Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz janeszgol #19 üzenetére

    Mert egy akkora baromsag, hogy arra szo nincs. Ez olyan, mint hogy iktassuk torvenybe, hogy nem szabad sehova betorni, senkit kirabolni, megverni/eroszakitani, stb. Oh, varj, ilyen torveny mar van. Akkor ez a kerdes meg van oldva, nem? Ha ilyen torveny mar van, akkor biztos nem tortenik semmi ilyesmi, sehol, soha, nem?
    Ja, de.

    Ez a torvenytervezet zsenialis marketing-huzas, de netto baromsag. Ilyen alapon azt is torvenybe lehetne iktatni, hogy holnaptol mindenki a marson lakik. Ertelme pont ugyan annyi lenne, kivitelezhetosege szinten.

    Bocs, de errol a hozzaszolasrol most eszembe jutott anno a taxisblokad egyik tulkepzett mintapolgaranak a tablaja, miszerint

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz ttt #23 üzenetére

    Igen, ezert mondom, hogy marketing szempontbol zsenialis huzas egy ekkora baromsagot bekialtani, mert reagalni erdemben nem is lehet, meg nem is szabad ra, van sok olyan ember, aki kepes komolyan venni (ezzel bizonyitva, hogy nem sikerult egy masodperc toredekenel tovabb gondolkodni a teman), es a vegen a kis kinai meg allhat nagy artatlan szelesvasznu bociszemekkel, hogy hat, pedig meg ezt is megprobalta, annyira artatlan, de bezzeg az izig-verig gonosz nyugat nem volt hajlando erre.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz janeszgol #24 üzenetére

    Valoban mas a szoftver. Ja, nem. Egyreszt emberek irjak. Masreszt boven vannak nem szandekos backdoorok. Raadasul mig az emberi buntenyek 90%-a konkret fizikai kozelseget igenyel, elmeletben sokkal konnyebb szabalyozni es megakadalyozni, mint barmit, ami a virtualis terben tortenik. Plusz, tegyuk hozza, az IT security-vel ellentetben semmilyen kepzettseget nem igenyel az, hogy lasd a buntenyt es tudd jelenteni, es/vagy megakadalyozni. Es meg igy se sikerul megakadalyozni, sot, napi szinten millioszamra vannak kisebb-nagyobb buncselekmenyek elkovetve.
    Amugy, amennyire tudom, konkretan letezik nem is egy IT security-vel kapcsolatos torveny jelenleg is. Biztos lehetsz benne, hogy a szandekosan otthagyott, kulsos emberek altal kihasznalhato backdoor barmilyen termekben ma sem legalis. Latod, mennyire hatekony.
    Ez a "javaslat", ha tenyleg volt ilyen, nem mas, mint egy intelligens trollkodas, ami mint latjuk, elerte a celjat. Mert ha meg egy szakmai forumon is van olyan, akinel celt ert, akkor biztos lehetsz benne, hogy azon kivul is (ha eljut a nephez egyaltalan).

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Predatorr #31 üzenetére

    Tehat akkor most tulajdonkeppen ugy siekrult teljes mertekben egyeterteni azzal, amit mondtam, hogy igazabol megprobaltal ellentmondani neki? :DDD

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz bambano #43 üzenetére

    Es Kina tagja ennek az egyezmenynek? Ha igen, akkor hogyan tudja minden kovetkezmeny nelkul, csak a belso piac vedelme erdekeben korlatozni a nyugati cegek kinai piacra belepeset/tenykedeset? Illetve hogy tudja a versenyt teljesen felboritva kitomni a sajat cegeit penzzel a semmire, azert, hogy arversennyel a nyugati ala tudjon tenni?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz bambano #59 üzenetére

    Innen indult a vita: "mert a potenciálisan veszélyes az nem veszélyes, a nem veszélyes kizárását meg tiltja a szabadkereskedelmi egyezmény."
    Aztan jott az, hogy az USA innen kilep es csinal sajatot.

    Erre fel kerdeztem a fentit, gondoltam trivialis lesz, miert, de ezek szerint nem, szoval leirom:
    - Ha kina nem resze ennek az egyezmenynek, akkor az USA miert is lepne ki barmi kinaval kapcsolatos ok miatt? Semmi koze hozza.
    - Ha kina reszese ennek az egyezmenynek, akkor miert is teheti meg azt, amiert a fenti hozzaszolasod szerint az USA perelheto lenne? Illetve, ha meg nem igazsagos a megallapodas, vagy csak nincs semmi erdekervenyesito ero mogotte, akkor meg gyakorlatilag irrelevans, tehat miert is szamitana barkinek barmit?

    Oszinten szolva ha ez tenyleg ugy mukodik, hogy kina azt nem enged be, akit akar kenye-kedve szerint, de az USA-nak meg itt izzadnia meg indokolnia kell ugyan azt a lepest, akkor nem is ertem, hogy mit keres meg mindig egy ilyen egyezmenyben az USA, valahogy nem nagyon latom ertelmet, hogy a vilag legnagyobb gazdasaga igy hajlongjon Kina elott.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák