Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TazLeacher

    nagyúr

    Komolyan mondom...régen akasztott ki ennyire egy írás. Olvastam már sok írásod, volt ami tetszett, és ami kevésbé. Ez viszont eléggé primitívre sikeredett...

    Először is célszerű lenne figyelembe venni az előttem szóló hsz-ét, miszerint ez egy reklám folytatása.

    Másrészről én már egy jó ideje (elég jó ideje) leszoktam arról, hogy ezeket komolyan vegyem. Azt hiszem azóta, mióta egyszer-kétszer azt a választ kaptam gyerekkromban a szüleimbtől, hogy ez csak film vagy mese vagy reklám...

    Komolyan mondom, hogy komoly bajokra utal, ha egy reklámot nézve ilyeneken gondolkozol.
    Azon még nem gondolkoztál véletlenül, hogy hol lehet olyan Citroen-t kapni, ami robottá változik
    Vagy mondjuk azon, hogy a Milka reklámban a hódok vajon fizetnek-e TB-t, illetve vezetnek e jelenléti ívet, hiszen nyílvánvaló, hogy állandóan dolgoznak?
    Vagy, hogy a lábfájás elleni krém reklámjában a csajnak hogy változik kővé a lába, amikor ilyet még sose láttál...esetleg a kis ugráló Tantum Verde tabletta? Mert nálam még sosem ugrált...

    Szerintem a következő a cikked szólhatna mondjuk arról, hogy a Mikulás hogy a pi*ába fér be a kéményen, illetve, hogy ideje lenne már egy vagyonosodási vizsgálatot indítani ellene, hiszen egész évben csak lógatja a lábát, mégis egész jól megél belőle... :W

    Némely embereknek mire nincs ideje!

    [ Szerkesztve ]

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Honda Power #57 üzenetére

    Dehogynem. Pont rossz volt a példa, mert az simán érted. Én kb. évente 1-et látok belőle, és max az új szereplőkön csodálkozom, egyébként simán folytatólagos a történet. Lehet azért, mert nem szól semmiről... :DDD

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    Van az a Coca-colás reklám, amikor jönnek a kamionok...

    Az is elég sok kérdés vet fel, pl.:

    -Ott van a sofőr, aki vezeti a kamiont. Hol van a felesége? Ekkora rohadék, hogy karácsonykor is dolgozik. Vagy lehet, hgy meghalt a felesége. Vagy elválltak. Vagy lehet, hogy épp most csalja meg. Ja, szép. Csóró csávó még karácsonykor is dolgozik, az asszony meg megcsalja. Milyen asszony ez? Vagy lehet, hogy meleg a srác. Tényleg tuti, hogy meleg. Nincs is felesége. Volt felesége, csak megcsalta, mert karácsonykor dolgozott, utána meg meghalt egy balesetben, mire a srác meleg lett. Ezaz. Tutui. Komolyan. Ilyen gusztustalan reklámot. Ezzel akarnak eladni nekem valamit. Hogy lehet egy ilyen szegény csávóval reklámozni valamit. És akkor ott a koris srác az apukájával. Miért csak ketten koriznak. Hol van anyu? Elütötte a kamion? Akkor miért olyan boldog. Lehet azért mert nem szerette az nyukáját. Ja, ő meg a kamionsofőrrel efélt, ezért nem szerette a gyerek. Az is lehet, hogy már rég meghalt az anyukája, és az apja meleg. és ő van a kamionsofőrrel. Ja, és láttátok, hogy mosolyog a mikulás a kamion hátán. Eleve milyen perverz reklám, ahol a mikulásnak nincs lába...ja ez is ilyen mozgássértültes reklám. Nem is perverz. Ezekszerint a Mikulás is mozgáskorlátozott. És milyen kajánul mosolyog a végén. Tetszik neki a kisgyerek...huhh...pedofil a mikulás. Komolyan, ez egy gusztustalan reklám. Halál, megcsalás, melegek, pedofilia. Minden van benen...és egy világ cég akar eladni nekem ezzel valamit....komolyan nem értem az ilyet... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Eastman #69 üzenetére

    Ennek a magyar változatára gondoltam...csak kicsit bekevertem, mert 2 srác szánkózik, apuék meg ülnek a kocsiba.

    Figyeld a végén a pedofil tekintetet. Nagyon kemény...

    Egyébként mind2 linkelt reklám király! :C

    Azt is érdemes megnézni, ahogy a kocsiban a csávó átöleli a gyereket. Lehet nem is az apukája... ;] A kisgyerek meg már hajol át a másik ülésre...Fúúúj!

    [ Szerkesztve ]

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz FoxiestFox #71 üzenetére

    Lehet azért mert ez a reklám volt a téma...hol van a gyerek anyukája? Ki a sz@r érdekel egy reklámban, hogy hol van a gyerek anyukája. Ez nem egy életrajzi regény. Rövid, tömör figyelemfelkeltő.

    De felőlem általánosíthatunk is. Akkor általánosan: egy reklám nem arra van, hogy elgondolkodtasson. Én megértettem mire gondol, veled ellentétben. Ő szerinte ez egy hülye reklám, és egy 1 perces spot mögé komoly társadalmi tartalmat akar beületni. Ez nem a reklámok dolga...ilyen hülye kérdéseket bármelyik reklám kapscán fel lehetne tenni.

    Néztél Te már filmet? Azon is ki szoktál akadni? Ezért film, és zért reklám. Ha a valóság lenne, akkor úgy hívnák, hogy híradó...

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz FoxiestFox #77 üzenetére

    Ja, sz@rok a filmek, sz@rok a reklámok, sz@rok a játékok. Sz@r az egész világ. Lehet nem a világgal van a baj... :F

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    Akik ezt a reklámot csinálták, nem gondoltak bele abba, hogy jónéhány hozzám hasonló gondolkodású ember is nézi alkotásukat

    Na, ebben egyetértünk! :DDD

    De, ha nem vesszük figyelembe az előzményeket:

    Szóval szerinted egy anyukának minden percben otthon kell lennie?
    Szerinted egy gyerek nem okozhat örömet csak az apukájának?
    Szerinted egy gyerek nem rosszalkodik, csak akkor, ha ott van mind2 szülő?
    Szerinted csak akkor lehet boldog egy család, ha mindkét szülő ott van?

    Ha bármelyik kérdésre igennel válaszoltál, akkor szerintem komoly baj van a fejedben. Pedig ezeket a kérdéseket boncolgatod állandóan, illetve ismételgeted, hogy "Hol van anyu", mintha megakadt volna a lemez. Hol van anyu? Anyu a szomszédba ke*él a házmesterrel? És hol van a nagypapi? És hol van a nagymami? Ezeket miért nem tetted fel? Ja, és ennyi erővel milyen szar lehet olyan lakában lakni, ahol csak ennyi helyiség van. Mert ugye azt már megtanulhattuk tőled az elmúlt hsz-ekben, hogy amit egy reklámban nem látunk, az nincs. Tehát, akkor jó kicsi a lakásuk...

    Meg milyen ünnepélyes pillanatról beszélsz állandóan? Az, hogy a gyerek úgy csinál, mintha esne a hó? Ez ünnepélyes? Jártál már te játszótéren? Egyszer érdemes lenne ellátogatni. Egész nap ez megy: "Anyu/apu nézd.." és nem ünnepélyes pillanat. Csak mutatnak valamit a szüleiknek. (És ott sincs mindig ott mind2 szülő...) Ha nálatako ez az ünnepélyes pillanat...komolyan. Egy gyerek csak játszik, és megmutatja az apukájának...ennyi ebbe semmi ünnepélyes nincs. MIért van ott a fa? Azért, mert hülyén nézne ki, ha fürdőnadrágban a medence szélén üvöltözné a gyerek, hogy apu esik a hó...

    [ Szerkesztve ]

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Vakegérke #95 üzenetére

    Azt azonban feltételezem, hogy a kislány helyében csak akkor produkálnád a hóesést, ha anyu is jelen van.

    Azt mondod felneveltél 2 gyereket. Ebben az esetben érdekes a adolog. Valószínűleg a szüleim tucatnyi olyan emléket tudnak felsorolni, amikor csak az egyik szülőm volt ott...de ha ez nálatok csak így elképzelhető...

    De igen. Karácsonykor ez nem helytálló.

    Ha már ennyire kiforgatujuk a reklámot, akkor én is kiforgatom. Ki mondta, hogy még karácsony van. Mert még nincs karácsony, az látszik, ugyanis a fa nincs feldíszítve. Úgyhogy még nincs szent este, úgyhogy anyu még lehet, hogy jön haza a munkából, hiszen 24-e munkanap.

    Ez a kislány nem rosszalkodott, hanem örömet akart szerezni. Ha megtehette volna, mindkét szülőnek.

    Az első mondatról nem vitázok, dönts el, ahogy akarod, a második rész is igaz. De anyu nem volt így ez van. Attól még nem történt katasztrófa...vagy a gyereken úgy látszik?

    "Szerinted csak akkor lehet boldog egy család, ha mindkét szülő ott van?"
    Ilyen kaliberű ünnepen igen.

    De nincs még karácsony, mint láthatod.

    Most mondd, mi a fenéért oly fontos, hogy meggyőzz arról, miszerint ismerjem el téves látásmódom, lássam be butaságom, és hamut szórva fejemre töröljem írásom?

    Nem fontos. Te leírtad a Te látásmódod (a címlapra) én leírtam az enyémet (ide). Mond, neked miért olyan fontos, hogy mindekből azt a lelkiállapotot váltsa ki, mint belőled? Mégis mi volt a cél?

    Kik lesznek jelen karácsonykor nálatok? Ne terelj, válaszolj. Gondolom anyukád is a fa alatt áll, és harmatos szemmel veszi tudomásul örömed. Vagy tévednék?

    Nem nemt tévedsz. Viszont lesz, aki már nem lesz ott. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy nem okozhatnék örömet, vagy nem lehetnék boldog a többiekkel.

    Összefoglalva tehát:
    A következtetésed téves, ugyanis még nics karácsony, hiszen a fa nincs feldíszítve, és ajándékok sincsenek alatta.
    Amennyiben a reklámot függetlenként kezeljük:
    A dolog egyszerű, anya dolgozik 24-én délelőtt (itt van anya), apa otthon vigyáz a kicsire, és főzi szentestére a vacsorát. A gyerkőc unatkozik, mert apa nem ér rá vele foglalkozni, és még a fa sincs feldíszítve, ezért fel akarja magára hívni a figyelmet (mint a legtöbb gyerek, és nem örmet akar okozni, mindössze figyelemfelkeltés). Apa bejön, és igazából morcosnak kellene lennie, de nem az, mert aranyos amit a lány csinált...ennyi. De ettől függetlenül lehetne az is, hogy anya külföldi munkát vállalt, vagy anyék elválltak.

    Az egész gondolatmenetben 1 dolog bánt(?) részedről. Az, hogy mindenáron komoly érzelmi (vagy akár értelmi) tartalommal akarsz felruházni egy 1 perces spot-ot. Pedig, mint mindenki tudja ez semmi másról nem szól, mithogy mutatnak egy karácsonyfát (mindenkinek eszébe jut a karácsony, meleg otthon, süti, tea, család -> ettől jó érzése lesz) egy rosszalkodó kislányt (ez is megmosolyogtatja az embereket) és ez után benyomják a cég logoját, tehát, amikor meglátod az OTP logot, jó érzésed lesz.

    Ugyan ez a pszichológia a Provident reklám.

    1. jelentet: komor szűrke, mindenki boldogtalan, elromlott a TV
    2. Jelenet, felvettük a hitelt, van tévé, a szinek élénkek, gyerekek boldogak

    Következtetés: jó szülő leszel, ha felveszel ilyen hitelt...persze ezt senki nem kajálja be ennyire konkrétan, de a pszichológia ettől függetlenül tudatalatt átjön...ennnyi. Semmi több, és senkit nem érdekel, hogy a boldog családapa miből fogja visszafizetni az 500%THM-es hitelt, Az már senkit nem érdekel. Ez egy reklám.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Új hozzászólás Aktív témák