Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Rayyy #69 üzenetére

    "Scythe Ninja Mini van egy Q9550-esen (95W tdp),"
    venti nélkül? nanemá... :N
    (hacsak nincsenek mellette 1-2 centire házhűtő ventik...)

    én passzívan q9550-et 1,000 v.ra alulfeszelve, alapfrekin bírtam hűteni nagy ninja1-el, mugen2-vel.
    mini ninjaval max egy hivatalosan 65w tdp-s de gyakorlatilag 40-45-w-nál többet nem fogyasztó procit lehet lehűteni, mint pl. nálam egy E1400-at.

    ***

    egyébként nagyon tesztik a tesztben lévő hűtő asszimetrikus megoldása.
    a szimetrikus böhömöknél egy sansztalan dolog van. ha valami nem fér el alatta, mellette, nem segít az elforgatás...

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

  • szab.tam

    nagyúr

    válasz Rayyy #73 üzenetére

    ok.
    ezt már leírtam nagyságrendileg 120-150x.
    de sosem árt megismételni.

    a passzív és a "kicsit van" aktív hűtés között akár 20 fok különbség is lehet.
    ezzel a júzerek rendre akkor szembesülnek, amikor megpróbálják kivenni az utolsó ventit a gépből.

    ez egy régi képem, de telán ez volt erre a legjobb példa. ez az egy venti volt a gépben, 9cm-es, kb. 400-ra leszabályozva.
    tök középen, picit mozgatta csak meg a levegőt. de egyszerre hűtőtte a cpu-t, gpu-t, nb+igp-t.
    amikor kivettem, elszabadultak a hőfokok.
    pedig a légmozgatása még egy normális házhűtővel sem hasonlítható össze, annyira picit mozgatta meg a levegőt...

    ezt a gépet vagy 3x át kellett dolgoznom, mire ki tudtam venni az utosló ventit is...
    [link]
    [link]

    a probléma ott van, amikor ilyenek elhangzanak.
    ahol van házhűtés, az NEM passzív.
    mások pedig komolyan veszik, és nekiállnak mini ninja-kkal 90-120 w-os prociknak, passzívan.
    mert úgy gondolják, hogy a házhűtés a cpu szempontjából a passzív üzemben elhanyagolható.
    pedig esetleg csak olyan -20 fokot jelent.
    és jönnek a bűvszóval, hogy kéményhatás. ami ugye mindent pótol.

    volt idő, amikor heti rendszerességgel kb. 2-en kerestek meg privátban.
    igazolást akartak előre, a totálisan biztosan működésképtelen megoldásukhoz.
    a végén meg még én voltam a hülye...

    kapcsold le azt a házventit, ami csak úgy a tetejét fújdogálja, és úgy nézz egy hőfokot.
    az sem mindegy ugye, hogy alsó, vagy felsőtápos.
    mert a felső táp az sok esetben felérhet egy alacsony fordulatú cpu ventivel is, mert leszippantja a meleget.
    (nyírva ugye saját magát.)
    ettől függetlenül felsőtáp ellenes vagyok.

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák