Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz proci985 #28 üzenetére

    "2010 korul harom kijelzore valtottam es onnantol 2015re lett olyan setupom, ami eloszor megbirta a 60 fpst, es ott csak a VGA subsystem a hutessel egyutt volt vagy 1200 euro"

    Azt hogy csináltad? Mármint néhány évvel ezelőttig soha nem volt olyan konfigom, ami összesen ért volna ennyit, mégis időtlen idők óta három számjegyű fps-sel játszottam a legtöbb esetben. Hz-ből meg már '95 végén is 75-öt használtam.

    Egyébként mouse support már a shareware-ben is volt, még a user manual is bíztat a használatára (és ha a setupban lévő sensitivitycsúszka nem volt elég, manuálisan átírható a cfg magasabb értékre), de az autorunra (meg a 640 x 400 és 640 x 480-as felbontásokra) a Doom95-ig várni kellett, bár ezt a szemfülesebbek korábban is megoldották (gomb leragaszt vagy a default.cfg-ben a joyb_speed változójának 31-et kell megadni).

    A vertical mouse movement (felfelé tolod az egeret, akkor előre, ha magad felé húzod, akkor hátra mész) kikapcsolására pedig az egérdriverekben vagy mondjuk Pataki István Novert programjával volt lehetőség a source portok megjelenéséig.

    Azért durván érződik az a 144 Hz, bár ha 35 fps-sel nyomod, akkor célszerű visszavenni 105-re vagy 140-re, ergo a 35 egész számú többszörösére. Uncapped fps-sel (adatlapomon lévő konfiggal szoftverben jellemzően 700-1100 fps, OpenGL-ben meg sokszor felmegy 3-3500 fps-ig is, de az 1500-2200 általános, hacsak nem a leggépigényesebb WAD-okról beszélünk) meg nyami. Ja, mindenféle sync off ofc, és zéró screen tearing. :D

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák