Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chrys_

    addikt

    válasz pechman8 #13 üzenetére

    Aha, szóval 12k felett is szól, ugye? Viszont ott biztos van egy baszott nagy vágás, ergo kb. el is felejtheted. És az emberi fül jóval 12k felett is hall. Fiatalon :)

  • darthdenes

    tag

    válasz pechman8 #13 üzenetére

    A minimum 30 év igenis nyomot hagy a gumiszélen. Por és pára következtében sárgás, kosz oldható le róla alkohol segítségével. Majd szilikon olajjal kell lekenni a gumiszélt.
    Megpuhul és igencsak megmutatkozik a hangon. Legalább is az Rk9 esetében drasztikus volt a változás.
    A külalaki átalakítás oka a faragasztó kiszáradása volt. Pontosabban az előlap valamint a doboz összeragasztása közé volt téve az a csúnya szövet. Kis ütésre kiesett. Szövetet eltávolítottam, felcsiszoltam ragasztottam majd mahagónira pácoltam. (Csinálok képet) Hangszórót nem szerettem volna cserélni. 1. Az akkor már nem ugyan az a hangfal. 2 a hangváltót a hangszórók ismeretében kell tervezni és mérni, én ehez nem értek. Így annyi modosítás történt hogy az ehez használt hangváltót (alkatrészek értékei a neten megtalálhatóak) megépítettem egy kis szakmai támogatással a H2000 oldalról. Ugye ez a gyári 8mikró kondi miatt kellett.
    A papírt szokták impregnálni, merevebb lesz és jobb akusztikus tulajdonságai lesznek. Nekem ilyen szerem nincs. Viszont a nyomtató festék utántöltő tintája vízbázisú, könnyű, csíkmentesen szárad. Nem változtatja meg a hangszóró tulajdonságait. De sokat fiatalít annak kinézetén.
    Hangzása miért is tűnhet jónak?
    Mint írtam megfelelő helyen alakalmazva jó doboz. De nem audiofil.
    Csatolok egy mérést. Láthatod, hogy hány dB esik a 100hz körüli mély tartomány (nagyon sokat!, az f:3 pont igen hamar eljön...90hz? Pedig 50 hz-ig illő lenne ha audiofilről beszélünk) valamint milyen kiemelése van a magasnak 10khz körül. Ez olyan mint amikor az erősítőn az LDS (loudness) ami kiemel 100hz és 10khz be lenne kapcsolva. Dögösebbnek tűnik a hangzás.
    Ami nem baj....mert a zene hallgatás subjektív dolog. Ezzel már nem azt halljuk vissza ami a lemezen van. Ezt a szoba akusztikája valamint a hangfal átviteli hibái tovább rontanak.
    Zárszó:
    Árához képest jó doboz. De kezeljük őket helyükön.

Új hozzászólás Aktív témák