Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ollie

    MODERÁTOR

    válasz PPeter #255 üzenetére

    Vannak saját gondolataim és saját véleményem. És? Mit számít?

    Az emberek 99,9%-a saját képére formálja az istenét, és csak azt tartja be az általa ''követett'' vallásból, ami neki kényelmes.
    Éppen ezért rohadtul nem számít, hogy én (vagy bárki más) hogy képzelem el Istent, a kereszténységet, vagy éppen a megváltást. Az a lényeg, hogy a Biblia mit ír erről.

    Hívhatod ezt szűklátókörüségnek vagy aminek akarod, de igazság csak egy van, és én úgy hiszem, hogy az a Bibliában van.

    Félrefordított Bibliával nem találkoztam, félreértelmezni meg nehéz. Azokat lehet becsapni mindenféle félreértelmezéssel, akik nem olvassák a Bibliát, vagy csak alig.
    A legtöbben pont azok állítják, hogy félrefordították a Bibliát, akik nem is olvasták, de mindenféle ''okos'' könyveket olvastak, mindenféle ''okos'' emberektől (akik ugyanúgy alig ismerik a Bibliát), és mindent elhisznek nekik.

    És a Biblia alapján rohadt nehét félreértelmezni azt, hogy hogyan válik valaki megváltottá, vagy éppen mit jelent kereszténynek lenni. A legnagyobb probléma, hogy a legtöbb ''keresztény'' soha nem olvassa el, és így bármit be lehet nekik mesélni a templomban, vagy a kedvenc szektájukban.

    ***

Új hozzászólás Aktív témák