Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gyusz

    őstag

    válasz Bundás22 #298 üzenetére

    Szerintem egy kicsit unalmasak már a hasraütésszerű adatokból végzett számításaid, ráadásul elég nehéz is a legtöbbször kihámozni, hogy mire is akarsz kilyukadni. Ami a Doom 3 és a Far Cry viszonyát illeti, ott elkerülte a figyelmed az az aprócska tény, hogy akkoriban a Radeonok elég csúnyán muzsikáltak OpenGL alatt, a két játék közötti sebességkülönbség nem igazán a CryEngine jobb optimalizáltsága miatt volt.

    Ami meg különösen zavar (ez nem elsősorban neked szól, csak te is megemlítetted), hogy mostanában mindenki azzal jön, hogy a Crysis így, a Crysis úgy, a Crysis az isten. Szó se róla, tényleg érti a Crytek a dolgát és nekem is nagyon szimpatikus csapat, a budapesti irodájuk megnyitás óta különösen. Azonban a fejlesztők jó része mostanában Unreal Engine 3-at használ, így leginkább az arra épülő játékok alatt mutatott teljesítmény lehet igazán mérvadó a hardvereknél. Szó se róla, lehet, hogy a két grafikus motor hasonlóan teljesít majd a különböző komponensekből összeálított gépeken, de ez közel sem biztos, ahogyan az sem, hogy a CryEngine 2 majd leváltja az Unreal Engine 3-at. Az első CryEngine sem volt túl kelendő, a Monolith grafikus motorjait se használja már senki (pedig régebben a Lithtech elég népszerű volt), ahogyan a Doom 3 motorjára épülő játékok is elég kevesen vannak.

  • Gyusz

    őstag

    válasz rodrigez #302 üzenetére

    A F.E.A.R. után jött még a Condemned, az egyik kedvenc Monolith játékom, szerencsére készítik a második részt is, csak PC-re egyelőre nincs bejelentve. A Bioshock meg augusztusban 24-én jelenik meg Európában, Amerikában viszont már 3 nappal előbb megvásárolható lesz.Egyébként jól gondoltad, a Prince of Persia saját Ubisoft fejlesztésű grafikus motort használ.

Új hozzászólás Aktív témák