Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz mickemoto #103 üzenetére

    Na ja. Csak sok szülő elvárja az ovitól hogy ők szocializálják a gyereket, a sulitól hogy ők tanítsák minden másra is a normális viselkedéstől a kommunikáción át a problémakezelésig. Csak ez nem így megy, ezeket otthonról kéne hozni.

    Ezek a szülők azok, akik ha karót hoz a lurkó nem azt veszik elő, hanem a tanárt, hogy miért ilyen gyökér és hogy képzeli ezt, hiszen pistike jó gyerek csak olvasni nem tud meg írni, meg számolni. De ettől még nem kell megbuktatni.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz gergely2019 #105 üzenetére

    Szerintem a gordiuszi csomó feloldását ott kéne keresni, hogy miért mosod össze a joggal kapott atyai taslit a szociopata erőszakos állat viselkedéssel...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz t72killer #107 üzenetére

    "Miért, mi a feladata az iskolának-óvodának, ha nem a társas viselkedés kialakítása?"

    Amikor én voltam gyerek se volt elég óvónő hogy ezt koordinálja. Az oviban a gyerekek túlnyomó többsége a seggét nem tudja kitörölni, egy másik részük csak papíron szobatiszta, így a nap jelentős részét két óvónő fixen a mosdóban tölti, átöltöztet, segget törölni tanít. A környezetemben ezt úgy oldották meg, hogy leviszik játszótérre, ott úgyis bandáznak a csajok, összejárnak utána esetleg, vagy viszik úszni, ide-oda, ahol szintén gyerekek vannak, szintén felnőttek ülnek egymás mellett, szintén barátságok szövődnek. Esetleg nem egész nap kuksolnak bent, hanem apuval meg anyuval elmennek mindenfele. Megy együtt játszanak nem a tv előtt bambulnak, ilyen apróságok, amik rohadt sokat segítenek.

    gergely2019

    Ja hogy mert csak? Miért nem azzal kezdted hogy te tudod a tutit, és az, aki akárcsak életében egyszer lekever egy atyai pofont, az súlyosan szociopata meg bipoláris pszichopata, azonnal hátravinni, tarkón lőni. Te majd simogasd meg a fejét a 15 éves fiadnak amikor kezet emel az anyjára, mert tinédzser, mert pubertál, mert y, a vita hevében, és magyarázd el neki, hogy ez illetlenség, ilyet nem szabad csinálni. Ez a te döntésed. Az enyém meg más. Van egy igen magasra helyezett léc. Ha azt sikerül átugrani mint a fenti példa pl, nos... Vagy tanítsa meg a normális kommunikációra a félrészeg másik okos a szórakozóhelyen, hogy hogyan működik ha izomkemény tuticsávó vagy, csak most épp nem aput oltottad.

    Mondjuk én nem tervezek mimózalelkű balfaszt nevelni.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz gergely2019 #117 üzenetére

    "Itt most nem arról volt szó, hogy jogos védelem keretében"

    Jogos védelem??? BTK-t ne húzz már elő, amikor köze nincs semmihez csak jól hangzik bazze :D Itt köze nem volt semmi ilyesmihez, csak ideges volt és tett egy szar mozdulatot. Eleve vesztes veszekedésbe lépett bele, de kiszállni már nem akart, aztán kifogyott a lehetőségekből. Egy pillanatig ez tűnt megoldásnak. Aztán felkelt a földről és szépen el lett neki mondva, hogy el volt már mondva sokszor, most utoljára el lesz mondva, még egy ilyet nem csinálsz. Aztán nem is csinált. Csak előtte azt hitte hogy apunak a szél fújja a pofáját. Rájött hogy bizony ez a meglátása téves volt.

    "Szerinted aki itt írta, hogy rendszeresen kapott atyai pofont, az rendszeresen verte előtte az anyját?"

    Nem hiszem. De azt sem hogy ugyan azt értjük rendszeres alatt.

    Szerintem te kicsit túlreagálod, és megint ilyen totális torzításba futsz hogy a rendszeresen = napi szinten legalább... Szerintem én is megkaptam rendszeresen a pofonjaimat. Volt életem során vagy 5. De az üzemszerűen és rendszeresen jött, amikor olyat csináltam amiért én is kiosztottam volna. Egyiket se kérdőjelezem meg, sőt. Annál cifrábbakat is tettem, csak azok soha nem derültek ki ;]

    "Ha a gyereked kezet emel a saját anyjára 15 évesen, akkor már régen elcseszted a nevelését."

    Tudod ez egy érdekes kérdés. A környezetemben nagyon sok gyerek van mindenféle korosztályban. Én azt látom, hogy a gyereknevelés az igen fiatal korban megy, utána ahogy a környezete változik, oviba, suliba kerül, akkor válik egyre kevésbé hangsúlyossá. Az alapokat, az értékrendet, egy világképet, és még sok minden mást is át tudsz adni a gyereknek, de amikor később kortársakkal tölt napi 8-10 órát, veled meg 3-at se, akkor is sok mindent meg lehet beszélni és magyarázni, de a legtöbb nevelést már nem te végzed hanem a környezete akinek -szintén- meg akar felelni. Így vesznek fel olyan viselkedési mintákat az igen jól nevelt, ideális, szerető, törődő családból érkező lurkók nagyon hamar, hogy otthon csak a pislogás megy, ezt kitől látta...

    Egyébként szerintem meg nem kéne így ítélkezzél, meg sarkítsál, attól még nem lesz igazabbad...

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz gergely2019 #124 üzenetére

    "Miért ne lehetne ítélkezni?"

    Amiért leírtam. Jól látható módon most is azért tetted, hogy a felelősséget a szülőre tereld, pedig ez egyáltalán nem fekete meg fehér. Ezért nem kéne. Nem ettől lesz igazad.

    "Olvasd vissza a sztorikat, jópár olyan iskolai vagy otthoni erőszak volt megemlítve, ahol nem összesen, hanem havi vagy heti 5 esetről is szó van akár."

    Olvass vissza hogy ő se úgy gondolta ahogy te. Csak te fogtad a te értékrendedet és beletúrtál a közepébe. Aztán nem lett igazad.

    Voltak más rendszerek, én éltem akkor amikor a tiltott határátlépésért még agyon is lőttek embereket egy országgal odébb. Sok szempontból nem volt jó. Attól még a tény áll. VAN olyan helyzet, amikor a gyerek megérdemelhet egy apai tockost. Nem verést. Nem szíjjal. És ettől nem lesz az apa pszichológiai eset, a gyerek meg nem szenved maradandó károsodást.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz dabadab #128 üzenetére

    A jelek szerint az lehet a probléma, hogy kiforgatod a mondandom. What about no? Ha érdemi kommunikáció nélkül akarsz inside outot játszani meg fingot reszelni hagyj ki belőle. Köszi.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz voyager4.4 #133 üzenetére

    "Ezt neked itt a pofon mellett érvelők nem fogják soha beismerni."

    Mert nem egy kategória amiről beszélünk.

    "Többségük gondolom már túl van pár kiosztott verésen, így önmagával kellene meghasonulni. "

    Nekem pl a max 5 pofonommal 32 év alatt nem hiszem hogy meghasonulni kéne, ennél több nagyságrenddel többet kaptam random barmoktól. Aki szerint egy pofon verés, azt nem verték még meg.

    Továbbra is összemostok dolgokat amiket nem kéne.

    Egy kategória kéne legyen pl a családon belüli erőszak esetében a férfi és a nő által elkövetett erőszak is. Kéne legyen. Utóbbiból több van mint gondolnád btw.

    Egyébként meg nem kell fizikai terror ahhoz, hogy a gyerek sérüljön. Fel lehet nevelni lelki terrorban gyereket egy pofon nélkül is úgy, hogy a lurkó kész legyen mint a bot. Akkor ki a geci? Aki kioszt 20 év alatt 5 pofont, de egyébként meg normálisan képes viszonyulni a gyerekéhez megfelelő rugalmassággal, vagy az aki diktatórikus elnyomásban és lelki terrorban nevel egy pofon nélkül, mert apa szava szent, ha más a véleményed akkor meg kussolsz mert leüvöltöm a fejed, megszégyenítelek, akár mások előtt is, és kibszok mindent ami számodra fontos...

    Azt kéne megérteni, hogy az elnyomásnak ezer meg egy arca van. Ti meg itt vergődtök, hogy aki egy pofont képes elsütni az mind geci. Nem. Az a geci aki módszeresen félelemben és rettegésben tartja a környezetét. Egy pofonnal ezt nem teszed meg.

    Mivel minden gyerek, minden szülő, minden környezet más, talán nem biztos hogy egy általános, univerzális, liberális értékrend szerint kell mindenki mindenhol mindig működjön. Főleg úgy, hogy sokan nem is tartják ezt a módszert követendőnek. Joggal. A gyerek rendszeres verése nem lehet téma, mert az nem módszer, de ebben az itt jelen lévők 100%-a egyetért.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Kalandor #135 üzenetére

    Nem is akarok legitimmé tenni semmit. Csak itt mindenki a fizikai erőszakon rugózik, amikor annál gyakoribb, és legalább olyan veszélyes ha nem veszélyesebb alternatívái is léteznek.

    "azóta már másképp gondolom."

    Szíved joga. Általában bizonyos normális keretek között mindenki teheti amit akar. Ettől még van más nézőpont, és egészen biztos vagyok abban, hogy univerzális értékrend meg világkép és nevelési út meg nincs. Csak az szúrja a szemem, hogy itt a legtöbben már kriminalizálnák kb ha extrém esetben elcsattan egy apai pofon. Az ilyen hiperérzékeny dolgokat meg nem szeretem. Főleg ha mint egyetlen járható utat állítják be, mert itt ez megy kb.

    Voyager:

    "Szerintünk meg kéne."

    De miért? Ez érdekelne rohadtul már mióta. Milyen alapon? Megint visszamegyünk abba a témába, hogy szexuális zaklatás ha valaki füttyent az utcán egy nő meg magára veszi? Nem hiszem hogy itt is a #meetoo topikot kéne másolni. Nem minden fekete meg fehér.

    "Értem én, hogy elcsattan egy-egy pofon, emberek vagyunk, jámbor lelkűeknél is elszakad a cérna egyszer.
    DE ezt helyesnek beállítani önigazolásként nekem nem fekszik."

    De nem is kell érte rabosítani, nem pszichopata a szülő ezért, és nem a világ vége. Ezért mondtam hogy nem kéne összemosni a családon belüli erőszakot az általad is említett elcsattan egy pofon mert a gyerek minden létező biztosítékot kivert tudatosan, következetesen, sokadjára. Egy 5 éves gyereket nem kell megütni semmiért. Arra nincs magyarázat. Egy 10 éves se tudja felmérni, hogy szar ötlet volt színezőset játszani apu 100"-os oled tvjén. De írtam is példát, meg lenne még több is, amikor a még jogilag gyerek tinédzser időt és energiát nem spórolva tett olyat, ami minden határon túlment. Lenne még ilyen több is, de nem látom értemét...

    Itt a legnagyobb probléma szerintem, hogy ti mindenképp be akarjátok bizonyítani, hogy ha a gyerek kap bármikor egy pofont az egyenlő a veréssel meg a családon belüli erőszakkal. Ami a hiper érzékeny liberális világon kívül egyáltalán nem igaz szerintem.

    Én sem merem kijelenteni hogy 100%, hogy el fog csattanni nálunk pofon bármi miatt is. De nem támogatom a nézőpontot, hogy a gyereknek mindent is szabad, ha kap egy pofont Strasbourgba megy, ha rákiáltok akkor meg elvegye tőlem az állam, mert megfélemlítettem.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz UnA #139 üzenetére

    A puszta tény megállapítása nem visz minket közelebb az esetleges félreértés vagy probléma feloldásához. Megtennéd hogy segítesz kicsit hol csúszott el a mondandóm?

    Cathfaern

    "Ha egy 15 éves kezet emel az anyjára, akkor már rég el lett rontva valami."
    "amit egy tinédzser csinál, azt azért csinálja mert olyan nevelést kapott korábba"

    Egy hsz-ben már leírtam. Egy viszonylag szűk ablakod van amikor át tudsz adni olyan világképet, nézőpontot, értékrendet, viselkedési mintát, etc, ami megalapozza a gyerek viselkedését. De ahogy látom pont el is olvastad, tehát tisztában vagy azzal amit nem csak én mondok, hanem pl a húgom aki gyerekpszichológus. Nincs lineáris kapcsolat a tinédzser viselkedése és a gyermekkorban elvégzett nevelésed között minden esetben. Sőt.

    "Ez tök jogos. De ezt az elcsattanó pofont úgyse kéne beállítani, mint normális, elfogadható, sőt, ideális megoldás ezekre az esetekre. Mert nem az."

    Ideálisnak nem nevezném. Sőt. Viszont nem érzem azt, hogy a saját világképem és értékrendem alapján kéne ráerőltessek valakire valamit vagy ítélkezzek fölötte, főleg ha nem egy extrém esetről van szó. Valahogy nem érzem hogy a körülöttem szép számmal gyereket nevelő barátaimat, akik a jelenleg divatos vadliberális bármit is megengedő gyereknevelést folytatják minősítenem kéne szemtől szembe vagy akár itt is, mert ha nekik az jött be lelkük rajta. Én a gyerekeikkel 5 percet nem tudok együtt tölteni, és egyiknek se jött be egyébként, de az ő dolguk. A végletek soha nem jók,

    Az egész "vitámnak" a lényege továbbra is az, hogy van egy határ. Ahogy úgy mindennél. Az, hogy a határt 0-ánál húzzuk meg, az ebben a formában és kontextusban semmilyen jelenség esetében nem jó dolog, sőt... És itt nem a gyilkosság, nemi erőszak, és hasonló extrém esetekről beszélünk ugye, nem a rendszeres fizikai vagy lelki bántalmazásról beszélek. Nem véletlenül nem Mr. Drákó elvei alapján alkottuk meg a jogrendszerünket sem...

    gergely2019

    A családon belüli erőszakra ráhúzta volna anyám már nem egyszer azt, amikor asszony zenét hallgatva táncolva mosogatott, én meg rácsaptam a seggére. Elkerekedett a szeme hogy meg mertem ütni a feleségem? Mi meg bután néztünk hogy te miről beszélsz baze??? Egyébként volt hogy a vékony bőre miatt pici lila foltot 8 napon túl hevert ki. Állat vagyok tudom ;]

    A gyerekkel megegyezek hogy kap havi 5k-t ha nem hoz 4-esnél rosszabb jegyet, mint zsebpénz, és minden 3-asnál rosszabb jegyért visszaad a kalapból 500 huffot. A gyerek egyszer csak elkezd karókat hozni. Ha én azt mondom hogy vagy leülsz tanulni vagy életbe lép a -500 huf, akkor:

    "Aki abból a célból, hogy jogos vagy jogosnak vélt vagyoni igénynek érvényt szerezzen, mást erőszakkal vagy fenyegetéssel arra kényszerít, hogy valamit tegyen, ne tegyen vagy eltűrjön, bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

    "Azt nem tudom, hogy a pofonpártiak mit szólnának ahhoz, ha pl. a főnökük pofozná fel őket, ha nem készülnek el időben a munkával, vagy éppen visszaszólnak"

    Mint kitárgyaltuk, a lelki terror pont olyan káros. Sőt szerintem károsabb is, de ez magánvélemény. Az meg ha nem is elfogadott de széles körben alkalmazott céges környezetben. Aztán elrohanunk hágába ha a főnök azt mondja, hogy vagy megvan a 400 millás projekt zárása időre vagy repülsz a fszba?

    emvy

    " Es az, hogy benneteket felelemmel neveltek, ahhoz vezetett, hogy ti is igy szeretnetek viszonyulni a sajat gyereketekhez. "

    De ezt miért kell? De komolyan? Ki mondta hogy félelemben élt bárki is ? Ha ok nélkül kapja és rendszeresen random módon, akkor érteném hogy fosik a gyerek, hogy megint miért kap, azért mert apu nem kapott hitelre még egy nagyfröccsöt a kocsmában, vagy anyu nem sózta meg a levest. Én itt senkit nem láttam hogy azt írta volna, hogy a maréknyi aputól esetleg elcsattant pofon amit kiosztottak neki miatt a gyerekkora rettegésben telt volna.

    De szerintem én be is fejeztem itt, mert nagyon messze vannak egyesekkel a nézőpontok és bár én kompromisszumokra hajlandó vagyok, meg meggyőzhető is lehetek, de ilyen szakadékot átugorni értelmetlen. Szerintem korunk egyik legnagyobb betegsége ez az ultimate pc világkép, a már-már radikálisan liberális hozzáállás, amikor indokolhatatlan, betartathatatlan küszöbértékek mellett akarunk egy jelenséget megszüntetni. Nem megy ez se itt, se a "szexuális erőszakkal" sem amit írtam pl, de bizonyítottan a "rasszizmus" és társai esetében is inkább káros mint jelent megoldást.

    További szépet :R

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Vakegérke #160 üzenetére

    Te állat ;] Még szerencse hogy már nem fogsz gyereket nevelni, mert ki tudja milyen agresszív ragadozó szörnyet teremtenél.

    Bízni kell a gyerek önálló véleményalkotásában, a döntéshez való jogát biztosítani kell, a korlátokat felállíthatod de azt csak kihívásként fogja értékelni amit át kell hágjon. Ha valamelyik paraszt meg beszól hogy nem lehetne e rászólni a gyerekre mert így 10 perce álltok a kasszánál és üvöltve csapkod mindent maga körül, akkor jól küld el a csába, hogy a te gyereknevelési módszereidet ne kérdőjelezze meg, mert a jobb felső heteséről lepöccinted a koronát az acélbetétessel.

    qwertly

    Ne tedd. Itt ilyet leírni nem szabad. Tudományosan bizonyítottan megütsz egyszer egy gyereket, még csak nem is így tiszta erőből beledőlve kiosztott bitchslapként hanem tenyérrel jelzés értékkel, akkor az tömeggyilkos lesz minimum. Vagy rosszabb. Az élete egy merő rettegéssé változik, soha nem heveri ki. A suliban meg a tanár legyen jobb előadó, a gyerek akkor nem nyomkodja a telefonját, hanem figyel. Nem a történelmet kéne tanítani, meg verseket elemezni, hanem irodalomórán pewdiepie legújabb videóit.

    A gyerek nem hibás. Soha. TE vagy a hibás. MINDIG. Most együtt mégegyszer a gyerek NEM hibás. Soha. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Cathfaern #168 üzenetére

    "Szerintem valamit nagyon félreértesz abban amit írok"

    Szerintem te is.
    De továbbra is csak magamat tudom ismételni, annak meg továbbra is tartom hogy nincs sok értelme.

    "Egy 5 éves gyereket nem kell megütni semmiért. Arra nincs magyarázat. Egy 10 éves se tudja felmérni, hogy szar ötlet volt színezőset játszani apu 100"-os oled tvjén. De írtam is példát, meg lenne még több is, amikor a még jogilag gyerek tinédzser időt és energiát nem spórolva tett olyat, ami minden határon túlment."

  • #56573440

    törölt tag

    válasz updog #176 üzenetére

    Kíváncsi lennék amúgy egy ilyen kimutatásra, hogy az olyan családoknál, ahol egyáltalán nem volt fizikai fenyítés, mert "úgyis felnőnek", amúgy milyen arányban vannak válások, bűncselekmények, alkoholizmus, életmódból következő anyagi problémák stb. Lehet hogy meglepődnénk (vagy pont nem?).

  • #56573440

    törölt tag

    válasz gergely2019 #186 üzenetére

    Akkor biztos be is tudod linkelni a forrásodat, ami leírja kerek perec, hogy évente hány pofon mennyivel növeli meg a bűnözési hajlandóságot. Mindenki tudja hogy rendszeres bántalmazás nem jó. Ezt mindenki értei oké? Haladhatnál picit.

    Mert ha nem akkor ilyet én is tudok. Biztos vagyok benne, hogy 14-20 év közötti lányoknál a 6 év alatt következetesen kiosztott 5 pofon nullára szorítja vissza a prosztatarák kockázatát.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz gergely2019 #193 üzenetére

    Ilyet én biztosan nem állítottam... Ki volt az idéznéd?

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz dabadab #227 üzenetére

    Jah mert küzdeni kelljen hogy a szardarabot, aki visszahuzza az egész osztályt azt elrugdosd érettségire, vagy szar tanár vagy. Szerintem meg a speciális igényű diákokat speciális csoportokban kéne kezelni... Ha lehet emelt matek csoport...

    Persze kívülről mutogathatsz hogy oldja meg a rendszer, hogy a generációk óta nem dolgozó, melyszegeny család legifjabb mr beleszarok tagja az otthonról hozott mintákkal teszi egyedül pokollá 30 másik gyerek életét, de igazából minek?

    Persze jatszahtjuk tovább a szociálisan hipererzekenyeket, csak lehet egy kérésem? Finanszirozd inkább te. Csinálj még pár felzárkóztatási programot, hátha az volt a gond, hogy kevés pénzt kaptak....

  • #56573440

    törölt tag

    válasz bkercso #236 üzenetére

    Aham. Múlt évben cimbora fia gimis lett az osztálytársak egy része olvasni nem tud stabilan...

    De nem lehet megbuktatni, nem csinalhatsz semmit. Ő pl kiiratta a gyereket.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Corleone33 #239 üzenetére

    "Nem ment a matek illetve fizika, de még se húztam vissza az egész osztályt :U"

    Akkor ez hogy jön ide? Nem azt mondtam, hogy bárki aki bármilyen minimális orvosilag is igazolható problémával küzd az húzzon a kisegítőbe, hanem az, aki visszahúzza az osztályt, aki miatt nem lehet rendesen oktatni, akinek jól láthatóan helye nincs ott, annak biztosítsunk már egy megfelelőbb platformot, ahol kiteljesedhet. Nem kell orvosnak lenni, vagy egyetemre járni, normális szakmát is lehet szerzeni, ami fizet is. Ebbne pedig nincs szégyen.Leírod hogy te nem az említett kategória vagy de magadra vetted. De miért?

    "ahol a diákoknak nincs meg a szocializálási képességük és még inkább le fognak csúszni."

    És az iskolában kell a szocializálást elkezdeni.... Sőt egyetemen lehetne külön szak erre. Persze alanyi jogon.

    "azt pedig már no komment amikor pl egyes diákok pl csak a bőrszínűk miatt kerülnek kisegítő osztályba és nem a képességeik miatt."

    Az pedig, hogy ilyet nem is írtam, nos no komment.

    "Amúgy te alapvetően ki is vagy hogy effektíve gyerekeket leszardarabozol? mert picit bicskanyitogató ez a fajta stílus."

    Ha visszanézel láthatod, hogy nem ezt a stílust képviselem. Csak felvettem a megfelelő hangnemet a megfelelő topikhoz. Itt nem lehet úgy mondani semmit, hogy ne minősíts valakit. Akkor?

    dabadab

    "Mondjuk azért, hogy ez az egész problémahalmaz ne termelődjön újra?..."

    Mint látod, sokat nem tehetsz. Mert ha az óra közepén letolja a gatyáját a lurkó, random időközönként percekig kukorékol, vagy kidobja 5 percenként valakinek a munkafüzetét az ablakon, azzal nem teheted meg, hogy egy megfelelő osztályban megfelelő keretek között oktasd. Mert valaki fel fog hördülni, hogy hol itt az egyenlőség. Termelődni fog újra és újra. Sajnos. De nagyon érdekelne, hogy hogy lehetne felzárkóztatni ilyeneket.

    "Miért, te inkább annak a költségeit szeretnéd fizetni, amikor ezek a gyerekek aztán a társadalom szélére vagy azon kívül kerülve teljesen nyilvánvaló pálya mentén bűnözővé válnak?"

    Nem. Csak rengeteg olyan munka van, amit el lehetne szakképzéssel is végezni. Nem azt mondom hogy zárjuk őket az alföldön karanténba, hanem azt, hogy esetleg lehetne olyan szakképzést indítani, ami testhezállóbb, a jövőben használhatóbb, bevételt is biztosító lenne. Egy ilyen problémás gyereknél az érettségi megszerzése nem az.

    Figyelj. Több olyan emberrel is összehozott az élet, akik nem a kitűnő érettségire, meg a diplomára mentek, mert gyerekként -is- problémásak voltak, nem szerettek és nem is akartak tanulni. Pl a klímaszerelőm speciel pont jó családból a telibeszarom kategóriát súrolva élt annak ellenére, hogy megfelelő nevelést és hátteret kapott.... Elküldték szakközépbe, klímás lett, télen keres annyit mint én, nyáron nagyságrenddel többet. Ezzel szerintem semmi baj nincs. Ahogy víz-gáz-hűtő-mosógép etc szerelő is mindig kell, és már most többet keresnek emberek egy rendes szakmával, mint bármelyik bölcsész.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz bkercso #249 üzenetére

    Nincs ebben csoda. Sokszor csak akkor jut el az üzenet megfelelő helyre, ha a befogadó oldal ingerküszöbét is sikerül átlépni. Ha ez kell tőlem nem függ.

    "Sokaknál nincs is otthon íróasztal, és a tanulásnak semmilyen kultúrája nincs a széles családban."

    Nem a gyereknél kéne kezdeni a motiválást, hanem a szülőnek kéne megértenie, hogy ez az ő érdeke is. Mármint hogy a gyerek tanuljon, és jó jegyeket szerezzen. Csak ugye a hosszú ideje mély szegénységben élő réteg eleve terhelt jellemzően olyan problémákkal, mint az alkohol, a drog, a családon belüli -valós- erőszak, nem az a himihumi atyai pofon ami itt előjött, és ezen a "telepen" lévő kortársak se segítenek. Ugye nem egyszer foglalkoztak a herbál és egyéb gyorsan ölő szerek terjedésével az ilyen helyeken... Nem kicsit űberpara...

    Én simán mondanám azt, hogy egy felvételi, és kiemelni a családból ha ezt választják ők, kvázi bentlakásos iskola címen. Ahol kicsit több hangsúlyt lehetne fektetni a viselkedésproblémákra pl, szakemberekkel akár. Mert a tanár lehet penge matek fizika szakos, nem pszichológus. Nem kötelezően, nem alanyi jogon, és nem következmények nélkül. Ha nem tud beilleszkedni, azt tolja mint amit otthon látott, nincs igény másra, nos akkor eltanácsolás aztán go. Ha meg penge, akkor szépen kiemelni.

    Tudom, ez így gecin hangzik. Azt is értem, hogy a célcsoport egy jelentős része egy rasszhoz tartozik, és ennek megfelelően akár rasszista is lehetek, csak épp nem vagyok. Van egy valós probléma, amire nem az a megoldás, hogy ugyan úgy kezeljük őket mint mindenki mást, mert ott valaki szívni fog miatta, és az igazságtalanságot szül.

    Szerintem biztosítani kéne annak aki akar, hogy tudjon, és ne a család, ne az osztálytársak, és ne a környezete úgy alapvetően legyen a szűk keresztmetszet.

    Szerintem.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz bkercso #252 üzenetére

    Pesten a környékünkön azért tesznek vesznek főleg így ősszel. Sok a zöld terület, gyűlik a lehullott levél. Verekedés csak akkor van, ha jön a "szondás ember". Ott nemrég a "veztő" jelezte, hogy ne is fáradjon, inkább fújja meg magának az összeset, mert ha itt elkezdi cseszegetni az embereket mindenkit haza kell küldeni. A szondás se akarta megfújni nagyon ;]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz dabadab #256 üzenetére

    " Ott van pl. az Igazgyöngy alapítvány"

    Soha nem mondtam, hogy nincs olyan segítő szervezet, ami foglalkozik a hátrányos helyzetű gyerekekkel. Olyanból viszont egy sincs, ami országos szinten a szociális és gyerekvédelmi rendszerrel együttműködve hatékonyan tudna fellépni a meglévő problémával szemben. Az említett alapítvány munkája nemes. Csak ilyen méretben kéne még vagy 500...

    " előbb még arról volt szó, hogy hajítsuk ki őket mindenestül az iskolarendszerből"

    Se előbb se utóbb nem volt szó erről.

Új hozzászólás Aktív témák