Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • all6atos

    tag

    válasz quailstorm #50 üzenetére

    Hát a cég hozzáállásától függ minden, és e miatt szerintem érdemes együtt működni, mert a generic linux supporttal ellentétben ez tényleg profitot hozhat. Mellesleg, az AMD képes komplett platformot alájuk tolni, valószínűleg kedvezőbb az árfekvésük is, és APU/GPU/multi-GPU/GPGPU terén is előbbre járnak a többieknél. Új HW-t se kellene elvileg nekik tervezni, egy szalagon jöhet le a sima PC-s cuccal.

  • Dagidög

    senior tag

    válasz quailstorm #49 üzenetére

    AMD-nek mitől ratyi a windowsos támogatása? :F Linuxon nem igazán vagyok képben, de ha jól tudom ezt az Nvidia nem a profi linuxos támogatásáért kapta. :D

    (#50) quailstorm: Még ha borítékolható is az Nvidia GPU, akkor szerinted az AMD "sértődöttségből" megvon magától egy üzleti lehetőséget? Ez a racionális üzletemberek játszótere, nem durcás óvodásoké.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz quailstorm #50 üzenetére

    Az AMD GPU borítékolható és pont hogy nem a vélt vagy inkább valós technikai fölénye miatt, hanem a sokkal barátibb üzletpolitikája miatt.:

    1,
    Aki eddig Nvidia GPU-val gyártatott konzolt, az mind összerugta a port a céggel (MS) vagy csak simán rosszabbul jött ki a dologból, mintha eleve AMD-vel ment volna (Sony). Annyira még a Valve sem hülye, hogy ezt saját kárukon akarnák megtanulni.

    2,
    A másik, hogy az összes konzolban amelyekkel a Steambox konkurálni fog AMD GPU lesz. Butaság lenne pont ezen a ponton nem összhangban lenni a konkurenciával.

    3,
    Ha az AMD-nek belengetik, hogy el tudnak adni 5 éves távlatban 10-20-30M steamboxot akkor az AMD, ha ezt el is hiszi akkor villámgyorsan kipofozza a Linuxos drivereket.

    J.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz quailstorm #103 üzenetére

    Nos az én HD4800-as kártyámhoz van Windows 8-as driver. Nem MS certified de van.
    A kártya bőven több mint két éves. Inkább 2x2.

  • marcias

    őstag

    válasz quailstorm #103 üzenetére

    Azért ahhoz már tehetség kell, hogy egy ilyen topicnál is nettó AMD-fikázásból álló kommentet írjon vki. Mellesleg a steam főoldalán van link az AMD-hez, velük csinálták meg az automatikus driverfrissítést. Szóval élből kizárni az AMD-s verziót szvsz hülyeség. Mellesleg, az AMD tök béna lehet új rendszerre való optimalizálásban, ezért van AMD GPU a Wii U-ban, és a next-gen konzolokban is jó eséllyel az lesz.

    Az egyedi kiragadott példáiddal pedig semmit sem bizonyítasz, ugyanennyit +1-et lehet találni nVidiára is, kezdve a hibás, és elhallgatott szériákról, vagy hogy közelebbit mondjak, a saját laptopomban olyan bugos a driver, hogy a photoshop open gl gyorsítással úgy kifagy, hogy leáll a program és összeomlik a windows aero, 1 percig fekete képernyő, majd hibaüzenet, hogy a videokártya drivere nem válaszol. :U Erről ennyit.

    [ Szerkesztve ]

    Steam: marcias88

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz quailstorm #106 üzenetére

    Nevetséges állítások. Az AMD-nek van legacy drivere windows 8-ra. A kétéves kártyákhoz is jönnek az új, nem legacy (MS certified) driverek. stb

    [ Szerkesztve ]

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz quailstorm #103 üzenetére

    Nézd meg Kína nagy volumenű GPU rendelését. Az AMD-vel kötöttek meg egy 10 millió VGA-ra vonatkozó tendert az elkövetkező hónapokra. Az indok, amiért az NV-t dobták a Linux támogatása volt.
    A Linux terméktámogatása minden cégnél alacsony fókuszt képez. Egyszerűen egy maréknyi júzerért nem éri meg az átlagosnál jobban törni magukat. Persze vannak célterületek, amit a piaci szempontok miatt jobban fejlesztenek. Az NV például a CUDA-t eléggé fejleszti Linuxra, míg az OpenCL támogatásuk ezen az OS-en teljesen használhatatlan. Az AMD az OpenCL-t nagyon fejleszti Linuxra, szinte azonos időben jelennek meg az újítások, mint a Windows driverben. Ezek itt üzleti szempontok, mivel bizonyos a területeken sok pénz van, és ezért az átlagosnál nagyobb munkát raknak bele a cégek.
    Ha lesz egy olyan gép, ami Linuxot használ, és potenciálisan eladható belőle minimum 5 millió termék, akkor azért már megéri támogatást csinálni. Itt a kulcs a felhasználóbázis. Kevés felhasználó, kevés pénz = kicsi fókusz. Sok felhasználó és nagy pénz = komoly fókusz. Ezek a dolgok sosem véletlenek. Ott van például az a terv, hogy az AMD a beágyazott rendszereket célozza az új APU-kkal, és itt akarnak növekedni. Ennek az eredménye, hogy hamarabb jelent meg az APP 2.8-as runtime Linuxra, mint Windowsra, illetve már egyéni drivereket is lehet rendelni a termékekhez. Ugyanez az NV-nél fordítva. Nulla esélyük van bekerülni erre a piacra, amit az AMD kinézett. Kb. nulla is befektetésük ebből a szempontból, lásd nincs érdemben működő OpenCL-jük Linux alatt. Szimplán az a különbség, hogy az egyik oldalon lehet belőle pénz, így megéri befektetni, míg a másik oldalon nulla a várható bevétel, így minek törjék magukat.
    A támogatás minőségét mindig az határozza meg, hogy mennyi a felvásárlóbázis. Az otthoni Linux azért képez kicsi fókuszt, mert egy maréknyi júzer az egész, akik ráadásul átlagos árat fizetnek a hardverekért. A beágyazott rendszer sem sok vásárlóbázis, de ez be van kalkulálva az árba. Egy E2-1800 listaára 50 dollár körül van. Egy vele majdnem megegyező AMD G-T56N listaára 140 dollár. Az egész lapka tök ugyanaz, de utóbbinál kifizettetik veled az 5 éves terméktámogatást. Ezért adnak hozzá külön drivert Linuxra.
    Ha a Valve AMD-t akar a rendszerbe, akkor megvizsgálják, hogy mennyi eladás lehet a gépből, és ha jónak tartják, akkor megcsinálják amit kérnek. Ha úgy gondolják, hogy nagy a kockázat, vagy valami az üzlet ellen van, akkor visszamondják. Máshol is így működik. Nyilván a Steambox az nem egy Wii, Xbox vagy PS kaliber, szóval ott tényleg figyelembe kell venni, hogy lesz-e elég eladás, ergo nincs automatikusan igen a felkérésre. Maximum akkor, ha a Valve megelégszik az elérhető hardverekkel, és nem akarnak egyéni dizájnt.

    (#114) quailstorm: Rakja fel hozzá a Windows 8 drivert. Nem nehéz ezt letölteni és telepíteni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz quailstorm #114 üzenetére

    Kizárt hogy portoljanak többezer játékot. Nem éri meg annyi munkát beletenni. És amúgy sem lenne rá kapacitásuk.

    Linuxon Emulátor vagy eleve Windows ez a két opció van. Linuxra portolás szvsz kizárt.

    Azt mondtam, hogy _szerintem_ ahelyett, hogy a valve elkezdene PC-ket összeszerelni inkább publikál néhány követelményt amivel a különböző teljesítményszinteket le tudják fedni. A követelményeket 1-2 évente pedig updatelik, nem túl sűrűn, azért hogy a játékfelesztők és a játékosok is tudjanak rá építeni stb, nem túl ritkán, mert ugye a gépek bolti, rövid termékciklusú cuccokból leszenek összerakva.

    Basic: egyszerű 2D játékok, flash meg a többi vacak
    Standard: Korszerű 3D játékok 720p-ben némely képjavításokkal
    Prémium: Korszerű 3D játékok FULL HD-ben

    A steambox felmegy a PC-re, ellenőrzi a Hardware-t, letölti a frissítéseket drivereket, kiírja, hogy ez most pl egy Standard Steambox utánna mint egy konzollal csak játszanod kell, tudja, hogy milyen beállításokat kell alkalmaznia a játékhoz, neked csak futtatni kell. Ennyi.

    Ez szvsz az ami könnyen, gyorsan megvalósítható, és van is értelme a többi csak mese habbal.

    J.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz quailstorm #117 üzenetére

    Szerintem eleve ez a Steambox elképzelés csak úgy működőképes, ha bármilyen OS-re építve egy szabvány API mellé írnak egy sajátot. Ezzel a mai szabvány API-k legnagyobb problémája kiüthető, így sokkal jobb grafika biztosítható a Steamboxra fejlesztett játékoknál. Más szempontból nincs lényegi értelme, mert az elején kicsi az install bázis, vagyis semmiképp sem lehet exkluzivitásra építeni, maximum akkor, ha bevállalják a gép masszív veszteség mellett való árulását. De az a baj, hogy ez nem egy Samsung holmi. Erre max. Valve lesz írva, amit alig ismer az átlagember.

    A piactér lényegtelen. Ha Windows fut mondjuk rajta, akkor gyakorlatilag egy extra store-ba kerül a program, de komoly módosításra nincs szükség.

    Ott van benne, hogy Radeon HD 4000. Abba beletartozik a HD 4450 is.

    (#120) marcias: Persze, a Steam szolgáltatási sokkal jobbak. De a Windows Store integrálva jön a Windows 8-cal. Ez a probléma. Ez olyan, mint az Internet Explorer effektus. Minek a másik böngésző, ha van már telepítve.

    (#121) joysefke: Semmi sem fogja őket motiválni. A Macre portolást sem tartják túl fontosnak, pedig az egy viszonylag nagy és kifejezetten fizetőképes réteg.

    A Steambox csak úgy életképes, ha a szabvány grafikus API-k mellé raknak egy sajátot is, amit a fix hardverhez illesztenek. Ez az egyetlen, amiből előnyt lehet kovácsolni.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák