Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz bkercso #249 üzenetére

    Nincs ebben csoda. Sokszor csak akkor jut el az üzenet megfelelő helyre, ha a befogadó oldal ingerküszöbét is sikerül átlépni. Ha ez kell tőlem nem függ.

    "Sokaknál nincs is otthon íróasztal, és a tanulásnak semmilyen kultúrája nincs a széles családban."

    Nem a gyereknél kéne kezdeni a motiválást, hanem a szülőnek kéne megértenie, hogy ez az ő érdeke is. Mármint hogy a gyerek tanuljon, és jó jegyeket szerezzen. Csak ugye a hosszú ideje mély szegénységben élő réteg eleve terhelt jellemzően olyan problémákkal, mint az alkohol, a drog, a családon belüli -valós- erőszak, nem az a himihumi atyai pofon ami itt előjött, és ezen a "telepen" lévő kortársak se segítenek. Ugye nem egyszer foglalkoztak a herbál és egyéb gyorsan ölő szerek terjedésével az ilyen helyeken... Nem kicsit űberpara...

    Én simán mondanám azt, hogy egy felvételi, és kiemelni a családból ha ezt választják ők, kvázi bentlakásos iskola címen. Ahol kicsit több hangsúlyt lehetne fektetni a viselkedésproblémákra pl, szakemberekkel akár. Mert a tanár lehet penge matek fizika szakos, nem pszichológus. Nem kötelezően, nem alanyi jogon, és nem következmények nélkül. Ha nem tud beilleszkedni, azt tolja mint amit otthon látott, nincs igény másra, nos akkor eltanácsolás aztán go. Ha meg penge, akkor szépen kiemelni.

    Tudom, ez így gecin hangzik. Azt is értem, hogy a célcsoport egy jelentős része egy rasszhoz tartozik, és ennek megfelelően akár rasszista is lehetek, csak épp nem vagyok. Van egy valós probléma, amire nem az a megoldás, hogy ugyan úgy kezeljük őket mint mindenki mást, mert ott valaki szívni fog miatta, és az igazságtalanságot szül.

    Szerintem biztosítani kéne annak aki akar, hogy tudjon, és ne a család, ne az osztálytársak, és ne a környezete úgy alapvetően legyen a szűk keresztmetszet.

    Szerintem.

  • Sethdobaloah

    senior tag

    válasz bkercso #249 üzenetére

    Ezt már bevezette pártunk és kormányunk. Úgy hívják, hogy közmunka.

    ...csak én vagyok helikopter?

Új hozzászólás Aktív témák