Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyberius

    aktív tag

    válasz raszputyin #10 üzenetére

    Én is így vagyok ezzel. A gmail annyira kényelmes, hogy - bár annak idején csak egy barátom unszolására kezdtem el használni, meg persze a szép nagy tárhely miatt - másfél évig párhuzamosan használtam a levprogimmal, aztán szép lassan le is szoktam a progiról, mindent a webes felületen intézek. A gmail kényelmes, gyors - szerintem a legtöbb funkciót javascriptből intézi, de át lehet váltani egy HTML felületre is, ami majdnem ugyanúgy néz ki, bár kicsit lassabb, mert ez a hagyományos webmailek módjára dinamikus oldalakat töltöget - ez inkább a régebbi/butább böngészők és a screen reader-ek (pl. vakoknak) érdekében működik.
    A gmail notifier egy apró programocska, amire kétszer kattintva elindul a böngésző és betölti a gmailt (be is loggol automatikusan, persze ehhez indításkor a notifierbe is be kell lépni).
    Ahogy korábban említették, az éppen írott levelet percenként automatikusan menti a piszkozatokba, így levélírás közben akár le is fagyhat a gép (persze azért ne fagyjon :) )
    Ha keresek valamit (egy szót pl), az összes levelem végigkeresi kb. 1 másodperc alatt.
    A levelek thread-ekbe rendezése néha átok, de általában inkább áldás, jóval könnyebben olvashatóak a levelezések így.
    Ja, és ami szerintem zseniális: a gmail lehet akár transzparens is a kívülálló számára (azaz megtarthatom pl. a régi freemailes címemet, és a gmailben beállíthatom, hogy azzal az emailcímmel küldje a leveleket, a freemailes fiókba érkező leveleket átirányíthatom, vagy akár (ha az adott mailszolgáltató ezt nem teszi lehetővé, viszont van pop3 hozzáférés) a gmail is letöltheti a leveleimet a másik szerverről pop3 segítségével. Egy barátomról pl. még mindenki azt hiheti. hogy freemailt használ, miközben már régen meggyőztem, hogy váltson gmailre, azóta nem rinyál a kevés tárhely miatt... :)
    A spamszűrés szintén jól működik. Jelenleg átlag napi 10 spamet kapok, ötletesebbnél ötletesebbet, de nagy részük a spam mappában köt ki, ahonnan egy hónap után törlődik... nagy ritkán átjut a szűrőn egy-egy új ötlet, akkor rákattintok a ''report spam'' gombra, és kész, általában ezzel már ki is van okosítva a szűrő.
    Reklám van itt is, bár én erre leginkább az ''unintrusive'' szót találom jellemzőnek. Néhány szöveges hirdetés a jobb oldali oszlopban (ezek relevánsak, pl. egyszer megkérdezte egy haverom, hogy milyen progit tudok ajánlani sérült Outlook mappák helyreállítására, és amikor a választ írtam, jobb oldalon ott volt több ilyen célú progi linkje). Ugyanitt van egy ''Related Pages'' - linkajánló. Pl. van egy thread, amely azzal kezdődött, hogy egy barátom nemrég érkezett meg New York-ba, mire a Gmail beajánl ide egy New York-ról szóló Délmagyarország Online-cikket. Ritkán használom, de időnként érdekes dolgokat linkel be.
    A fejlécben van egy ''web clips'' nevű dolog, egysoros RSS-ajánló, különböző hírforrások tehetők be ide. Néha itt is találni érdekes dolgokat, pl. a Reuters által lehozott ''Chuck Norris-híd'' témáról is itt értesültem először.

    Nagyjából ennyi, ami most eszembe jut a gmailről. Én általában hype-érzéketlen vagyok, úgyhogy szerintem a gmail körüli hype nagy része egyszerűen abból ered, hogy a gmail jobb webmail-szolgáltatást kínál, főleg az ingyenes kategóriában, mint bárki más.

Új hozzászólás Aktív témák