Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Akula

    nagyúr

    Van G7 és V500 egerem, és volt MX1000 is (ezt cseréltem le G7-re) kb. megjelenés óta, úgy vélem tudok véleményt nyilvánítani a témában. :)

    Az MX1000 előnye hogy (viszonylag) sokáig bírja az aksi, és van a görgő alatt + felett gombja (netezésnél oldalugráshoz kiváló), hátránya hogy nehéz és sokszor elugrál a kurzor. Ez utóbbi elég idegesítő, tologatod az egeret, aztán egyszercsak hopp, a képernyő másik végében van. A SetPoint szoftver jelentősen javít rajta, de időnként még így is ugrál. Az aksi nem kivehető, ezért amíg töltöd, nem tudod használni >> kell mellé másik egér is. Elsőre furcsa a súlya, de hozzá lehet szokni.

    A G7 sztem a legjobb asztali wireless egér. Kisebb és kivehető aksija van, ráadásul abból is 2, egyiket mindig töltöd, aztán csere. Sokkal kevesebbet ugrál a kurzor mint az MX1000-nél, de a SetPoint ehhez se árt. A súlya szinte semmivel nem nagyobb egy vezetékes egérnél, viszont nincs ott az idegesítő madzag, ami mindgi beakad valahova, elhúzza az egeret, megtörik a kábel, stb. Komolyabb használat esetén napi egyszer mindenképp kell aksit cserélni benne, de váltott tötltéssel ez nem probléma. Egyértelműen beszteszt asztalra.

    A V500 a tesztben eléggé negatív kritikát kapott, pedig sztem notebookhoz a legjobb. Mondom ezt úgy hogy van egy wireless MS notiegerem is, tehát van viszonyítási alap. Először is ez az egyetlen kezeim közé került wireless egér, amivel SetPoint nélkül se ugrott el a kurzor! Egyszer sem. Kicsi, könnyű, nem nyomja ki a notitáskát. Ahogy a cikkben is szerepelt elég jó az adója hatótávolsága (ezzel a fenti 2 egérnek sincs gondja), főleg az MS notiegeréhez hasonlítva, amely igencsak nem remekel e téren. Az igaz hogy a ''görgője'' precíz állítgatásokra (pl. quakeben fegyverváltás) nem kifejezetten alkalmas, de ez egy notiegér, notebookkal meg nem fog úgyse játszani az ember! DTR notihoz meg vesz asztali egeret, azt úgyse viszi a konnektortól 2 méternél távolabbra. Netezésnél, officenál (több) oldalnyi görgetéshez pedig megfelel. A 2 AAA elem ami hozzá való, pedig hónapokig bírja, még mindig a gyárit használom, pedig több mint 1 éves a cucc. Időnként használtam MX1000 mellé tartaléknak (amíg az tölt), gamelni is lehet vele rendesen (Diablo2 sztem jó tesztalany volt), feltéve hogy a görgőt nem pontos váltásokra akarja használni az ember. Ki / bezoomolni lehet azzal is. Notebook mellé sztem a legjobb, egyik tesztalanyra (V200, V400) se cserélném le.

    A lényeg kimaradt: a strapabíróság. A V500-at még nem próbáltam lezúzni, de a G7 és MX1000-et már igen. Simán kibírják az izomból földhöz / falhoz vágást, rugdosást, ugrálást rajtul. Csak egy pillangóval sikerült tönkretenni az MX1000-et :D, a G7-nek megkegyelmeztem, azóta is használom. :)

    [Szerkesztve]

Új hozzászólás Aktív témák