Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Adi

    senior tag

    válasz ansell #1 üzenetére

    A Macekkel itthon van két gáz, jobb, ha tudod:

    1) az OS X nincsen rendesen lemagyarítva. Ami jelenleg létezik patch, az PPC-s architektúrához jó igazán és egy régebbi verzióhoz. Inteles Macre szenvedve lehet csak fölrakni és mindkét platformon letiltja az oprendszer frissítéseit. :(

    2) Az Apple cuccok szervizelése itthon finoman szólva is hagy maga után kívánnivalókat. Gyakorlatilag a disztribútor nem igazán veszi komolyan ezt a terepet, a kereskedők jóindulatának van az ember kiszolgáltatva. Ami nem baj, mert pl. iJoe vagy Handrás korrekt fazonok, de egy több százezer forintos terméknél mégis az ember normális supportot vár el. Akkor már inkább IBM/Lenov laptop: az is drága, viszont a szervíz és a support kiugróan jó. :)

    A föntieknek iJoe és Handrás blogjában nézhettek utána, illetve a Beszéljükmac fórumain, nem az ujjamból szoptam. Én is akartam Mac Minit venni kb. 1-2 hónapja, de letettem róla a leírt okok miatt.

    ldm start-reconf primary

  • Adi

    senior tag

    válasz karib #29 üzenetére

    A Thinkpadek ergonómiájához annyit, hogy szerintem a Lenovo most b*szta el az új modelleket azzal, hogy a billentyűzetre még bezsúfolta a Windows gombokat is. :(

    Egyébként nem lettem függő a T42-esemtől, ááá. Csak kispárnának használom. :DDD


    Az Apple új notijaival mostanság meg két problémáról lehet olvasni: a billentyűzet, összecsukva a gépet nyomot hagy a képernyőn, valamint borzasztóan melegednek.

    Ez utóbbiról kiderült, hogy összeszerelési hiba, túlságosan sok hővezető pasztát raknak gyárilag a hőcsövek chipekkel érintkező lapjára. Ráadásul az Apple honlapjáról letölthető szervízkézikönyvben is fotón ezt demonstrálják, tehát ha az ember beviszi a szervízbe a gépét (mármint nem Magyarországon :DDD) azzal, hogy túlságosan melegszik, akkor valószínűleg ugyanannyi szilikonzsírral kapja vissza, mint amennyi benne volt. :(

    Egy amerikai maces fórumon nemrég megjelent útmutató egy Mac usertől, hogy hogyan kell a laptop szétszedése után a zsírt letisztítani, kevesebbet fölkenni és összeszerelni a gépet. Emlékeim szerint neki több, mint 10 Celsius fokkal csökkent több szenzoron is a mért hőmérséklet a beavatkozástól. Ami viszont igazán visszataszító az egészben, hogy az Apple ''a szokásos'' módon befenyítette a fórumot, hogy vegyék le a képeket és a leírást, ahelyett, hogy elismerték volna a hibát és ígeretet tettek volna a javításra. :(((

    [Szerkesztve]

    ldm start-reconf primary

Új hozzászólás Aktív témák