Hirdetés

2019. július 16., kedd

(#1) gabor7th

gabor7th
(PH! addikt)

Az USA tudja pontosan, hogy ez milyen veszélyes, hisz ő maga is...

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#2) zizidor

zizidor
(fanatikus tag)

(#3) gabor7th válasza zizidor (#2) üzenetére

gabor7th
(PH! addikt)

Nemcsak kémkedés a gond, hanem a komplett infrastruktúra lekapcsolása.

A 444 cikke nagyon jó a témában, bár oroszok ott a gonoszosak.

https://444.hu/2019/06/18/a-jovo-kiberhaboruiban-egymasra-fogjak-oltogatni-a-lampat-a-nagyhatalmak

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#4) Akula

Akula
(senior tag)

Feltételes mód.
Nem véletlenül.

élj a mának, YOLO!

(#5) sh4d0w válasza gabor7th (#3) üzenetére

sh4d0w
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Éppen nemrég voltam egy konferencián, ahol a különböző APT-okat mutatták be. Képességeket tekintve az amerikai, orosz és kínai nation state csoportok nem különböznek, az észak-koreaiak és az irániak vannak lemaradva. Szal megnyugodhatsz, az oroszok is rosszfiúk.

Ha marhasagot irok, vallalom a pofonokat erte a forumon, nem sirok a modiknak.

(#6) Lacika112

Lacika112
(fanatikus tag)

Kíváncsi vagyok mikor lesz az hogy már kondenzátort se hozhatnak be onnan....
Arra is kíváncsi leszek amikor megmondják a vásárlónak xy termék eddig 50-60 dollár volt most meg 120-140 dollár lesz :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#7) Sanya válasza Lacika112 (#6) üzenetére

Sanya
(PH! nagyúr)

Legalább az 50 dollárosból nem kell 5-öt venni, hogy menjen.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8) anulu válasza Sanya (#7) üzenetére

anulu
(PH! félisten)

...meg vagy tudsz bármilyen garanciát érvényesíttetni vagy nem...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone8 64GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE X

(#9) Carlos Padre

Carlos Padre
(PH! addikt)

Eközben: Közel 30 mobilszolgáltatót ért átfogó hackertámadás :U

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#10) Kopi31415

Kopi31415
(PH! félisten)

Applenek nincs, Intel kaszálta, ki maradt? Azok milyen fejlettségi szinten állnak vele?

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec ----- Converting Data | Status: 425% completed | Estimated time remaining: 1193hr46sec

(#11) bambano válasza sh4d0w (#5) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

"Szal megnyugodhatsz, az oroszok is rosszfiúk.": tökre megnyugodtam :)

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#12) Sanya válasza anulu (#8) üzenetére

Sanya
(PH! nagyúr)

Pontosan. Óvatosan a kínai vacakkal :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13) hombre[EU] válasza Kopi31415 (#10) üzenetére

hombre[EU]
(őstag)

Ericsson ?

you must be the change you wish to see in the world

(#14) Egon válasza Kopi31415 (#10) üzenetére

Egon
(PH! nagyúr)

Ne keverd a végponti (mobil) eszközökbe szánt 5G chipet a központi hálózati elemekkel (amit pl. a Huawei csinál).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) Vikthor

Vikthor
(PH! nagyúr)

remélem elveszti a választásokat ez a pöcs

~ B & B & L | Suomi Finland Perkele ~

(#16) Kansas válasza Vikthor (#15) üzenetére

Kansas
(senior tag)

Én is, de speciel ezt a kérdést jól látja.
Az más kérdés, hogy az USA megengedhet-e magának egy gazdasági embargóharcot Kínával...

I used to be a decent sysadmin, then I took an arrow in the knee... (BOFH)

(#17) Predatorr

Predatorr
(tag)

Felhívnám az USA figyelmét, hogy a személyforgalommal bármikor kémek juthatnak be, vagy beszervezhetik utazó állampolgáraikat, szóval hermetikusan zárkózzanak be, a világnak is jobb lesz.
Amúgy ez a Trump nem a „Bombaklón”-ból került oda? :) Folyton ez jut eszembe róla. Mintha nem tudná minden értelmes lény a Földön, h mindenki kémkedik mindenki után. Már Éva is lebukott az almával.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#18) fanti

fanti
(őstag)

Biztos Kína nem akarja beletervezni az amerikai nemzetvédelmisek által előírt bekdórokat a hardverbe....ahogyan azt az intel tette a szar processzoraival....és PCH-ival....mindig is mindenki felett uralkodni akar az usa, de most rábasztak. Az orosz és kína túl nagy falat ezeknek a lokálpatrióta bunkó gyorskajazabálóknak.....muhahahahha...

Anabolikus szteroidok - szemesnek áll a világ!

(#19) janeszgol válasza fanti (#18) üzenetére

janeszgol
(PH! nagyúr)

Valahol olvastam, hogy a Huawei felvetette, iktassak torvenybe a backdoor mentesseget, es ezt ellenorizzek is. Eddig nagy a csend errol...

A női nemnél csak a női igent szeretem jobban.

(#20) janeszgol válasza Vikthor (#15) üzenetére

janeszgol
(PH! nagyúr)

Pont arra gyur, hogy ujra megvalasszak. Es mivel a kirakatban dolgozik, meg is fogjak valasztani.

(#21) Vikthor válasza janeszgol (#20) üzenetére

Vikthor
(PH! nagyúr)

ha van féreg...

~ B & B & L | Suomi Finland Perkele ~

(#22) opr válasza janeszgol (#19) üzenetére

opr
(PH! addikt)

Mert egy akkora baromsag, hogy arra szo nincs. Ez olyan, mint hogy iktassuk torvenybe, hogy nem szabad sehova betorni, senkit kirabolni, megverni/eroszakitani, stb. Oh, varj, ilyen torveny mar van. Akkor ez a kerdes meg van oldva, nem? Ha ilyen torveny mar van, akkor biztos nem tortenik semmi ilyesmi, sehol, soha, nem?
Ja, de.

Ez a torvenytervezet zsenialis marketing-huzas, de netto baromsag. Ilyen alapon azt is torvenybe lehetne iktatni, hogy holnaptol mindenki a marson lakik. Ertelme pont ugyan annyi lenne, kivitelezhetosege szinten.

Bocs, de errol a hozzaszolasrol most eszembe jutott anno a taxisblokad egyik tulkepzett mintapolgaranak a tablaja, miszerint

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#23) ttt válasza opr (#22) üzenetére

ttt
(fanatikus tag)

Meg ugye egy ilyen deklarált törvénnyel saját magukat lőnék tökön, mert az általuk beszuszakolt hátsóajtókat is be kellene zárni.
Gondolom jót röhögött magában az a kis kínai amelyik kitalálta ;]

Mecool KIII Pro (S912) / Mecool KI Pro (S905)

(#24) janeszgol válasza opr (#22) üzenetére

janeszgol
(PH! nagyúr)

Nem eppen. Az emberek agyat nem lehet alaposan atvizsgalni, igy tetteiket sem lehet elore latni.
A szoftver (mivel arrol beszelunk) mas. De valoban nehez kivitelezni ezt.

(#25) opr válasza ttt (#23) üzenetére

opr
(PH! addikt)

Igen, ezert mondom, hogy marketing szempontbol zsenialis huzas egy ekkora baromsagot bekialtani, mert reagalni erdemben nem is lehet, meg nem is szabad ra, van sok olyan ember, aki kepes komolyan venni (ezzel bizonyitva, hogy nem sikerult egy masodperc toredekenel tovabb gondolkodni a teman), es a vegen a kis kinai meg allhat nagy artatlan szelesvasznu bociszemekkel, hogy hat, pedig meg ezt is megprobalta, annyira artatlan, de bezzeg az izig-verig gonosz nyugat nem volt hajlando erre.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#26) opr válasza janeszgol (#24) üzenetére

opr
(PH! addikt)

Valoban mas a szoftver. Ja, nem. Egyreszt emberek irjak. Masreszt boven vannak nem szandekos backdoorok. Raadasul mig az emberi buntenyek 90%-a konkret fizikai kozelseget igenyel, elmeletben sokkal konnyebb szabalyozni es megakadalyozni, mint barmit, ami a virtualis terben tortenik. Plusz, tegyuk hozza, az IT security-vel ellentetben semmilyen kepzettseget nem igenyel az, hogy lasd a buntenyt es tudd jelenteni, es/vagy megakadalyozni. Es meg igy se sikerul megakadalyozni, sot, napi szinten millioszamra vannak kisebb-nagyobb buncselekmenyek elkovetve.
Amugy, amennyire tudom, konkretan letezik nem is egy IT security-vel kapcsolatos torveny jelenleg is. Biztos lehetsz benne, hogy a szandekosan otthagyott, kulsos emberek altal kihasznalhato backdoor barmilyen termekben ma sem legalis. Latod, mennyire hatekony.
Ez a "javaslat", ha tenyleg volt ilyen, nem mas, mint egy intelligens trollkodas, ami mint latjuk, elerte a celjat. Mert ha meg egy szakmai forumon is van olyan, akinel celt ert, akkor biztos lehetsz benne, hogy azon kivul is (ha eljut a nephez egyaltalan).

(#27) _cHAos_ válasza fanti (#18) üzenetére

_cHAos_
(fanatikus tag)

Majd ha az orosz mikrochip kifér a gyárkapun, akkor térjünk erre vissza. :DDD
Te operáljál csak kínai/orosz CPU-val, nekünk jó lesz az a sz@r Intel/AMD/ARM. ;)

[ Szerkesztve ]

Singularity is near

(#28) atike

atike
(PH! nagyúr)

Kína lett USA Sorosa... :DDD

(#29) Piszmaty76 válasza atike (#28) üzenetére

Piszmaty76
(újonc)

Ahogy olvasgattam a Huawei vonatkozású topicokat, nagyon úgy tűnik, hogy nem csak az USA Sorosa, hanem sok honfitársunk új Sorosa.

(#30) janeszgol válasza opr (#26) üzenetére

janeszgol
(PH! nagyúr)

Felesleges személyeskedned. Bedobtam a témát. Ennyi.

(#31) Predatorr válasza opr (#22) üzenetére

Predatorr
(tag)

Nincs olyan törvény. Alapvető szabály, hogy a törvény BÜNTET. Példa: macskám megfogott egy madarat. Anyám szerint azt a madarat a törvény védi. Hát, nem védte meg. Az összes kormány ugyanúgy áthágja a ma létező törvényeket is, mert senki nem bünteti meg őket érte, ugyebár, hiszen övék a hatalom.

(#32) opr válasza Predatorr (#31) üzenetére

opr
(PH! addikt)

Tehat akkor most tulajdonkeppen ugy siekrult teljes mertekben egyeterteni azzal, amit mondtam, hogy igazabol megprobaltal ellentmondani neki? :DDD

(#33) Predatorr válasza opr (#32) üzenetére

Predatorr
(tag)

Gyakorold a szövegértést.

(#34) Kansas válasza Predatorr (#31) üzenetére

Kansas
(senior tag)

Az emberi törvények az emberekre vonatkoznak. A macskád pont leszarja őket, ahogy a madár is. A madarat a törvény nem a macskától, hanem az emberektől védi, vacak az érved.

Másrészt nem a törvény büntet, hanem az igazságszolgáltatás, a törvény az egy szabály, ami alapján az igazságszolgáltatás ideális esetben működik(pl. politikai befolyás nélkül).
Mégpedig úgy működik, hogy a büntetési tétel és a bekövetkeztének valószínűsége együttesen(összeszorozva) eléggé magas árat kell jelentsenek ahhoz, hogy a potenciális bűnelkövetőt elrettentsék(amennyiben az logikusan mérlegel). Azt meg el kell fogadni, hogy 100%-os valószínűség ebben az esetben nem létezik, és nem is létezhet.

Ahogy (#22) opr képén is látszik, a "Tiltsák be az illegális tevékenységeket" a lehetséges legnagyobb fokú ostobaság. Az "illegális" ugyanis szó szerint "törvénytelen/törvényellenes" jelentéssel bír, tehát van már rá törvény ami tiltja.

Tudom, hogy ez dedósan szájbarágós volt, de a kommented alapján szükségesnek tűnt.

[ Szerkesztve ]

(#35) bambano válasza Predatorr (#31) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

két törvény van, amelyik alapvetően büntet: a btk meg a szabálysértési törvény. a többi törvény alapvetően nem büntet, hanem előír.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#36) Kansas válasza bambano (#35) üzenetére

Kansas
(senior tag)

És ebben a két esetben se maga a törvény büntet, hanem a jogalkalmazó(bíróság, rendőrség) alias "igazságszolgáltatás."

[ Szerkesztve ]

(#37) pilóta válasza Kansas (#36) üzenetére

pilóta
(PH! nagyúr)

Még csak azok sem, hanem a büntetésvégrehajtás :D

Amúgy az fel sem merül, hogy esetleg van bizonyíték, mind a Huawei, mind a többi kínai huncutságra, csak esetleg (teszemazt, például), találtak 8 potenciális backdoort, de sejtik, hogy 12 van, ezért nem fogják elárulni, hogy mit is találtak, hogy ne fedjék fel, melyik működik még? Ezért egyszerűen annyit mondanak, hogy nemzetbiztonsági kockázat és pont? Én ezt tenném...
Ráadásul meg miért ne mondhatná egy ország, hogy egy ellenséges országtól nem akarunk potenciálisan veszélyes cuccokat beengedni? :F

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#38) _cHAos_ válasza pilóta (#37) üzenetére

_cHAos_
(fanatikus tag)

"Ráadásul meg miért ne mondhatná egy ország, hogy egy ellenséges országtól nem akarunk potenciálisan veszélyes cuccokat beengedni? :F"

Mert vagy:
- Huawei telefonom van
- USA ellenes / komcsi vagyok
- Huawei fanboy vagyok
Esetlegesen a fentiek kombinációja ill. összessége. :D

Singularity is near

(#39) Carlos Padre válasza pilóta (#37) üzenetére

Carlos Padre
(PH! addikt)

#9 ;)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#40) bambano válasza pilóta (#37) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

"Ráadásul meg miért ne mondhatná egy ország, hogy egy ellenséges országtól nem akarunk potenciálisan veszélyes cuccokat beengedni?": mert a potenciálisan veszélyes az nem veszélyes, a nem veszélyes kizárását meg tiltja a szabadkereskedelmi egyezmény.

tehát legálisan csak úgy tudná kizárni, ha előbb bizonyítja az alapos indokot.

(#41) pilóta válasza bambano (#40) üzenetére

pilóta
(PH! nagyúr)

Mert a szabadalmak ellopását engedi? :F

(#42) pilóta válasza bambano (#40) üzenetére

pilóta
(PH! nagyúr)

Amúgy meg ki előtt kell bizonyítania? A ph fórumozói előtt? Vagy Kína előtt?

[ Szerkesztve ]

(#43) bambano válasza pilóta (#42) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

A világkereskedelmi egyezményhez tartozik bíróság. tehát az usa perelhető egy ilyen tettéért.

(#44) pilóta válasza bambano (#43) üzenetére

pilóta
(PH! nagyúr)

Akkor meg hajrá, tessék perelni!

De mi lehet egy ilyen per eredménye? Legfeljebb azt mondja az USA, hogy akkor kilépek, csinálok egy újat, aki akar velem kereskedni az lépjen át oda. Volt-nincs világkereskedelmi egyezmény...

[ Szerkesztve ]

(#45) bambano válasza pilóta (#44) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

ha az usa kilép a világkereskedelmi egyezményből, akkor az ő exportja is megy a levesbe.

(#46) pilóta válasza bambano (#45) üzenetére

pilóta
(PH! nagyúr)

Nyilván, ezért csinál egy új egyezményt és oda belépnek azok, akik kereskedni akarnak vele...

(#47) KRobi88

KRobi88
(újonc)

Kíváncsi vagyok, hogy a Google miként fogja fogadni ha eljutunk odáig, hogy elindul a Huawei új rendszere. Ezzel azért rengeteg felhasználót elveszíthetnek, főleg ha úgy adódna, hogy időközben mások is átpártolnak a Huawei féle oprendszerhez, de hát ez még igen csak a távoli jövő.

-

(#48) Kansas válasza KRobi88 (#47) üzenetére

Kansas
(senior tag)

Továbbra se mobiltelefonokról szól a dolog, hanem 5G hálózati eszközökről, amiknek többségéről az átlagos végponti felhasználónak tudomása sincs.

Ha szépen megkéred, majd bambano elmeséli, pontosan miről, ő jobban benne van ezekben a télmákban...

[ Szerkesztve ]

(#49) Piszmaty76 válasza pilóta (#46) üzenetére

Piszmaty76
(újonc)

Viszont ha egyoldalúan úgy változtatgatja a szabályokat ahogy épp az úri kedve tartja (mert megteheti alapon) nem sok komoly piaci szereplő vállalná be ezt rizikót (kivéve ha rá van kényszerülve/kényszerítve).

(#50) pilóta válasza Piszmaty76 (#49) üzenetére

pilóta
(PH! nagyúr)

Én se azt mondom, hogy ez lenne a jó vagy a logikus lépés, hanem csak azt, hogy Trump simán megcsinálja... ;]

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.