Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    Kiszámoló kommentelt egy jót valamelyik cikke alá, az én proli agyam nem jut el odáig hogy ilyen jól megfogalmazzam amit gondolok: "a bitcoinnak ára van, nem értéke".

    Képmutatás magas foka hogy nyilván mindenki a jövőbefektetés meg a mindent elsöprő technológia és a pénzpiac halála miatt tart BTC-t, persze, de valahogy mégis oda lyukadunk ki, hogy az öröm forrása az, hogy x BTC = y USD :U

    Mondjátok azt hogy spekuláltok egy tőzsdénél valamivel kockázatosabb piacon, vagy hogy az elején kezdtétek bányászni aztán szerencsétek volt, nincs ezzel semmi baj. Aki erre irigykedik az csinálja utánatok (szarkazmus nélkül).

    Valaki aki nagyon meg akar győzni és érti is hogy miről van szó, linkelhetne pl. egy olyan chartot, amin az van, hogy hány valós (nem spekák közti egyik helyről másikra lapátolás, hanem BTC --> valós termék/szolgáltatásra váltása) jellegű tranzakció történik mostanában bitcoinban.

    Mert google első találat nekem "bitcoin transactions per year"-re ez volt, ez alapján pont ott vagyunk mint 2016-ban ilyen téren, tehát világmegváltás még nem történt... szép azt mondani hogy ez meg az meg amaz a szolgáltató is elfogadja, csak hülye leszek ezzel vásárolni amikor napon belül is 10-20%-os kilengései vannak.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Ferdzsoo #119 üzenetére

    Korrekt(ebb) példa, viszont azzal van még mindig a gondom, hogy az arany árfolyama pl. baromi stabil (pl. száz évre levetítve max 10x különbség van az árában (inflációval korrigálva), rövidebb távon (még mindig évtizedekre nézve) meg még kisebb kilengések vannak a legnagyobb válságok közt is. Szerintem pont ez adja az (egyik) alapját az egész bele vetett bizalomnak (naiv megközelítés, nem értek hozzá).
    A BTC-nek köze nincs (nemhogy "rövid" távon de tizenéves történetében sem) a stabilitáshoz, amikor egy átlagos csütörtökön 20%-ot leng ki napon belül.

    szerk: offba

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Ferdzsoo #122 üzenetére

    Ha valaki az 1735-ös családi aranyát őrizgeti azóta is, az most szintén nagyon örül. 20-30 éven belül sokkal nagyobb problémáink is lesznek annál hogy a bitcoin-e már a pénzügyi világ megingathatatlan alapköve.

    (mindig a "megold olyan problémákat amik nélküle nem léteznének" hasonlat jut eszembe :D)

    (#123) Tüzi ++ ezért sem szimpatikus már a koncepciója sem a kriptoknak, mert az is csak rátesz erre egy lapáttal az orbitális energiaigénye miatt.

    Tudom, demagóg gondolat, mert nyilván ha dollárból vagy forintból veszek gámer PC-t és 0-24 tolom a Crysis 6-ot akkor ugyanúgy szennyezek, melegítek, a videókártyát ugyanúgy idehajóztatták Kínából stb. Köszönöm, egyes leültem. :D

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz koko52 #137 üzenetére

    Akkora vagyonok vannak benne, hogy le sem tudod írni, soha nem fog eltűnni.

    Igen, mert olyan még sose történt, hogy ép ésszel felfoghatatlan mennyiségben valódi pénzek égtek el olyan rövid idő alatt, hogy pármillió embernek felfogni sem maradt ideje hogy munkanélküli/hajléktalan lett.**

    ** ja de.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz devast #165 üzenetére

    "a múltbeli teljesítmény nem irányadó a jövőre vonatkozóan, eddig amit csinálok a számok alapján engem igazolnak."

    Kíváncsi vagyok a tavaly 3000$-os árfolyamnál mit mondtál volna ugyanebben a témában :) (persze OK, ha pl. 10$-os árfolyam óta tartod, akkor nyilván nyerőben voltál akkor is). Pontosan a számok igazolják, hogy játékpénzen kívül hosszútávon sem szabad alapozni az árfolyamára. Semmi nem zárja ki hogy holnap 8.000-re korrigáljon, aztán nyárra felszaladjon 75.000-re, majd vissza 12.000-re.

    De aki tavaly év elején belevett a Teslába, az ugyanúgy mondhatja hogy a számok őt igazolják, (sőt, az 8x-ozott, hát hol van ugyanezen időszakban a bitcoin, kutyafüle :D).

    De egyszerűen semmilyen józan gondolatot nem tudok egy olyan "befektetés" mellett felsorakoztatni a jövőmet megalapozó/biztosító fedezetként (mert ha jól értem erre számítasz) ami éves távon tud hatodolódni, majd tízszereződni is.

    És ne érts félre mert süt a szavaidból hogy nem egész nap a buy/sell gombok felett ülsz remegő kézzel (riszpekt) de egy olyan portfólióval ami tudott egyáltalán 85%-ot esni, nem igazán látom hogy tudsz hosszú távon tervezni, bármennyire hidegvérű vagy. De persze ez egyéni preferencia (ahogy mondtad, mindenkinek más a kockázattűrése), így csak megjegyzés, nem kötözködés :)

    #167 egész sokáig kellett várni a "szemétbankok" illetve "érdekek" mindent elsöprő érvelésig. :D

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák