Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • domi007

    őstag

    Hali,
    Most találtam, kb. az eee árában:
    DELL Inspiron 5100 75000 Ft (0% áfa)
    DELL Inspiron 5100

    * Intel P4-2530 Mhz CPU
    * 15.1" xga TFT kijelző
    * DVD-olv. CD-író
    * ATi Radeon 7500 32 Mb vga
    * 256 Mb ddr Ram
    * 40 Gb Hdd
    * 10/100 lan
    * 56k modem
    * Firewire
    * 2db USB
    * infra, TV-out, PCMCI
    * szép állapot
    * 2 hét garancia
    * közepes aksi

    Mindenki gondolkozhat, hogy melyik éri meg jobban...egy biztos, ez nem subnotebook, ez egy rendes noti. Én az eee-re nem mondanám, hogy noti, inkább, az a régebi hsz tetszett:
    "pda kevés, notebook sok, éppen a kettő között."
    Szerintem ez pontosan így igaz!
    Igazából csak a vinyót sajnálom, mert kár volt beforrasztani egy ilyen pindurkát. Jobban bírnám, ha
    a) cserélhető ssd (a jövőben olcsóbbak lesznek, ergo lehetne bele venni nagyobat)
    b) 1,8" 30-60-100GB (na ez aztán ütne, de nagyon)

    ÜDV:
    DOMy

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    Ja, és nem tudom, hogy valahol volt-e már linkelve:
    Oroszból fordított alapos teszt (ki is nyitják a gépet, minden jól le van fotózva, érdemes belenézni):
    itt nézhető!
    Ami fontos a processzor NEM Pentium M, hanem Celeron M (bár ez egy gyengébb verziója a kis eee-nek, de az intel oldalán is a 910GML chipset csak Celeronokat támogat)
    Az órajel: 900MHz, a régebben fölvetett 1,3GHz még függő dolog.
    Aztán: érdekes képek, mégis bővíthető a kis masina? A www.umpcportal.com szerint a magasabb felszereltségű eeepc-k már bővíthetőek lesznek: van egy szabad RAM hely, és egy miniPCIe csatoló:


    A teljes cikk a témában: Itt!

    Mára ennyit!
    DOMy

    [ Szerkesztve ]

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    válasz rudi #48 üzenetére

    Hali,
    teljesen igazad van! Én sem akartam ezt megcáfolni, csak beraktam, hogy lám egy ilyen böhöm nagy cucc, amiben a hardver nem sokkal van följebb az eee-től, az ennyibe kerül.
    Szerintem is ez leginkább egy felturbózott PDA, viszont sokkal jobb alaktrészekből összerakva. Tipikus útitárs:
    Elviszed, útköben nézel egy kis filmet, zenét hallgatsz, dolgozol, felcsatlakozol egy wifire, dumálsz az otthoniakkal, hazaküldöd a munkádat, stb...
    És a PC-vel járó hihetetlen előnyt, nevesen, hogy UNIVERZÁLIS kihasználhatod.

    ÜDV:
    DOMy

    u.i.: mondjuk nekem a csúcsmodell tetszene igazán (ha tényleg létezik ilyen): 10", 1,3GHz 512MB, amit bővítheetk 1GB-ra, és mondjuk egy 8GB-os SSD, és már boldog az ember.
    Amit nem tudok:
    -lesz-e 1,3GHz-es procival is?

    mod: megyek tajvani teszteket olvasni, ha találok ;) :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    Kicsit sem vagyok rákattanva:
    Tajvani ebay-en már kapható néhány darab, 512MB rammal, és 4gb SSD-vel.
    Linkek:
    Tajvani ebay-eredeti:
    http://goods.ruten.com.tw/item/show?11071016559882
    Angolra fordított:
    http://www.stars21.com/translator/taiwanese_to_english.html

    gondolom a bill is, meg a szoftver is Tajvani rajta. Csak az árával nem stimmel valami:

    11,480.00 CNY
    =
    271,019.65 HUF
    És ez csak az induló ár!!
    DOMy

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    válasz danielh2 #55 üzenetére

    Hopsza!
    Köszi a javítást! Akkor tévedtem, csak tudod, kicsit gyorsan kopiztam, nem olvastam el 100%-osan!
    mod: aha, akkor most már nem tudom, mit gondoljak...
    Más:
    Változtak az eeePC-k a kiszivárgott hírek alapján kikreált specifikációtól:
    A táblázat az ASUS honlapjáról való. Vastagítva az érdekesnek vélt infók:
    Model Name: Eee PC 4G
    Display: 7"
    Intel CPU & Chipset: V
    Operating System: Linux
    Windows XP compatible
    Ethernet Communication: V
    WLAN: V
    Memory: 512 MB (DDR2)
    S.S.D. Storage (Solid-State Disk): 4G

    Camera: V
    Audio: Hi-Definition audio
    Stereo speaker
    Microphone
    Battery: 4 Cells: 5200 mAh, 3.5hrs*

    * Actual battery life will depend on actual operations and other settings.
    Weight: 0.92 kg

    mod:Az ASUS honlapján csak ez az 1 tábla van. De az UMPCportal.com többet tud:Nézzük csak!
    Ami már most látszik: szinte minden modellbe jutott 512MB RAM, csak a szegény 2G Surf árválkodik 256MB-al. Sőt, a legnagyobb 8G névre hallgató gép 1GB-ot kapott, ezzel is bizonyítva a második memóriaslot létét. A modellek felében található beépített webkamera. Az üzemidő javult 3ról 3,5 órára. Az árakat 299$ és 499$ közé várják az oldal szerkesztői. Véleményem szerint jelenleg a 4G érné meg, ha valaki venni akarna, mivel ebben már megtalálható a kamera, a nagyobb SSD, de ára is még elviselhető.
    A táblázatból az is kiderül, hogy idén már semmiképpen nem számíthatunk a várt 10"-es csúcsmodellre (nekem ez eddig nem volt egyértelmű), amelyben elméletileg még gyorsabb processzor dolgozna.

    ÜDV:
    DOMy

    [ Szerkesztve ]

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    Még mindig én, sajna ez már nem tudott modba menni:
    Angliában 199GBP-ért, azaz 72 000 magyar forintért mérik a kis gépezet 4G/512Mb-os darabját, csak hallgatóknak. Tehát, ha valaki jobban bírja az angol billt+linuxot és van egy angliai ismerőse...

    Idézek:

    The RM Asus miniBook is only available to educational users in the United Kingdom

    Honlap:http://www.rm.com/primary/products/Product.asp?cref=PD1030046

    Én személyszerint megvárom a 2008-as updatet, mert már egyszer vettem zsír új, akkor kijött
    szériából terméket, és kijöttek a gyermekbetegségek.
    Bocsi, hogy ennyi shop honlapot linkelek be, de annyian mondtátok, hogy: Nekem kell egy ilyen!, hogy muszáj volt :DD

    DOMy

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

  • domi007

    őstag

    válasz Zanik #58 üzenetére

    Ok, nekem, az is megfelelne, csak ne 7-es legyen, mert szinte falra mászom tőle, olyan kicsi...:DD

    DOMy

    [ Szerkesztve ]

    "̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

Új hozzászólás Aktív témák