Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz Dare2Live #28 üzenetére

    Semmiféle microlaggok nincsenek. Még azok is dicsérték a sebességét, akik panaszkodtak a melegedés/merülés miatt. Note20 esetén főleg ez a helyzet.

    "Összességében még egy elöző gen! snapi 835 is jobb mint a 9810. "
    Ez meg persze amellett, hogy a 9810 tényleg lemaradt valamennyivel az S845 mögött, egyáltalán nem igaz. Főleg nem a felhasználók számára, és főleg nem egy korai szoftverrel szerelt készülék, egyetlen cég benchmarkjaiban nyújtott teljesítménye miatt (nézz csak nyugodtan utána több helyen, elég abnormális eredmények születtek a különböző benchmarkokban, van ahol tényleg csak közepesen teljesít, máshol, ahol ugyanazt mérik, egyedül az aktuális Apple SoC volt gyorsabb). Valós felhasználás mellett ugyanakkor nem volt semmilyen panasz rájuk (márpedig jó nagy botrány lett volna, ha tényleg, konzisztensen, érezhetően gyengébb lett volna egy S835-nél), a különböző szaklapok tesztjeiben sem, sőt. Az időtállóságról nem is beszélve. Nézz meg egy ma is működő S835-s készüléket, meg egy 9810-es Samsungot. Előbbit nem látok magam körül, de utóbbi itt van előttem, hasít a 10-es Androiddal, és a legújabb OneUI-val. Szeretnék majd váltani jövőre, de határozottan nem a teljesítménye miatt, mivel abban kifogástalan (és ne aggódj, sajnos tudom milyen, amikor egy mobil/tablet már nem pörög úgy, ahogy kéne).

    "És lehet te nem érzed ezt az egészet full gáznak de Samsung igen."
    Ez meg ha így lett volna, nem jutunk ide. De az S810 után nincs joga senkinek sem a full gázról beszélni, legalábbis ha a Qualcommról van szó, vagy annak fanboyairól. Azt egyébként sehol nem mondtam, hogy egyáltalán nem lehet kifogásolni a 990 körüli problémákat. Igazából az az egyetlen baj, hogy egy modellen belül, ugyanannyiért kínálták az S865-tel szemben.

  • Schuler888

    senior tag

    válasz Dare2Live #29 üzenetére

    Hat hogyne.. :DDD
    For comparison, the iPhone 12 and iPhone 12 Pro didn’t even cross the 600,000 mark on AnTuTu, with the Snapdragon 865 comfortably surpassing the A14 Bionic running in both models. However, while the Snapdragon 875 scores are impressive, we shouldn’t ignore the fact that the Exynos 1080, a chipset that will eventually be found in non-flagship smartphones scored only 150,000 less than Qualcomm’s upcoming silicon, and that can only mean the Exynos 2100 should deliver some promising results as well.

    [ Szerkesztve ]

    "Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

  • doooo

    veterán

    válasz Dare2Live #32 üzenetére

    "Most megkevertél. Akkor szerinted is rosszabb a 990?"

    Persze, hogy rosszabb. Főleg a melegedés miatt, ami lejjebb viszi az órajeleket. Rosszabb. De nem rossz. Pörgős, erős. Pl. a Kirin 990-et simán lenyomja még így is, throttlingolva. És természetesen gyorsabb, erősebb mint a tavalyi Exynos széria (ami viszonylag közel állt a tavalyi S855-höz, közelebb, mint a 9810 az S845-höz).
    A helyzet inkább az, hogy az S865 sikerült "túl jól". Szokatlanul nagy előrelépés lett erőben, mégpedig nagyon jó fogyasztással kombinálva, és ezt próbálta megugrani a Samsung, de rosszul sült el, és végül az M5-ös Mongoos-ok lettek hibásak a rossz energiagazdálkodásért.
    Ugyanakkor egy pozitívum a javára, és ez pont egy részletes Anandtech tesztből derül ki a legegyértelműbben, a képfeldolgozásban sokkal jobb idén az Exynos (tavaly ugye fordítva volt, bár szerintem az idén látványosabb a különbség).

    "Mármint hova? Hogy Samsung kukázza és jön helyére a standard A78?"

    Oda, hogy a Samsung kiad egy ilyen problémás SoC-t, mindkét csúcsszériájának részére (mivel ugye sok pletyka volt arról, hogy tavalyhoz hasonlóan valami javított verziót csinálnak a Note-ok számára). A "kukázás" egyébként tavalyi döntés, nem friss. Ja és X1 magokra térnek a Mongoos-okról.

  • dilajoska1

    őstag

    válasz Dare2Live #68 üzenetére

    Azt kell nézni hogy az a13 is erősen throttlingol 😉. Segítek, az utolsó az. Gondolom melegedik az is rendesen mint az Exynos. Ugye azt levágtad hogy a videók nem egyszerre készültek hanem egybe lettek szerkesztve ezért különbözik a képminőség?

    Értelmezni kéne. Én se tudok oroszul még is tudtam mi a helyzet 😂! Remélem most már világos?

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

  • dilajoska1

    őstag

    válasz Dare2Live #71 üzenetére

    Látom a videó lényege még mindig nem ment át! Lehetnek itt akármekkora benchmark eredmények de ha valós használatkor ilyen fps droppokat produkál mind a kettő szerintem az nagyon gáz.

    Akkor bocsánatot kérek tőle! 😉

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

  • jacis

    nagyúr

    válasz Dare2Live #70 üzenetére

    S10+ -ról váltottam S20+ -ra és nyugodt szívvel kijelenthetem hogy nem igaz amit állítasz az S20-al kapcsolatban.

    iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

  • kutyek

    senior tag

    válasz Dare2Live #32 üzenetére

    Újra elolvastam a cikket (két éve is megvolt). Egyrészt, az egyik metrika, amivel mutatni akar valamit ("performance efficiency", azaz "performance per energy") egyszerűen értelmetlen, amit amúgy Andrei maga is bevall a cikkben, másrészt egyetlen metrikában sem jobb a snapis S8, mint az S9, de közel sincs hozzá. Szóval a "tavalyi S8 veri az S9-et" egyszerűen nem áll meg.

    Persze ettől még igaz, hogy az SD mögött lemaradt az Exynos, csak éppen ennek a miértje / hogyanja nem ebből a cikkből derül ki, mégha érdekes is amúgy.

    Szintén apróság, de a mikrolag és éjszakai merülés sem CPU specifikus, az első van SD-n is (ez tipikusan SW eredetű), az utóbbi , illetve a nagyobb standby fogyasztás viszont valóban SoC függő, de nem a CPU, hanem az Exynos szarabb modemje okozza.

Új hozzászólás Aktív témák