Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz all6atos #48 üzenetére

    AMD-re ne végy mérget, mert akkor már AMD GPU-t is kér a cég. Az AMD meg híres az űberfos Linux, és a ratyi windows támogatásról. Legalábbis Nvidiához mérten.
    Nagyot kell változnia az AMD üzletpolitikájának ehhez...

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz all6atos #48 üzenetére

    Egyébként az Nvidia drivert fejlesztik gőzerővel a steam for linux beta miatt. Szóval szerintem borítékolható az nvidia GPU, az AMD sértődöttségéből meg az Intel CPU. Szerinted?

  • all6atos

    tag

    válasz all6atos #48 üzenetére

    "Van már vezetéknélküli egér, bill. és monitor is. Egyáltalán nem kötelező az egy kijelző sem. Lesz hang és gesztus alapú vezérlés, stb. Minden beviteli módnak/eszköznek meg lehet a helye anélkül, hogy zavaró lenne a jelenléte vagy kényelmetlen a használata."

    A régi Kinect is elvileg többet tud, mint amennyit kihasználnak belőle. Telefonok is jól megvannak fizikai bill. nélkül. Egy TV-re kirakott bill. képet lehet távolról is böködni (pl. "tátogsz a kezeddel -> 0-1"), két kézzel is; egy HTPC-t is el lehet vezérelni pár alap mozdulattal, vagy akár okostelefonnal. Kedvenc netes lapok között is lehet "hesegetni", stb. Ha ennél több kell, akkor apuka odaül a TV-hez, vagy egy másik vezetéknélküli monitorhoz, és azt nyomkodja, vagy előveszi a vezetéknélküli bill.-t és egeret, vagy a tabletet.

    Szerintem simán lehet egy gépet használni "mindenre", akár egyszerre több feladatra is (apuka felnőtt filmet néz, a gyerek angry bördzöl, anyuka kimutatást csinál.).

    [ Szerkesztve ]

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz all6atos #51 üzenetére

    Nehezen tudom elképzelni hogy azzal a céggel kössön szerződést a valve, amelyik évek óta leszarja azt hogy a linux egyáltalán létezik. Az Nvidiának legalább van egy korrektül működő drivere. Most meg éppen közösen fejlesztik a valve-val...
    Nem lenne kész az a linuxos AMD termék mire piacon kéne lennie a konzolnak. Ez csak egy becsomagolt közönséges asztali gép lesz egy Linuxszal ami a Big Picture shellel indul(szerintem).
    Nvidia videókártya és AMD CPU házassága meg maximum otthon épített gépekben jöhet létre.
    Persze tudom AMD előrébb van a GPU-ival sokkal mint az nvidia, de most mondjak le a linuxról meg a 6-8 év támogatásról? 2 éves ATi kártyához hol kapsz még drivert akár windosra is? Ehhez képest Geforce FX Win64bit, Geforce 6000 meg Win8 kompatibilis drivert kapott...
    AMD kártyákkal a linuxos játszás SEHOL nincs, Nvidiával meg nyögvenyelős. Na persze majd az AMD 6 hónap alatt összedobja, arra kíváncsi leszek.
    Egyébként mikor piacra kerül, akkor kiderül melyikünk gondolta jól, addig meg kár róla vitázni. De ez nem egy közönséges zárt konzol lesz...
    "Ha az AMD-nek belengetik, hogy el tudnak adni 5 éves távlatban 10-20-30M steamboxot akkor az AMD, ha ezt el is hiszi akkor villámgyorsan kipofozza a Linuxos drivereket." több éves lemaradást nem lehet csak úgy behozni. Linuxos szakembereik sincsenek, nem hogy koncepció a driverhez.
    Nem jó irányban gondolkoztok szerintem. Azt kéne elképzelnetek hogy MOST mi a legjobb játszásra linuxon. Na azt tesztelik a steam for linux betával, és annak a stabilitása, és működése, kezelőfelülete van most próbára téve. Majd mikor ez elég jó ahhoz hogy kikerüljön a betából, és a 8 éves kisöcsi is elindítsa rajta a Bejeweledet vagy a Sims 3-mat, akkor fognak egy erős de hűtéshatékony gépet, összecsomagolják, felraknak rá egy debiant meg vga drivereket, és beállítják pl hogy openbox ablakkezelő, és automata induljon a big picture.
    Várom az érvekkel alátámasztott ellenvéleményeket.

Új hozzászólás Aktív témák