Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz t72killer #33 üzenetére

    Annyira nem akarok belefolyni ebbe, csak halkan megjegyeztem, hogy nem úgy kell nézni, ahol a hordozhatóságért pont a képminőséget áldozza be az ember, hogy egyből jobb is legyen mint a másik. :)

    Egyébként 2009 óta követem az eseményeket, nem rémlik, hogy bárki is beígért volna 10 éve csodaszenzort, 4 évente jönnek a szenzorok.

    A Fujit én is néztem, sajnos a X-Trans nem éppen a macrozásnak kedvez, ráadásul az olcsóbbik macro objektívük (ami jelenleg 2szer drágább a nála jobb M.Zuiko 60-nál) sem győzött meg. Gondolkodtam azon, hogy macrora megtartom az MFT-t és a kirándulós lesz a Fuji szett, de ahogyan írod is, ezzel a stabizással nagyon hadilábon állnak. X-H1 nem éppen az a hegymászós méret a 16-55-el, ráadásul stabi az objektívben nincsen, cserébe a kisebb X-T3-ban sincs, szóval kilőttem.

    "Plusz nézz körül, mennyit kérnek egy-egy normálisabb Oly vagy Pana obiért. Simán drágábbak, mint a FF-ekvivalens."

    Na igen, ezért maradtam és úgy néz ki maradok mindig is az MFT mellett, mert amire nekem kell arra simán olcsóbb bármely rendszernél. Akármikor jártam pl. Mammut Media Marktban, 66 ezer FT-ért vettem az új 17/1.8-t, meg a 25/1.8-t is hasonló áron, 75 ezreket kérnek egy 45/1.8-ért, 120-ért vettem garival a 60-as macrot, most pedig nézem, 100-ba kerül év végéig és még sorolhatnám... Ezek a fotózásban nagyon olcsónak számítanak és bár tudom, hogy nem mossák úgy a hátteret (de a témát azért képesek szépen elválasztani a háttértől), ahogyan egy FF megfelelőik, cserébe kabát zsebbe is elfér az összes és nem is érzem, hogy velem vannak pl. hegymászásnál. A PRO széria valóban húzós, bár a 12-40 egy marha jó darab és nagyon olcsón hozzád vágják ha új gépet veszel, szóval vannak jó ajánlatok. Nekem a "komolyabbakból" PL-12-60 van, ahhoz 250.000-ért jutottam hozzá akciósan, gyakorlatilag azzal letoltam egy egész nyaralást. Marha jó átfogása van, penge a képe és még relatív pici, az átfogásához képest. Jóval később jelent meg az igazi "vetélytársa" Fuji vonalon, de sokan nem estek hasra tőle. :/

    Felhasználási szokástól függ kinek mi éri meg, mi az olcsó, én csak túrázni szoktam meg macrozni, előbbit kitárgyaltam, utóbbira pedig sokszor jól működik a HI-RES mód, amivel egy 2015-ös fényképezővel olyan részletesség tárul elém, mintha teljesen más ligában lennék.

    Összességében végignézve a szettemen (mindent csak újonnan vettem), nagyjából az 50%-át fizettem ki egy mai FF MILC rendszernek. Kisebb? Igen. Jó macrora? Igen. Olcsóbb? Igen. Jobb képminőséget kapok vele? Nem. Nagyjából ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák