Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • danielh2

    tag

    válasz rudi #48 üzenetére

    Ezért érdekel, már van egy laptopom, de ez 2,4 Kg, nem szeretem mindig magammal vinni, és pl tömegközlekedésen elővenni különösen cinkes lenne. A PDA-kkal meg az a bajom hogy egyfelől drágák (USB-s HSDPA-t nem támogatják ugye, ha van is vmi SDIO vagy hasonló bővítőkártya, az csillióba kerül biztosan, amibe meg van 3,6-os hsdpa az rögtön 150 fölött van), másfelől limitációt jelent a windows mobile OS. Harmadrészt csomó olyan funkció van a HSDPA-t támogató drágább modellekben amit nem használok ki (pl. GPS, de említhetjük akár a telefon funkciót is, amit tuti hogy soha nem használnék ki, telefonálni _telefonnal_ szoktam). Az UMPC-k pedig kevés kivétellel (mint a Mobilarénán is tesztelt Everun) orbitálisan drágák. Szóval ha lesz egy gép amin desktop firefox fut, minden bővítményével, elfut rajta egy openoffice ha szükség van rá hirtelen, rá lehet dugni egy USB-s HSDPA-t (akár azt amit a mobilcég hozzámvág ha hűséggel kötök szerződést), és ilyen méretű lesz, és ennyibe fog kerülni, akkor tuti h lecsapok rá, ahogy az USA-ban megjelenik.

    http://prohardver.hu/apro/thinkpad_cd-rw_dvd_combo_ii_ultrabay_slim_drive/friss.html

  • domi007

    őstag

    válasz rudi #48 üzenetére

    Hali,
    teljesen igazad van! Én sem akartam ezt megcáfolni, csak beraktam, hogy lám egy ilyen böhöm nagy cucc, amiben a hardver nem sokkal van följebb az eee-től, az ennyibe kerül.
    Szerintem is ez leginkább egy felturbózott PDA, viszont sokkal jobb alaktrészekből összerakva. Tipikus útitárs:
    Elviszed, útköben nézel egy kis filmet, zenét hallgatsz, dolgozol, felcsatlakozol egy wifire, dumálsz az otthoniakkal, hazaküldöd a munkádat, stb...
    És a PC-vel járó hihetetlen előnyt, nevesen, hogy UNIVERZÁLIS kihasználhatod.

    ÜDV:
    DOMy

    u.i.: mondjuk nekem a csúcsmodell tetszene igazán (ha tényleg létezik ilyen): 10", 1,3GHz 512MB, amit bővítheetk 1GB-ra, és mondjuk egy 8GB-os SSD, és már boldog az ember.
    Amit nem tudok:
    -lesz-e 1,3GHz-es procival is?

    mod: megyek tajvani teszteket olvasni, ha találok ;) :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

Új hozzászólás Aktív témák