Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz wwenigma #100 üzenetére

    Persze, hogy le frissült a BCKP_BIOS-od is, nem csoda, hisz a lapodon (és a lapok többségén) a 2 BIOS chip nincs elszeparálva egymástól.

    A GigaByte X470 Aorus Gaming 7 Wi-Fi lapomon szét van választva a 2 BIOS chip, és egymástól teljesen függetlenek, te választod ki kikapcsolt állapotban egy mikrokapcsolóval, hogy melyik BIOS-t szeretnéd használni/frissíteni, ezért ilyen horderejű frissítésnél a BCKP_BIOS-t én is lefrissítettem az első olyan stabil változatra (esetemben F40), ami támogatja a RyZen 3xxx szériát, a PRI_BIOS-t meg a legfrisebbre rakom szükség szerint, jelenleg F42a. ;]

    Ugyanez áll az Asrock Z170 OC Formula lapomra is. :U

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • jokeph

    nagyúr

    válasz wwenigma #151 üzenetére

    Vagy úgy... szóval jól értem, hogy pl. a Te lapod esetében, alap esetben csak a PRI_BIOS fog frissülni, a BCKP_BIOS érintetlen marad, illetve speciális esetben mindkettő, de feldobja, hogy melyikkel kezdenéd a sort ?

    (#152) BMW001:

    Kár, hogy így jártál, pedig nekem tetszettek a meglátásaid, amiket Intel és AMD oldalról is tapasztalati út alapján írtál meg... jó részt a saját tapasztalataid alapján. :C

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • jokeph

    nagyúr

    válasz MPowerPH #154 üzenetére

    Én érdekelt vagyok mindkét táborban, tehát számomra nincsenek vallásos dolgok, ami jó az jó, ami meg nem, azt is megosztom, még ha nem is lesz osztatlan siker.

    Én úgy gondolom, a szakmai topikoknak pont ez a lényege, a jó és a rossz tapasztalat is helyt, érdemi megvitatást igényel.

    PCI-e 4.0:

    A 3.0-át sem használja ki a userek döntő többsége... tömören erről ennyi a véleményem, a többit evvel kapcsolatosan DraXon fórumtárs és többek is megírták. ;]

    Én majd holnap újra beüzemelem az aláírásomban lévő konfigot, megjött az új táp és az AM4 KIT az Alpenfönh Matterhorn REV C hűtőmhöz.

    Elmegy a gyári légkavaróval is, de terhelésen már nekem is hangos, túlharsogja az összes többi ventit. :U

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • jokeph

    nagyúr

    válasz wwenigma #156 üzenetére

    Ismét tanultam valamit. :) :R

    Béta BIOS engem már rántott ki a latyakból... CPU csere után meglepődéssel tapasztaltam, hogy elindul a gépem, de a dVGA-ra kötött monitor nem ad képet... átdugva IGP-re volt kép (engedélyezett volt az IGP mindenkori használata, különben azon se lett volna, a WIN-be belépve ránéztem a lap segédprogijából az x16-os slotra, és atr írta hogy ÜRES! :Y )... visszraktam a régi CPU-t, minden okés ismét. Vissza az újat, semmi, ugyanaz. Kínomban már ráírtam az eladóra, hogy mi a pálya... aztán felvarrtam a Béta BIOS-t és láss csodát, megjött a kép dVGA-val is... azóta is töretlen megyen. :DDD (szándékosan nem írtam konkrét adatokat, ha valakit érdekel, privátba megírom szivesen).

    (#157) BMW001:

    A kompatk vizem rajt figyel az i5-7600k-n, jól teszi a dolgát, ehhez nem is találtam AM4 KIT-et (CM NEPTON 140 XL)... :(

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Új hozzászólás Aktív témák