Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #56573440 #104 üzenetére

    Miért, mi a feladata az iskolának-óvodának, ha nem a társas viselkedés kialakítása? Otthon nem tudok neki 10 hasonló korú gyerkőcöt biztosítani, akikkel gyakorolhatják+TANULHATJÁK a társas élet szabályait. Ezenkívül reggel 8-tól délután 4-ig ott van a gyerek, heti 5 napban, ami az összes ébren töltött idejének kb fele! Ez akkor egy totál "nevelési fekete lyuk", ahol ha kap is valamit, az ==rossz befolyás?? Tudom, sajnos ez nagyjából a helyzet, de nem kéne erre egy cseppet rámenni az oktatáspolitikának? Jelenleg kb ezt tudja a rendszer:

    1. fűtenek
    2. enni adnak a gyereknek (hogy mit, az más kérdés:Y)
    3. pár hasznos dolgot megtanítanak nekik (írni-olvasni-számolni)
    4. egy rakás használhatatlan, felesleges infót töltenek az agyukba, amit dolgozatírás után el is felejtenek (mikor halt meg XIII. Báthory Ödönke, stb)
    5. valláserkölcstan a plébánosbácsinál, aki a kisfiúkat szereti:Y

    Ezek helyett nem lenne esetleg hasznosabb: megtanítani őket csapatban játszani, soft-skilleket erősíteni XXI. századi embert faragni belőlük?

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • gergely2019

    csendes tag

    válasz #56573440 #106 üzenetére

    Mert nincs olyan hogy joggal kapott atyai pofon.

    Ami abból is látszik, hogy rendszeren szükség volt rá.

    [ Szerkesztve ]

  • gergely2019

    csendes tag

    válasz #56573440 #110 üzenetére

    "Te majd simogasd meg a fejét a 15 éves fiadnak amikor kezet emel az anyjára,"

    Itt most nem arról volt szó, hogy jogos védelem keretében, vagy éppen azt enyhén túllépve alkalmaz valaki erőszakot a nagyobb gyermek ellen, hanem pl. beszélget az ebédnél a társával. Szerinted aki itt írta, hogy rendszeresen kapott atyai pofont, az rendszeresen verte előtte az anyját?

    Ha a gyereked kezet emel a saját anyjára 15 évesen, akkor már régen elcseszted a nevelését.

  • gergely2019

    csendes tag

    válasz #56573440 #122 üzenetére

    "Egyébként szerintem meg nem kéne így ítélkezzél, meg sarkítsál, attól még nem lesz igazabbad..."

    Miért ne lehetne ítélkezni?

    És semmi sarkítás sincs, rengetegen gondolják azt is, hogy a gyereket, vagy feleséget szabad verni, ha nem teljesíti az általa meghatározott kötelességeket.

    "Szerintem te kicsit túlreagálod, és megint ilyen totális torzításba futsz hogy a rendszeresen = napi szinten legalább.."

    Olvasd vissza a sztorikat, jópár olyan iskolai vagy otthoni erőszak volt megemlítve, ahol nem összesen, hanem havi vagy heti 5 esetről is szó van akár.

  • dabadab

    titán

    válasz #56573440 #110 üzenetére

    "Te majd simogasd meg a fejét a 15 éves fiadnak amikor kezet emel az anyjára"

    Egz ismerős srác kb. ilyen idős korában kezdte verni az anyját - egészen addig meg az anyja verte őt. A jelek szerint az lehetett a probléma, hogy nem verte eléggé, igaz?

    DRM is theft

  • Kalandor

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz #56573440 #134 üzenetére

    ki a geci? Aki kioszt 20 év alatt 5 pofont, (...), vagy az aki lelki terrorban nevel egy pofon nélkül
    A fizikai erőszakot ne a lelki erőszakkal akard legitimmé tenni. Itt bizonygatod magadnak, hogy lám, én ennél jobb vagyok, pedig a fizikai és a verbális erőszak is erőszak, ugyanonnan ered csak más a megjelenési formája. A családi erőszakot az erőszakmentességgel kell összehasonlítani.

    Én sem vagyok szent, 15-20 éve én is azt gondoltam, hogy 1-2 pofon nem a világ, hiszen én is túléltem, szerencsére akkor még nem volt gyerekem, azóta már másképp gondolom.

  • voyager4.4

    senior tag

    válasz #56573440 #134 üzenetére

    "Továbbra is összemostok dolgokat amiket nem kéne."
    Szerintünk meg kéne.

    Azzal érvelni, hogy a lelki terror rosszabb ??? Attól a testi fenyítés nem lesz jobb.

    Értem én, hogy elcsattan egy-egy pofon, emberek vagyunk, jámbor lelkűeknél is elszakad a cérna egyszer.
    DE ezt helyesnek beállítani önigazolásként nekem nem fekszik.

    no fate but what we make

  • gergely2019

    csendes tag

    válasz #56573440 #134 üzenetére

    A lelki terror ugyanúgy rossz, de ez a fizikai erőszakot nem legitimálja. Sőt a leggyakrabban a kettő együtt jár.

    Az alkalmi pofon célja pont az, hogy állandó félelemben tartsa az illetőt.

    Nők is gyakran erőszakosak, sőt a gyerekeket is gyakran ők verik (itt is volt több példa rá), ami ugyanúgy rossz, mintha a férfi tenné ezt.

    Aki rendszeresen veri a gyerekét, partnerét, azok mind arra hivatkoznak, hogy ezt szeretetből teszik, azért teszik mert az illető nem teljesíti a kötelezettségeit, és különben se szóljon bele senki. És ugyanezt mondják, amikor kórházba vagy a hullaházba kerül az áldozat.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz #56573440 #110 üzenetére

    "Te majd simogasd meg a fejét a 15 éves fiadnak amikor kezet emel az anyjára, mert tinédzser, mert pubertál, mert y, a vita hevében, és magyarázd el neki, hogy ez illetlenség, ilyet nem szabad csinálni."
    Ha egy 15 éves kezet emel az anyjára, akkor már rég el lett rontva valami. Egy gyereket nagyon max tizenpár éves koráig tudsz nevelni, onnantól kezdve a már belenevelt alapokat fogja továbbfejleszteni és alkalmazni. Egy tinédzsert nem fogsz tudni megnevelni, nem tudsz megváltoztatni, amit egy tinédzser csinál, azt azért csinálja mert olyan nevelést kapott korábban. Ha egy 15 évest felpofozol, két dolog történhet:
    1. Látszólag engedelmeskedik, mert nyilván nem akarja hogy megpofozzák, de ettől még nem fog veled egyetérteni, idővel meg is utál, de legalábbis eltávolodik tőled (ez esetben nem sikerült a nevelés)
    2. Teljesen felesleges volt pofont adni neki, egy erélyes és egyértelmű rászól is elég lett volna (ez esetben sikerült a nevelés, csak tényleg hormonok / elkapta a hév / stb.)

    "Szerintem én is megkaptam rendszeresen a pofonjaimat. Volt életem során vagy 5. De az üzemszerűen és rendszeresen jött, amikor olyat csináltam amiért én is kiosztottam volna. Egyiket se kérdőjelezem meg, sőt."
    Ugye a gyerek alapvetően a szülei világképét tanulja el, amit gyerekkorában tapasztal az lesz a "normális". Ezt későbbi élettapasztalatai alapján van hogy megkérdőjelezi, de ez adja az alapot. Tehát ha te gyerekkorodban az volt a normális, hogy időnként kell egy pofont adni a gyereknek, akkor esélyesen te is így fogod gondolni. Szóval én olyat szeretnék látni, akit soha se vertek / ütöttek (se jogosan se jogtalanul), és azt mondja, hogy szerinte igen, időnként meg kell ütni a gyereket, máshogy nem lehet megnevelni.

    "Csak előtte azt hitte hogy apunak a szél fújja a pofáját. Rájött hogy bizony ez a meglátása téves volt."
    Lásd amit korábban írtam. Ha 15 évesen kell erre rájönnie, akkor már rég rossz.

    "Így vesznek fel olyan viselkedési mintákat az igen jól nevelt, ideális, szerető, törődő családból érkező lurkók nagyon hamar, hogy otthon csak a pislogás megy, ezt kitől látta..."
    Ha már felvette a viselkedési mintát, akkor már késő. Ha a szülő rendszeren foglalkozik a gyerekével, akkor a minta első megnyilvánulása már feltűnik neki, és ha jó volt a fentebb emlegetett nevelés, akkor ilyenkor egy elbeszélgetés (nem fejmosás! nem lelkizés!) során meg lehet neki mondani, hogy ne csinálja ezt (kisebb korban), vagy el lehet neki magyarázni mi a gond ezzel a viselkedéssel (tinédzser korban). Ha ez nem működik, akkor vissza az elejére, mert az alapneveléssel volt a gond.

    "Egyébként meg nem kell fizikai terror ahhoz, hogy a gyerek sérüljön. Fel lehet nevelni lelki terrorban gyereket egy pofon nélkül is úgy, hogy a lurkó kész legyen mint a bot. Akkor ki a geci? Aki kioszt 20 év alatt 5 pofont, de egyébként meg normálisan képes viszonyulni a gyerekéhez megfelelő rugalmassággal, vagy az aki diktatórikus elnyomásban és lelki terrorban nevel egy pofon nélkül, mert apa szava szent, ha más a véleményed akkor meg kussolsz mert leüvöltöm a fejed, megszégyenítelek, akár mások előtt is, és kibszok mindent ami számodra fontos..."
    Nyilván a lelki fenyítés / megtorlás pont annyira káros, mint a fizikai. Egyik se jobb a másiknál. Ha egy gyerek ötször kap lelki terrort, az pont annyira rossz, mint ha ötször felpofozták volna.

    "vagy az aki diktatórikus elnyomásban és lelki terrorban nevel egy pofon nélkül, mert apa szava szent"
    Félreértések elkerülése végett: a hsz-emben később említett következetesség és határállítás nem ezt jelenti, ez esetben határokon belül nincs mozgástér, az ugyanúgy káros, mint ha nincsenek határok.

    "De nem is kell érte rabosítani, nem pszichopata a szülő ezért, és nem a világ vége. Ezért mondtam hogy nem kéne összemosni a családon belüli erőszakot az általad is említett elcsattan egy pofon mert a gyerek minden létező biztosítékot kivert tudatosan, következetesen, sokadjára."
    Ez tök jogos. De ezt az elcsattanó pofont úgyse kéne beállítani, mint normális, elfogadható, sőt, ideális megoldás ezekre az esetekre. Mert nem az.

    bkercso
    "A rendszeres bántalmazás igen, ezzel egyet is értek (emellett eléggé intuitív is a dolog). Erre vonatkoznak az adatok is. A mostani beszélgetés épp azért folyik, hogy a szükséges fenyítést és a bántalmazást megpróbáljuk elválasztani."
    Nincs olyan, hogy szükséges fizikai fenyítés. Amelyik gyerek ért a pofonból, az értett volna (nem feltétlenül szép, de) szóból is. Az nem nevelés, hogy megfélemlíted a gyereket és azért tesz meg dolgokat, mert fél tőled. Látszólag működik, de valójában nem eredményes (persze ha eredmény alatt azt értjük, hogy normális értékrendre neveljük a gyereket, és nem azt, hogy ne zavarjon túl sok vizet amíg el nem húz máshova).
    Kutyát is lehet megfélemlítéssel meg jutalmazással is nevelni (bár kicsit félve írom ezt le, nem akarok belegondolni hogy aki szerint normális gyerekeket megütni, mit csinálhat egy kutyával). Mind a kettő le fog ülni, ha azt mondod "Ül!". De amúgy ég és föld lesz a kettő kapcsolata a gazdájával.

    "Az van, hogy a gyerek attól gyerek, hogy limitált a belátóképessége."
    Ez igaz.

    "Néha az kell, hogy megrettenjen."
    Ez már kevésbé. A gyereknek arra van szüksége (a limitált belátóképessége miatt), hogy határokat állítsanak neki, mindezt úgy, hogy közben egyértelmű és következetes legyen a szülője (a határok betartásában is, de abban is, hogy a határokon belül viszont szabadon mozoghat a gyerek). Mindig. Ha egyértelmű és következetes a szülő, akkor a gyerek nagyon hamar rájön, hogy nincs értelme "próbálkozni". Ha azt mondja az apja, hogy nincs csoki (határállítás, mert pl. mindjárt jön az ebéd, és a szülő tudja, hogy magának tesz rosszat a gyerek ha most megeszi a csokit), akkor nincs csoki. Ha nem következetes, és egyszer azt mondja nincs csoki, majd a gyerek hisztizik, akkor mégis lesz csoki, akkor a gyerek próbálkozni fog. Kiskorban ez csokira való próbálkozás, tinédzserkorba pedig átmegy határfeszegetésbe. Csak ugye ahogy korábban írtam, ott már nem tudsz vele mit kezdeni.

    "És nem bemesélem magamnak: olvass el gyereknevelésről szóló könyveket, amiket nem az elmúlt 10 évben írtak! Olvashatsz európait, amerikai, vagy amit tetszik."
    Hasonló korú hasonló könyvekben a feleséget is lehet verni. Nem sokkal régebbi orvosi könyvek nem írnak a fertőtlenítés fontosságáról, picit régebbiek szerint pedig a pszichikai betegségek nagy részére megoldás a lobotómia, picit régebbiek szerint nagyon sok betegségre megoldás a koponya lékelés. Szóval ez mit bizonyít?

  • gergely2019

    csendes tag

    válasz #56573440 #138 üzenetére

    "Csak az szúrja a szemem, hogy itt a legtöbben már kriminalizálnák kb ha extrém esetben elcsattan egy apai pofon"

    A btk kriminalizálja, nem mi.

    Azt nem tudom, hogy a pofonpártiak mit szólnának ahhoz, ha pl. a főnökük pofozná fel őket, ha nem készülnek el időben a munkával, vagy éppen visszaszólnak.

  • voyager4.4

    senior tag

    válasz #56573440 #138 üzenetére

    Az a baj, hogy itt egy szalmabáb effektus van.
    Ha megnézed a topik elejét, onnan indult (ami már az én figyelmemet is felkeltette), hogy "régen bezzeg rendszeresen lekentek egy pofont (család/tanár) és milyen remek ember lettem, ma már bezzeg...". Ezek után eljutottunk oda, hogy a legkisebb elcsattanó pofon a téma, holott nekem nem ez volt a problémám, hanem a fent említett mentalitás.

    no fate but what we make

  • Kalandor

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz #56573440 #138 üzenetére

    Nem is akarok legitimmé tenni semmit.
    Annyira nem, hogy már a következő mondatodban is azt teszed.

    egészen biztos vagyok abban, hogy univerzális értékrend meg világkép és nevelési út meg nincs.
    De van: ha rosszul neveltél, magadat pofozd, ne azt, akit neveltél. Megpofozni a gyereket a hibáiért pontosan ugyanaz mint rúgdosni a számítógépet, mert hibás programot írtál. A gyerekedet te programozod, ha rosszul működik, te rontottad el, nem más.

    [ Szerkesztve ]

  • gergely2019

    csendes tag

    válasz #56573440 #151 üzenetére

    "Ha én azt mondom hogy vagy leülsz tanulni vagy életbe lép a -500 huf, akkor:

    "Aki abból a célból, hogy jogos vagy jogosnak vélt vagyoni igénynek érvényt szerezzen, mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.""

    Vicces, de ennek ehhez semmi köze sincs. A főnököd sem követ el bűncselekményt, ha megvonja az évvégi bónuszt.

    " amikor asszony zenét hallgatva táncolva mosogatott, én meg rácsaptam a seggére. Elkerekedett a szeme hogy meg mertem ütni a feleségem?"

    Az számít erőszaknak, amibe a másik nem egyezik bele. Ha az asszony magassarkúval tapossa a mogyoróidat, mert te arra indulsz be, az nem erőszak.

    " Szerintem korunk egyik legnagyobb betegsége ez az ultimate pc világkép"

    A PC messze áll tőlem, de a gyerek fizikai fenyítése semmilyen kultúrkörben sem tartozik az elfogadható lépések közé.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz #56573440 #151 üzenetére

    Szerintem valamit nagyon félreértesz abban amit írok (illetve a többiek is ahogy én látom ezen a véleményen vannak), és ezen megy el a kommunikáció. Én egy szóval se állítottam, hogy a liberális nevelés a célravezető, hogy a gyerek azt csinál amit akar, és nem szabad nevelni, és ha épp ahhoz van kedve hogy szétborítsa a boltot meg lepisilje a pénztárosnő lábát, akkor had csinálja. Én teljesen konzervatív elveket vallok abban az értelemben, hogy a gyereket nevelni kell, a gyerek elé egészséges korlátok kell állítani és a gyerek tudtára kell adni, hogy mikor lépte át a korlátokat. Gyakorlatilag amit te is mondasz. A különbség kizárólag az, hogy szerinted a korlát átlépését fizikai erővel kell jelezni (illetve csak így lehet jelezni úgy, hogy meg is értse a gyerek). Szerintem (szerintünk) meg nem.

    "Nincs lineáris kapcsolat a tinédzser viselkedése és a gyermekkorban elvégzett nevelésed között minden esetben. Sőt."
    Mit értünk nevelés alatt? Azt, hogy megmondtuk a gyereknek, hogy ne igyon alkoholt, vagy azt, hogy nem azt látta a gyerek, hogy ha apuka stresszes, akkor bont egy üveg bort vagy iszik egy kis töményet, hanem mondjuk elmegy futni egy kört a ház körül? Az elsőre is lehet azt mondani, hogy "mi nem alkoholistának neveltük a gyereket", de a második esetben állja csak meg a "nevelés" kifejezés a helyét. És ha második állítás igaz, akkor hiába mondod el a gyereknek, hogy az alkohol ártalmas, ahogy írod is, könnyen tinédzserkorában rákaphat. Mert látta, hogy ez "megoldás". Aztán akkor pofozhatod ahogy akarod, csak nem fogja érteni mi történt. Legalábbis lelke mélyén, hangot adni / megbeszélni egy pofon után már tuti nem fog nekiállni, ez a legnagyobb baj amúgy a pofonnal.

    Kalandor
    "Nem tartod olyan értelmesnek a gyereked, hogy megértse a szavaidat?"
    Én ezt megfordítanám: nem biztos abban, hogy a gyereke tiszteli és foglalkozik azzal amit mond? A fizikai fájdalom azért "jó", mert ösztönösen működik, ha a gyereket teljesen hideghagyja a szülője, a fizikai fájdalmat akkor is kerülni fogja. Ellenben ha nem tiszteli a szülőjét, és nem érdekli, akkor a szavakkal nem fog foglalkozni.

  • voyager4.4

    senior tag

    válasz #56573440 #165 üzenetére

    "A gyerek nem hibás. Soha. TE vagy a hibás. MINDIG. Most együtt mégegyszer a gyerek NEM hibás. Soha. :DDD"

    Ez a mondat (amit te iróniának szántál) tartja bennem évek óta a lelket.
    Nem születhetünk újra, de ha mégis, akkor kívánok neked egy olyan gyerekkort valamelyik sérült gyermek családjában, hogy e mondat minden betűjét arany igazságnak tartsd utána.

    no fate but what we make

  • gergely2019

    csendes tag

    válasz #56573440 #181 üzenetére

    Biztos hogy ott van több problémás gyerek, ahol fizikailag bántalmazzák őket, és ők nagyobb eséllyel fogják ugyanezt tenni a saját gyerekeikkel.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #56573440 #190 üzenetére

    " Biztos vagyok benne, hogy 14-20 év közötti lányoknál a 6 év alatt következetesen kiosztott 5 pofon nullára szorítja vissza a prosztatarák kockázatát." <- :DDD :R

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • gergely2019

    csendes tag

    válasz #56573440 #190 üzenetére

    Ti állítottátok először azt, hogy a verésre szükség van, mert attól jobb lesz a gyerek, anélkül meg sittre s kerülhet.

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz #56573440 #230 üzenetére

    "Szerintem meg a speciális igényű diákokat speciális csoportokban kéne kezelni... " - egyelőre ott tartunk, hogy a konkrét értelmi fogyatékosokat is a normál osztályokba akarja bezsúfolni a kormányzat:(

    Fején találtad a szöget, a minőségi oktatás pénzbe kerül. Hol itt a baj, én úgy hallottam, Magyarország jobban teljesít :DDD ?

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • bkercso

    nagyúr

    válasz #56573440 #230 üzenetére

    Nálunk már 17 éve is volt emelt matek felsőben. Nyolcadikban azt se tudták, mi az a függvény. És ez egy jó, Bp. külvárosi környék, nem a Tiszántúl.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • mickemoto

    őstag

    válasz #56573440 #237 üzenetére

    Ma már a gimnáziumi érettségi annyit se ér mint régen a nyolc általános.Fokozatosan züllesztik a béka segge alá az oktatást és csak egyre rosszabb lesz.Ennek csak egy része az hogy a tanároktól elvesznek minden eszközt.

  • Corleone33

    aktív tag

    válasz #56573440 #230 üzenetére

    nem tudom, én autizmussal küzdök de normál osztályban sikerült elvégeznem gimnáziumot és kitűnőre végeztem el érettségit. Nem ment a matek illetve fizika, de még se húztam vissza az egész osztályt :U

    Ha azt hiszed hogy azzal megoldasz egy problémát, hogy effektíve külön gyépés/szellemi fogyatékos osztályokat teremtesz, akkor ki kell ábrándítsalak: nem hatékony módszer SEMMIRE, max annyiban hogy teremtesz effektíve egy olyan csoportot, ahol a diákoknak nincs meg a szocializálási képességük és még inkább le fognak csúszni. azt pedig már no komment amikor pl egyes diákok pl csak a bőrszínűk miatt kerülnek kisegítő osztályba és nem a képességeik miatt.

    "Jah mert küzdeni kelljen hogy a szardarabot, aki visszahuzza az egész osztályt azt elrugdosd érettségire, vagy szar tanár vagy"

    Amúgy te alapvetően ki is vagy hogy effektíve gyerekeket leszardarabozol? mert picit bicskanyitogató ez a fajta stílus.

    [ Szerkesztve ]

    Előző rossz tapasztalatok miatt sajnos nem üzletelek 0km-es /0 értékeléses felhasználókkal!

  • dabadab

    titán

    válasz #56573440 #230 üzenetére

    "Szerintem meg a speciális igényű diákokat speciális csoportokban kéne kezelni..."

    Lehet, szerintem én sem mondtam ezzel ellenkezőt (nyilván van vita az elkülönítés meg az integrálás hasznáról meg az elvi szinten túl nagyon sok függ a konkrét helyzettől is, de ez tisztán szakmai kérdés, amibe nem akarnék beleszólni a partvonalról).

    "Persze kívülről mutogathatsz hogy oldja meg a rendszer, hogy a generációk óta nem dolgozó, melyszegeny család legifjabb mr beleszarok tagja az otthonról hozott mintákkal teszi egyedül pokollá 30 másik gyerek életét, de igazából minek?"

    Mondjuk azért, hogy ez az egész problémahalmaz ne termelődjön újra?...

    "Persze jatszahtjuk tovább a szociálisan hipererzekenyeket, csak lehet egy kérésem? Finanszirozd inkább te. "

    Miért, te inkább annak a költségeit szeretnéd fizetni, amikor ezek a gyerekek aztán a társadalom szélére vagy azon kívül kerülve teljesen nyilvánvaló pálya mentén bűnözővé válnak?

    "Csinálj még pár felzárkóztatási programot, hátha az volt a gond, hogy kevés pénzt kaptak...."

    Mondjuk nulla fillérből elég nehéz felzárkóztató programot csinálni, nem?

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • bkercso

    nagyúr

    válasz #56573440 #248 üzenetére

    (OFF)Csak felvettem a megfelelő hangnemet a megfelelő topikhoz. Itt nem lehet úgy mondani semmit, hogy ne minősíts valakit.(/OFF)
    Ma is tanultam egy új kommunikációs fogást! :R

    De nagyon érdekelne, hogy hogy lehetne felzárkóztatni ilyeneket.
    Csoda által. Egyéb megoldás engem is érdekelne! Sokaknál nincs is otthon íróasztal, és a tanulásnak semmilyen kultúrája nincs a széles családban... :(((

    már most többet keresnek emberek egy rendes szakmával, mint bármelyik bölcsész.
    Ez mikor nem volt így?
    De abban maximálisan egyetértek, hogy meg lehetne és kellene tanítani őket dolgozni.
    Volt kollégám "szabadalma", hogy a segélyt ahhoz kötné, hogy reggel 8-ra jelenjen meg a segélyezett felnőtt valahol, ahol akár még dolgozni sem kellene, de du. 4-ig ott tartanák, hogy a gyerek lássa, hogy a szülő reggel elmegy és du. ér haza. Munkahely igazolásával ez alól lehetne mentesülni.

    [ Szerkesztve ]

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

  • dabadab

    titán

    válasz #56573440 #248 üzenetére

    "Mint látod, sokat nem tehetsz"

    Ez nem igaz. Ott van pl. az Igazgyöngy alapítvány, akik tényleg kb. a létező leghátrányosabb helyzetű gyerekekkel és fiatalokkal foglalkoznak és ők tudnak eredményeket felmutatni (mellesleg úgy, hogy nem verik őket, hogy visszakanyarodjak az eredeti témára).

    "Nem azt mondom hogy zárjuk őket az alföldön karanténba, hanem azt, hogy esetleg lehetne olyan szakképzést indítani, ami testhezállóbb, a jövőben használhatóbb, bevételt is biztosító lenne. Egy ilyen problémás gyereknél az érettségi megszerzése nem az."

    Nem tudom, hogy hogy jött ide az érettségi, az előbb még arról volt szó, hogy hajítsuk ki őket mindenestül az iskolarendszerből - a helyzet meg az, hogy a tényleg problémások gimnáziumnak a közelébe se jutnak.

    DRM is theft

  • Arpee78

    senior tag

    válasz #56573440 #257 üzenetére

    "Csak ilyen méretben kéne még vagy 500..." Ez nagyon sok pénzbe kerülne és a dolog jellege miatt szinte csak közpénzből lehetne finanszírozni. Tehát az adófizetőknek több adót kellene fizetni vagy a közpénzek jelenlegi elosztásán kell igazítani, kevesebb egészségügyre, hadseregre, nyugdíjakra stb.

    Szerintem az oktatás az egyetlen terület, ahonnan valóban lehetne forrást elvonni, lehet kiakadni. Ha a tananyag legkevésbé hasznos harmadát kiszórják, azzal felszabadul a tanári társadalom harmada, őket átkonvertálni valódi pedagógusokká, szoc munkásokká, stb.

    Egyébként egy kevés változás elindult: link, 400 milliárd tényleg sok pénz, meglátjuk mire lesz elég.

    [ Szerkesztve ]

  • Kalandor

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz #56573440 #250 üzenetére

    Ez bólogatósan evidensen hangzik, csak a tények mást mondanak. Volt nem is olyan rég több helyen is ilyen tömeges bentlakásos iskoláztatás (Kanada, Ausztrália, stb.) és borzalmasak lettek az eredmények.

    Minden gyereknek családban a helye, különben tönkreteszed a gyereket. Erővel nem tudsz integrálni senkit sem, csak pénzzel, iszonyat sok pénzzel, elhivatott szakértőkkel és jövőképpel. Gyakorlati példákért a skandináv országokhoz lehet fordulni és bizonyos esetekben a modern Kanadához. Kötődésmentesség, gyökértelenség -> drogok, alkohol, öngyilkosság, gyilkosság, CSBE.

    Lehet mondani, hogy nekünk nincs ennyi pénzünk, de az a vicc, hogy van, mert ugyanúgy elkölti az ország a felzárkóztatáshoz szükséges pénzt, csak börtönökre, gazdasági versenyképtelenségre és így tovább. A leszakadóknak se jó és a többieknek se jó.

    Nyáron Fresnoban voltam, ahol egy olyan lánynál laktam, aki ilyen felzárkóztatással foglalkozik. Fresno egy full reménytelen város, ami hiába néz ki úgy elsőre mint a többi város, konkrétan háborúban áll saját magával, egyszerűen fel van osztva. Sok gyerek a bandákban nő fel, nekik az a jövőkép, hogy gang leaderek lesznek. Alternatív jövőképet kell nekik adni, hogy lehetsz optikus is vagy akár csak egy benzinkutas. Néha sikerül, főleg akkor, ha a gang member szülőknek is "hozzájárulnak". De ha egyszer a gyerek internalizálta az alternatív jövőképet, akkor csodák történnek. Ez a csaj azt mondta, hogy ő évente kb. 5-6 gyereket tud szó szerint "konvertálni", ami angolul jobban jön ki, mert az áttérésre is ezt mondják, márpedig szinte vallásosan kell hinniük a gyerekeknek ebben. A többi gyerek megy a levesbe. Viszont a megváltozott gyerekek gyakran a családjukat is megváltoztatják!

  • Ringman

    nagyúr

    válasz #56573440 #257 üzenetére

    amit írsz az állami feladat, többek között - elvileg - ezért fizetünk adót, hogy ezek a problémák meg legyenek oldva

Új hozzászólás Aktív témák