Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz -=RelakS=- #154 üzenetére

    Úgy bizony.:D Ekkora méretnél viszont (monitoros felhasználást feltételezve) már
    felmerülhet a függőleges látószög problémája... Nevezetesen felfelé kell nézni, ha
    egy ilyen dögöt leraksz magad elé a számítógépasztalra... Így nem ergonomikus.

    Nekem a 40"-os se véletlenül van a falon, mivel talpon állva még magasabb lenne.
    Szóval átlag munkahelyen / átlag íróasztalon nehéz elképzelni, egy 54.1"-os TV-t.

    Nyilván ez a 49-es csíkmonitor sem látható be egyszerre, tökéletesen, de ha kell,
    hogy ilyen széles képet nézz és egy szempillantással a perifériára figyelhess, hát
    egye-fene. Lényegében hasonló konfigon dolgozok, még a hajlítást is "szimulálja"
    a monitorok elrendezése. Nade ettől még otthonra nem kéne. (Mint a zsiráf sem.)

    Van olyan munkahely, ahol konkrétan az egész fal egy bazinagy monitor, mert ott
    az a fontos, hogy az adott infókat folyamatosan/többen/messzebbről is láthassák:
    nem jó opció, hogy valaki belebújik egy 24-es egérmoziba, és görgeti jobbra balra.
    Nekem is 24-es az egyik monitorom a cégnél, de függőlegesen kisebb, mint a régi
    20-as 4:3-as, és kisebb a PPI is. A PH mondjuk különösen vicces rajta az 1024-re
    optimalizált dizájnjával, de már megszoktam otthon is a 16:9-et lassan 10 éve...:D

Új hozzászólás Aktív témák