Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Garfimacs

    csendes tag

    válasz kelepce #24 üzenetére

    A kedvelt SE 750 2 évi használata után elkövettem azt a ballépést, hogy váltottam az U 600-ra, amit egy idő után kifejezetten utáltam olyan hülye volt. Thaiföldön járva telószalonban dolgozó barátnő hívta fel a figyelmem a NAVIGATORra, amibe első látásra beleszerettem... OK... az U600 csilivili, szép, vékony teló ez meg egy bunkó ( még mindíg kisebb, mint akármelyik N series ) mindenféle parasztvakítás nélkül... de.. nekem tetszik a fémszerű felület és végre nincs a NOKIAnal oly jellemző festékkoptatós gomb, egy strapabíró készülék benyomását keltette és nem csalódtam 1 hónapig hordtam övzsebben, kulcscsomó melett és egy karcolás nincs rajta. ( kaptam hozzá ajándék kijelzővédő fóliát ) A boltban rögvest feltolták rá a magyar szoftot és egy rakat egyéb programot, játékot...( mindez 85.000 HUF ba volt minusz 18200 a 2 éves SE750, minusz 32.500 az U600-ért doboz, kábelek nélkül... azaz 34.300 ráfizetéssel ) Ahogy távolodott tőlem az U600 úgy oldódott a gyomromban a görcs és ahogy birtokba vetten a NAVIGATORt, úgy öntött el a kéjes érzés... Atomstabil csúszka, remek billentyűzet, strapabíró ( nem letörésre tervezett gagyi, mint az U600-nál ) nyitható oldalajtók ( mini USB, memóriakártya tok ) gyönyörű hang kihangosítva is, pengeéles képek ( nekem az U600 használhatatlan képeket készített, aszondták, hogy szoftos hiba ) ... és végre nem egy buta, gagyi módon magyarított hulladék szoft, hanem egy igazi kis testreszabható csemege...( most nem írnék a Symbianról, de verhetetlen ) Amit az U600-ban 4-5-6 lépésben lehet megoldani, itt 1-2 lépésben megy ( minden fontos dolog 2 lépésen belül használható ) Külön kiemelném a C gombot és a teló oldalán lévő " saját gombot ". Amikor beraktam a thai SIM kártyámat azonnal tudott minden beállítást ugyanúgy, mint amikor itt beraktam a Pannonos kártyámat. Külön csemege, hogy amikor netezek, a kijelzőt vizszintesbe lehet állítani két gombnyomással....Az akkumulátor normál használat mellett ( napi 10-30 perc beszélgetés, 20-30 perc netezés, 20-30 perc játék ) nekem elég 3-4 napra. ( az U600 1 nap alatt lemerült ) A GPS Bangkokban működött sztem elég jól, de sajnos thai nyelven ment a térkép... úgyhogy nem igazán tudtam értékelni. ( a google és a NOKIA maps működött rendesen, de tudom, hogy az nem GPS ) Le akartam tölteni a Budapest térképet, levonták a hitelkártyámról a díjat... majd megállt a letöltés, úgyhogy azt nem tudom használni..meghatározza a helyet ahol vagyok és annyit ír ki, hogy " Nem digitalizált utca "... ha ráközelítenék Budapestre azt írja ki, hogy " eredménytelen térkép betöltés "...noha szerepel a meglévő térképek közt.. ( Valami ötlet, hogy mit tehetnék ? ) A rádió... NEM csak visual, bedugva a fülhallgatót használható sima FM rádióként, igaz nem írja ki az állomásokat, de el lehet menteni őket és nevet adni nekik . Benne van a 3G, de hogy őszinte legyek nem igazán tudom, hogy az miért jó... mindenesetre a szolgáltató kijelzése azt írja ki, hogy " H pannon 3G "
    Összegezve... beleszerettem a készülékbe, ha nem lenne benne GPS akkor is ezt választanám ( eddíg éppen a méret, a kopási faktor és az anyaghasználat riasztott a NOKIAktól, de ez éppen belefér, sőt kifejezetten kedvelem a dizájnját... olyan Blade Runneres feeling... ) a csúszka is praktikus, nem kell zárogatni-nyitogatni a billentyűzetet ... azt hiszem ez egy hosszú barátság lesz....

Új hozzászólás Aktív témák