Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter13

    senior tag

    válasz dzsesztik #40 üzenetére

    Köszi a linket: nekem is ez volt az aggályom, ahogy olvastam a bevezetőt: ha kell mindkét mag (márpedig hogy' a viharba nem kéne, évek óta arrafelé rugdossuk a programozókat hogy szíveskedjenek többszálúsítani a programokat, és vegre szépen haladunk is arrafelé), és még hozzá az IGP is (játék alatt tuti), akkor ölni fogják a részegységek egymást a TDP keretért, és se a CPU, se a GPU nem tudja kifutni magát. Mint ahogy az látszik is.

    A teszthez: értem hogy a 4,5 wattnak reklámértéke van, de ez nekem kezd olyan "dinamikus kontraszt" izű dolog lenni: mérhető, csak tényleges felhasználás során mégse olyan. És most nem feltétlenül kell nagy dolgokra meg Krájzisza gondolni: elég ha megnyitok egy "nehezebb" weboldalt és lehet hogy máris letérdel (ha csak CPU-ból oldja meg, akkor azért, mert ugye a két mag egyszerre turbózva is megeszi a TDP-t, ha használ GPU gyorsítást akkor meg főleg).

    Lehet hogy én leszek az első, de nekem ez, így, egyáltalán nem tetszik. Az ára speciel pont nem zavarna, de ez így számomra öntökönlövésnek tűnik: egy rettenetes 6-7 wattos TDP-vel lehet hogy ki tudná futni magát, de nem, nekünk 4,5 kell, mert az hűdejó. Hát, nem. :(((

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dzsesztik #40 üzenetére

    Játékra, komolyabb feladatokra (persze mobil mércével) mindenképpen marad egyelőre az i5, ez teljesen egyértelmű, már csak az erősebb IGP miatt is. Internetezős, facebookozós gépnek, amin néha rá kell nézni valami dokumentumra, vagy excell fájlra, vagy valami natív windowsos programra, aminek nincs más platformon alternatívája - nos ilyen esetben az Atomok kiváltására nagyszerűen megfelelne, persze ha árban is versenyképes lesz velük. Az az érzésem, hogy előbb-utóbb ez is megtörténik, borzalmasan nagy szüksége van az Intelnek és a MS-nak is egy belépő szintű platformra, amivel piaci részesedést tud szerezni, nemcsak az arm, de az apple elől is.

    Telefonhoz meg ne hasonlítsuk, nem alternatíva a kis méretű kijelző miatt. Nekem is 5s-em van, meg mellette ott az asszony iPad Retina Minije, látom, hogy mennyire piszok gyors, de azért erősen korlátozott a használhatósága sok szempontból. Én mobil gépnek egyelőre még mindig az Atomos Dell Venue Pro 8-at használom, egyelőre marad is, annyira nem győzött meg a Core M, hogy rohanjak cserélni, főleg az ár miatt. Nagylányom asztali gépét viszont most cseréltük egy i5-ös Surface 3 Pro-ra (pont a Lenovo Yoga 3 volt a másik alternatíva, de győzött a dizájn), azt kell mondanom, hogy a C2D E8400 / NV9600GT-s asztali gépe után nemhogy nem lett visszalépés, de még erősebb is annál, ami azért nem kis fegyvertény egy olyan géptől, ami a hozzácsatolt billentyűzettel együtt sincs 1 kg.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák