Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gorlin

    őstag

    válasz rudi #7 üzenetére

    Rudi!
    Milyen szakmai alapon mondod azt hogy ''furán hat''?
    Ez nem a Nők lapja,ez a prohardware!!
    Ha valakinek DDR1,és sima AGP-s kártyája van ,de akar egy kétmagos rendszert elkezdeni építeni akkor neki tökéletes választás lehet.
    Nem kell rögöt +120e forintot beleölnie.Tehát ebben az esetben nem hat furán.

    De ha építesz egy Htpc-t ,és ezt az alaplapot teszed bele ,majd egy komolyabb VGA-val akkor is tökéletesen elegendő még a DDR1.Amúgy Egy U8 1600-assal passzívan 59-65 fok között dolgozik a processzor tehát megfontolandó egy ilyen gépnél.

    Ha valami szakmai kifogásod van a lappal akkor azt írd le ,mert mindenki szívesen veszi,de azért mert valami olcsó nem biztos hogy olyan rossz.

    Üdvözlettel:Gorlin


    MOD:Amúgy értettem mit akartál írni azzal hogy furán hat,de nagyon sokan idegenkednek Pl az Asrocktól ,pedig lehet hogy amire ők használnák arra tökéletesen elegendő lenne.


    [Szerkesztve]

  • Yushchenko

    őstag

    válasz rudi #14 üzenetére

    Nekem kicsit úgy jött le, hogy az x2 és a core 2-nél az azonos órajel azonos teljesítményt takar. Meg volt egy ilyen, hogy a 805-ös egy 1.5Ghz-es core 2-vel vehetné fel a versenyt. Én szívesen visszatolom 1.5Ghz-re a core 2-met, de nem hiszem hogy 2.66Ghz-en lenne esélye a 805-nek.

  • Palika71

    őstag

    válasz rudi #23 üzenetére

    :R
    Most már az az ember hat rám furán, aki GT -t, illetve GTX -et vesz!
    Itt a Ph! -n csak okosodnilehet.

    Mindenki a maga szintjén nyomorog!

  • gorlin

    őstag

    válasz rudi #19 üzenetére

    Ha ezt az előbb így irtad volna le akkor az másképp hatott volna.A minőségről meg annyit hogy ahány szervízzel beszéltem eddig mindenki azt mondta hogy nagyobb számú Asrock lap eladás mellet nagyságrendel több ASUS lap-ot hoztak vissza garanciába(mindamellet hogy az Asrock az Asus leányvállalata)
    Nekem is szált már el csak úgy magától 50e forintos Asus-om. :U
    Ezzel nem azt akarom mondani hogy egy drágább alaplap nem jobb mint egy Asrock,mert értelemszerűen jobb ,de azért az Asrockot sem kell leírni minőségileg.
    De szolgáltatásokban tényleg nem veszi fel a versenyt a drágább konkurenciával,sem pedig tuningban.
    A másik dolog a hőfok.Ezek a processzorok már nagyon nem melegednek,tehát mégegyszer mondom jelenleg nem egy rossz megoldás ilyen gépből HTPC-t építeni,főleg ha egy régi fejlesztésből akad otthon DDR1,mivel ehhez a feladathoz bőven elegendő.


    Azt hogy tükköztek a PCI-E-el hogy értetted?


    Üdv.

  • Gtxtt

    tag

    válasz rudi #33 üzenetére

    Valójában csak 4X a PCI-E sebessége.Itt egy teszt,hogy ez mennyit számít:[link]

    ''Nem az a szabadság,hogy megteheted amit akarsz,hanem az,hogy nem kell megtenned amit nem akarsz.''

  • orbano

    félisten

    válasz rudi #37 üzenetére

    tényleg nem akarok én sem lovagolni a témán, de ez a megjegyzésed a cikkben nekem is kinyitotta a bicskát a zsebemben. elég sok irodai gépet rakunk össze asrock alaplapokkal és semmi, de semmi baj nincsen a minőségükkel. meglep, hogy ti is azt szajkózzátok, amit az alaplapgyártók is el akarnak velünk hitetni: a drágát kell megvenni... :(

    A vér nem válik VAZZE!™

  • _seth_

    veterán

    válasz rudi #37 üzenetére

    Én is kifejtettem a véleményemet ha nem tetszik az a te dolgod.

    Próbáld meg értelmezni amit írok: áranyaiban jobb, gondolom tudod mit jelent (vagyis mégsem...).
    Egy szóval sem írtam, hogy jobb a 805 mint ezek a procik és képzeld tudom milyen teljesítményre képes a core és az x2...
    Azt sztem csak én tudom, hogy mit és hogyan képzelek el...
    ''Szerinted a Te 4,2 GHz-es 805-öd megáll egy 3,4 GHz-es Core 2 Duoval szemben is (ott a számok a korábbi CPU-s cikkben, lehet versenyezni velük)?'' Mit is írtam én? ''nem egy kategória és az áruk sem'' szövegértés... Azt pedig, hogy tuningban arányaiban legalább olyan jól húzható vagy akár jobban a 805 mint a másik két fajta proci tartom.

    Lap: érdekes: munkahelyeken, irodákban a legolcsóbb alaplapok is évekig üzemelnek gond nélkül és itt tényleg olcsóra kell gondolni... Aki pedig azt hiszi, hogy ami drága az minden esetben jobb is az vegye meg nyugodtan a drága cuccokat...

    [Szerkesztve]

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • H.Roland

    aktív tag

    válasz rudi #19 üzenetére

    Ezen a ''furán mutat egy 15 ezer Ft-os lapban egy 50 ezer Ft-os processzor'' kijelentésen (amit már másodjára olvastam tőletek) én is meglepődtem. Igazából semmi szakmai érvelés nincs mögötte. Kicsit a számtech-boltok eladóira emlékeztet.
    Attól, hogy a processzor 50 000 Ft, az alaplapnak nem kell feltétlen 30 000 Ft felett lennie.
    Ezt úgy írjátok, mintha már kimutatták volna, hogy a 30 ezer alatti lapokban bármiféle jelentős teljesítményvesztés, vagy az alaplap élettartama csökkenne, vagy kockázati tényezők lennének a működést illetően, ha Core2-őt tesznek bele. Ha lenne egy ilyen teszt, akkor elfogadnám az kijelentéseteket.
    De addig nem értem, miért kell elültetni az emberek fejében azt a gondolatot, hogy ''vigyázz, ha 30 ezer alatti alaplapot veszel a Core2-ődhöz, rosszul járhatsz''.
    A feature-ökről meg annyit, hogy mindenki tudja, mire van szüksége. Ha megteszi neki egy 25 ezres alaplap, akkor mi van?


    [Szerkesztve]

    Minden relatív.

  • cousin333

    addikt

    válasz rudi #93 üzenetére

    Először is, köszönöm, hogy ennyi karaktert szántál a válaszra. Másrészt: ígérem, ez lesz az utolsó reagálásom ehhez az ügyhöz a témában. Tehát:

    Netburst-el kapcsolatban annyit, hogy a hsz-ed második bekezdésének elején nagyjából meg is fogalmaztad, hogy mit gondoltam én leírni róla :). És ez nem 10 oldal, hanem 1-2 mondat. Vagy egy link egy korábbi cikkre mibe fáj? De csak azt leírni, hogy annyit kell róla tudni, hogy már nem használják...

    A tapasztalatos dolog esetén igazad van annyiból, hogy a két ominózus mondat között nem feszül komolyabb ellentmondás. Ugyanakkor a korábbi mondatod annyit jelent: Netburst=kuka, mégis a Core fejlesztése során a Netburst architektúrával kapcsolatos tapasztalatokat is felhasználták (éppen te írod itt pl. a cache kezelést). Tehát lehet, hogy Netburst csak hosszú pipeline és magas órajel, de a ''járulékos'' fejlesztések (pl. cache kezelés) ehhez kapcsolódnak, mondhatni ennek köszönhetőek, és ezt használták fel a Core-ban is. Az meg, hogy a mérnökök nem felejtették el mindazt, amit az utóbbi években kitaláltak, talán természetes...

    X2: nem írtam sehol, hogy írj regényt róla (vagy bármelyik processzor architektúráról). Nem azt kértem, hogy írj 10 oldal áttekintést, hanem azt kifogásoltam, hogy az a 8-10 mondat, amit erre szánsz, ne legyen olyan összevissza. Például, ha az adott bekezdés utolsó mondatát a Pentium D bemutatása után írod, kb. annyi átvezetéssel, hogy 'az AMD válasza az Intel kétmagosára az X2 volt', ami... és ide kerülhetett volna, hogy alalcsonyabb órajelen is lépést tartott a Pentiummal. 'Majd ezután megjelent a Core, ami szakítva a NetBurst-el, az X2-höz jobban hasonlító felépítéssel rendelkezik, mert a P3 az alapja...' stb. De azt, hogy az utolsó mondatot így odabiggyesztetted a bekezdés végére, elég logikátlannak találom.

    Ami pedig a megértést illeti: nem vagyok egy HW guru, de azért hülyének sem tartom magam. Tisztában vagyok mindazzal, amit most ide leírtál.

    A jelek szerint nekem nem sikerült érthetően fogalmazni. Nem tartalmi vagy terjedelmi problémáim vannak, hanem szerkesztésbeliek (azaz a mondatok sorrendjével, és összefűzésével van gondom).

    "We spared no expense"

  • opr

    veterán

    válasz rudi #93 üzenetére

    Egyet értek, én sem értem miről megy a vita jelenleg... úgy néz ki az emberek fele nem túl jó szövegértésből :(

    Más: mindíg beleköt mindenki a tuningba hogy milyen kevesen használják ki. Szerintem az itt lévők 80%-a minimum kihasználja, aki meg nem olvasgatja ezt( vagy valamilyen másik) hw oldalt/újságot az valószínű nincs is annyira képben h tudja egyáltalán azt, h miről is szól a tuning, hogyan kell nekiállni stb. Szal szvsz ezt sem értem, de kezd idegesítő lenni h minden alaplap/memória/prociteszt után erről megy a vita.

    Másik: alsókat. alaplap: nekem is furcsa lenne, ha egy ''50k+''-os proci alá egy 15k-s lap kerülne. Mert: tuning, Firewire, gbit lan, 8usb, esetleg wifi, (sli-t, crossfire-t baromságnak tartom:U) stb szerintem szükséges.

    Csak ennyit akartam mondani, SZERINTEM jó lett a cikk, én egyet értek veled abban amit leírtál :R Főleg h pont egy ilyen cikkre volt szükségem, mert így karácsony előtt sokan kérdezgetik h milyet/mennyiért stb. szal thx ;)

    [Szerkesztve]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • _seth_

    veterán

    válasz rudi #105 üzenetére

    Jobb lett volna ha a cikket írod meg részletesebben és úgy, hogy ne lehessen belekötni ;) (az a pár mondat nem igaz, hogy nem fért volna el... és az sem igaz, hogy normálisan nem lehetett leírni, hogy a netburst helyett egy jobb megoldást találtak és azt használják mert szerintem nincs ezen az oldalon olyan ember aki ilyen leminődítően írhatna a netburstról ami azért hosszú évekig milliókat kiszolgált gond nélkül te pedig egy mondattal leírod az egészet...)

    Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

  • gorlin

    őstag

    válasz rudi #93 üzenetére

    ''Jó tanács, úgy általában mindenkinek: ha egy szöveget olvastok, ne ragadjatok le a mondatok egymás utáni értelmezésénél, hanem próbáljatok egészében nézni a problémát, amivel az adott szöveg foglalkozik. Lehet, hogy ha ezt a módszert követitek, nem kell itt magyarázni, mit akartunk modani (pl. azt, hogy nekünk furcsa, hogy valaki megveszi a legmodernebb CPU-t és alárak egy erősen költséghatékony alaplapot - úgy értelmezitek, hogy leszóltuk a low-end lapokat, holott mi csak azt gondoljuk, hogy aki már dárga procit vesz, annak kell az 1-2 gigabites LAN vezérlő, a FW vagy a tuningos BIOS vagy a stabilabb feszültségkezelés)''

    Kicsit szomorú ez az egész hogy, a végén kiderül hogy még szöveget sem tudok rendesen értelmezni :W
    Egyszerűen azt látom hogy mindenki azt sugalja,azt írja le hogy a legdrágább/drágább alaplapok biztosan a legjobbak is .Próbáltam ésszerűen elmagyarázni linkelni egy tesztet,de úgy néz ki senkit nem érdekel az eredmény:(

    '' aki már dárga procit vesz, annak kell az 1-2 gigabites LAN vezérlő, a FW vagy a tuningos BIOS vagy a stabilabb feszültségkezelés)''


    Hát ez az hogy rosszul gondolod/gondoljátok.Én pl az életemben nem használtam ki a komolyabb hálózati vezérlőt.Mivel mondjuk tételezzük fel hogy valakinek van egy 3 Megás internet elérése ami már jónak mondható.Ha nem csatlakozik más hálózatba ,akkor például még bőven sok is az említett Asrockon található LAN vezérlő.
    A FW-t sem használtam soha mert nincs rá szükségem.
    De és ezt a mondatot lenne jó megérteni.Aki gépet akar venni,leül és megnézi mi kell neki.
    Ha kell 1Gigabites Lan vezérő,FW értelemszerűen azt veszi meg mert HASZNÁLJA.Ha nem használja ,és teljesítményben nem jár roszabbul akkor miért ne lenne jó neki egy ASROCK?Mert hogy rosszab minőségileg?(én ezt nem hinnném)

    Itt egy Asrock alaplap:[link]
    Van benne IEEE1394,6x USB 2.0,PCI-E 16X DDR2 támogatja a core 2 duo-t.A fentebb linkelt teszt alapján ugyan ott van ahol a legdrágább Asus.
    Ennek a lapnak az ára 18e forint.
    Magyarázd már el szakmailag vajon mitől lenne ez annyira rossz választás bárki számára is?
    Nagyon komolyan mondom nem kötekedni akarok,nem akarok senkit provokálni.,de értsük már meg hogy az informatikában 2-3 év alatt elértéktelenedik,elavul egy adott technológia.Ha valaki követni szeretné annélkül hogy feleslegesen megterheli magát,jó gondosan választja ki mit és miért vesz!!
    Ez a dur bele 60.000 merASUSPREMIUM ez valahogy már nem álja meg a helyét.


    Hogy miért ennél a processzornál hoztam ezt elő?
    Szerintem egy új helyzet állt elő ezzel a processzorral.Mivel annyira erős ,és ezek mellett annyira hűvös hogy,nagyon sok feladatra alkalmas amire eddig még nem annyira voltak a korábbi processzorok megfelelőek.Gondolok itt egy HTPC-re amibe személy szerint a legjobb választásnak tartom a ConRoeXFire-eSATA2-őt.Ennél jobb alaplap nem kell egy HTPC-be ,vagy akár egy irodai gépről van szó amit fel akarnak készíteni a Vistára.

    Üdvözlettel:Gorlin





    [Szerkesztve]

  • cousin333

    addikt

    válasz rudi #105 üzenetére

    Én értem, mit mondasz, de úgy látszik, te nem érted mit akarok... Szerintem ennek a bekezdésnek valahogy így kellene kinéznie:

    ''A kétmagos processzorokra épülő platformok összehasonlítását egy gyors teljesítményelemzéssel és történelmi betekintéssel kezdjük. A mélyebb részletek tesztjeinkben olvashatóak. A legelső kétmagos x86 (tehát általános értelemben vett PC) processzor a Pentium D volt, ami két Pentium 4 chip laza összefogásával jött létre, amelyek a rendszerbuszon keresztül kommunikáltak egymással. Az AMD válasza erre az X2 család megjelentetése volt, amelyben a két A64 mag sokkal szorosabban működik együtt, mint a Pentium D esetében, és jelentősen alacsonyabb órajelen is képes lépést tartani vele. A magas órajelek elérésére tervezett NetBurst architektúra nagy hőtermelése szükségessé tette, hogy a Pentium D processzorok órajele jóval az egy magos Pentium 4-eké alatt maradjon, így az AMD egymagos processzorainak fogyasztásbeli előnye a kétmagosok esetén már komoly teljesítménybeli fölénnyel párosult. Az Intelnek tehát egy merőben új architektúrát kellett kidolgoznia, ha nem akart lemaradni a versenyben. Ennek érdekében a mérnökök egészen a P3-ig nyúltak vissza, és a rendkívül sikeres mobil processzoraikra alapozva, a NetBurst-éra fejlesztéseit is felhasználva megalkották a Core Duo családot, valamint ennek továbbfejlesztett változatát, a Core 2 Duo-t.''

    Látod, nem is olyan bonyolult. Olyan, mintha Tarzant rajzoltál volna, én meg felhívtam volna a figyelmedet, hogy szerintem a gatyáját fordítva rajzoltad. Te meg erre nekem azzal jönnél, hogy miért kellene neked lerajzolni az egész esőerdőt a háttérbe, holott erről szó sem volt... :W

    Ha az asztalos így elront valamit, majd egy csomó okos dologra jön rá, hogy az alapvetően elbaltázott konstrukciót valamilyen szinten helyre tegye, akkor az így feltalált, és a későbbiek során alkalmazott újítás voltaképpen a rossz konstrukciónak ''köszönhető''.

    Peace :B :DDD

    mod: Hmmm, PumPi a #111-ben is valami hasonlót vehetett észre, mint én :D.

    [Szerkesztve]

    "We spared no expense"

  • gorlin

    őstag

    válasz rudi #129 üzenetére

    ''Túl sok a ha, meg a szeinted. Ha neked nem kell FW meg sokminden más, hát ne kelljen, másnak még kellhet'':
    Nem csak nekem nem kell,ezt kéne megértened nagyon sok embernek nem kell.De,igazad van te használsz mindent.Akkor neked itt van ez:
    ConRoeXFire-eSATA2,
    - Northbridge: Intel® 945P
    - Southbridge: Intel® ICH7R
    - 1 x PCI Express x 16 slot
    - Gigabit LAN 10/100/1000 Mb/s
    - 3 x USB 2.0 headers (support 6 USB 2.0 ports)
    -2 x IEEE 1394 headers
    Ez 18e forint nem 60 ezzel mi a gond?
    Egyszerűen azt kell választani ami neked kell ,nekem nem kellett ezért nem vettem ilyet...
    (erre a lapra kértelek hogy reagálj szakmailag)

    ''HTPC-vel vagy irodai cuccal kapcsolatban azt szeretném megkérdezni tőled, hogy szerinted tényleg kell-e bele Core 2 Duo''Szerintem nem feltétlenül lehetetlen,egyrészt mert ha valaki most vesz irodai,multimédiás gépet akkor a következő 10 évben nem lesz gondja ,teljes mértékben vista kompatibilis,és halk gépet lehet köré építeni.(persze ezt akkor mondom ha árban egy Asrock kategóriás lapról beszélünk,mivel így árban sem lesz annyira ''húzós'')
    De mondom mégegyszer pár hónap múlva szerintem csökken majd a core2 ára ,de én akkor is ezt az Asrockot ajánlanám hozzá.

Új hozzászólás Aktív témák