Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz rudi #152 üzenetére

    Jó hír, hogy lesz teszt. :)

    A többivel nekem nincs gondom. A maiaknál vékonyabb nem kell szvsz.
    Amit várok, hogy:
    1. Ne 3-400k között, aranyárban mérjék a 1.5kg körüli és még használható, igényes notikat.
    2. Ne legyen teljesítmény/hűtés probléma. (nyilván ami jó azért k* drága... meg ami félig jó az is :) )
    Tudom, hogy ez utóbbi látszatra ellentmond a vékonyságnak, de ma már szerintem eljutottak arra a szinte ami elégséges.
    - Ivy-ig mentek az M-es 35W-os procik, de az nagyon sok egy vékony gépbe.
    - Haswelltől meg átastek a ló túlsó oldalára, szinte csak U-s procikat árulnak, ott meg már szvsz nincs gond a hővel, hanggal, akksival a 15W miatt, de a teljesítmény igencsak megsínyli. Persze 99%-ban elég mindenkinek egy pár perces Turbo, de azért az vicc, hogy az i7-ek, de még az i5-ök (persze sok különbség nincs is köztük) egy része is throttlingol sokszor. Az biztos, hogy az átlagnotiban visszalépés volt teljesítményben az M->U váltás miatt.

    Viszont talán most a Broadwellel elérünk oda, hogy a 15W-ból kényelmesen kijön 10 percen felül is ugyanaz az (erősebb féle) i5 körüli teljesítmény. És akkor rendben lennénk. Kicsit több kraft is lenne újra, fogyasztás 15W marad, ezzel hűtés, akkuidő megoldva, vékonyság maradhat.
    Bónuszként jöhet a 10W-ra lekonfigurálható TDP.

Új hozzászólás Aktív témák