Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz zetor2000 #39 üzenetére

    "Megértem, hogy fiatal lelkes IT bubusként rajongsz ezekért, de a világ nem erről szól. A kisirodai góré elhajt a malac f...ára, ha neki valami nem elérhető."

    Ez mennyire igaz!

    @Vesa: én kérdeztem a frissítést, és az nem elég, hogy "van". Egy klikk feltenni, vagy b*zizni kell vele? A főbb alkalmazásokhoz is jön update, vagy csak az alap rendszerre? Hidd el, én sem azért vettem már a sokadik QNAP-et cégekhez, meg a másodikat otthonra, mert nem tudok / akarok bekonfigolni egy FreeNAS-t, csak minek? A pénz sem vet fel, tehát ez sem érv. Ami miatt szeretem ezeket a cuccokat, hogy nagyon széles szolgáltatáskínálatot tesznek elérhetővé, nagyon egyszerű köntösben, nagyon stabil módon. iSCSI targetként is használom, SMB megosztásként is, levelek mentésére is, szóval elég széles a repertoár, és mindezt nagyjából 1 óra alatt pattintom össze (nem számolva a RAID építésének idejét, de az más tészta). Persze, ha 6 lemez kell, az már más tészta, de vannak külső keretek, nem feltétlenül kell gyártói, még a legegyszerűbb otthoni QNAP-en is van 2 USB 3.0 port, rádugod, pont úgy kezeli, mintha beépített tömb lenne.

    Még egy apróság: szünetmentesekkel is jól működik, én egy 40 ezres Eaton-t használok alá, képes monitorozni azt is, és ugyanúgy leállni automatán, mint egy Windows, ha kritikus a delej.

Új hozzászólás Aktív témák