Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz vadkörte #39 üzenetére

    Egy kezdőnek fontos a support és a program átláthatósága. Ebben biztos, hogy előnyben van az E-Robot, hisz Magyar és Tamás hozzáállása, segítőkészsége is maximális.
    A Tasker képességeit nem ismerem, nem tudom, mi olyat lehet megtenni vele, amit E-Robottal nem. Én úgy gondolom, ez az automatizálás egy fejlődési folyamat egyik állomása. Először megveszi az ember a kütyüt és néz rá, mint borjú az.... Aztán lassan (ha találkozott előtte linux -szal, akkor kicsit gyorsabban) kezdi megismerni. Elkezdi programokkal testreszabni, "felokosítani". Na, a legtöbben itt megállnak. De aki nem, az rájön, hogy néhány alkalmazás csak pár "kapcsolgatást" csinál és soxor pont arra nincs egy kapcsoló, amire nekünk kéne. A sok ilyet, ki lehet váltani eggyel, amiben be lehet állítani, hogy pontosan mit kapcsoljon. De mit is csinál egy automatizáló? Időzítetten kezel Intenteket, aktivity -ket, stb. Hmm... Ha egy kicsit utánaolvas az ember, akkor rájön, hogy egy intent, egy aktivity, egy shell parancs "megalkotásában" sincs nagy misztifikum. Lehet, hogy az E-Robotban nincs annyi színes gomb, de a lehetőség mindenre adott, csak tudni kell élni vele. Aztán ha az ember nézgeti az E-Robot (esetleg a Tasker) mentés fáljait, akkor szép lassan rájön, hogy mi, micsoda azokban az xml -ekben. Na, onnan jön a következő lépés. Senki ne értse félre, dehogy tartok itt! Soha nem tanultam programozást, én is küzdök, mint disznó a jégen. De érdekel, hajt a kíváncsiság és látom az irányt. SZERINTEM!

    [ Szerkesztve ]

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz vadkörte #39 üzenetére

    Azóta is várom a negatív kritikákat, életem első írásával nem számítottam túl jó fogadtatásra. :R
    Bevezető cikknek szántam, amit próbáltam a laikusoknak és a hozzáértőknek egyaránt emészthetővé tenni.
    Nem volt magától értetődő, hogy pontosan miről is kellett volna írni és mekkora terjedelemben, tekintve, hogy egy-egy funkciónak is külön cikket lehetne szentelni (lásd függelékek). Így próbáltam csak levezetni pár példát és közben megválaszolni a releváns kérdéseket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák