016-ban amibe kellett venni DVD olvasót. Ez mondjuk azon nem változtat, hogy a DVD egy elavult, gyakorlatilag kihalt technológia. A winyó még nem jár itt, de tekintve a számítástechnikai egészét, a kommented a valóság súlyos meg nem értéséről tanúskodik. (Persze azt aláírom amúgy, hogy nekem se jutna eszembe egy 100 GB-s COD:Infinity Warfare-t ssd-n tárolni :) )

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Csabroncka #14 üzenetére

    Kivéve, ha az ember direktben köti össze a munkagépét a NAS-al, mert úgy problem solved. :U Én pl. csak az asztalimmal nyúztam a NAS-t, durva másolások, Photoshop, Lightroom, ilyenek. 10GbE esetén a normál karijukkal megyek a router fele, 1-1 dedikált 10GbE kártyával meg egymással direktbe őket rézen. A többi csak beállítás kérdése. Azért lényegesen elérhetőbb még így is a Gigabit feletti sebesség, mint eBay-en 1-1 Infiniband karit kukázni és azt belőni a két gép közé. Mondjuk az 40Gb-nél indul (amiket láttam értelmesebb karik) és nincs Ethernet overhead, ha nem akarja az ember .. :U Csak kicsit beteg megoldás otthonra.. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák