Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    válasz tildy #2 üzenetére

    Egzisztencia, vagyon, hogy csak kettőt mondjak hirtelen a fontos dolgokból.
    Soha nem érdekeltek. Vagyis igen, de nem törtettem mohón, hogy legyek valaki, és az enyém legyen a legnagyobb ház a faluban.

    Elhúnyt feleségemnek van egy rokona akárhol, és anno nála is jártunk, amikor még megengedhettük magunknak, hogy legyen egy Trabink.
    A kapu előtt várt minket, és első mondatait azzal fejezte be, hogy övé a legnagyobb ház a faluban.
    - Na és? - kérdeztem.
    - Hát az enyém a legnagyobb ház a faluban!
    - Na és?
    - Az enyém...
    - Édesanyád hogy van?
    - Megvan.
    - Hol?
    - A hátsó portán.
    A hátsó porta két helyiséges vályogház volt. Ott nőtt föl a srác, aki immáron összekapált annyit, hogy kétszintes háza van a faluban. Felnéznek rá, és én nem értettem, hogy miért. Az a tetves téglahalom lenne a csodálat tárgya?

    Ott töltött időnket a hátsó portán töltöttük. Az anyóka kivirult, elénk rakta az elemózsiás tálat. Csipegettünk, inkább illemből, mint éhségből. Érezze, hogy izlik a kaja. Amit nála hagytunk, az bőven sok volt ahhoz képest, amit kaptunk, de ezt ugye nem gusztusos mérlegre rakni.
    Búcsúzáskor először szárazon lejattoltam a legnagyobb ház tulajdonosával, aztán megöleltem az anyókát, és átéreztem könnyei súlyát.

    Nálam első a szeretet.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • kem

    addikt

    válasz tildy #16 üzenetére

    Így már értem:)
    Egyébként milyen munka érdekelne titeket itt Londonban? Mostanában aki nincs itt annak semmi esélye sincs munkát találni. Van egy ismerősöm aki ilyen programozással foglalkozik. Megkérdezhetem, hogy tud-e valami lehetőséget. Múltkor mondta,h java programozót keresnek, de nem hiszem,h 2 hét alatt nem találtak senkit, én meg inkább HW-es vagyok. Ha gondolod vegyél föl msnre, vagy beszélgethetünk az angliás topicban is, csak nem szeretném teleoffolni:)) Jövő héten sajnos elég sok szabadidőm lesz, mert épp munkát készülök váltani.

    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák