Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • updog

    senior tag

    válasz t72killer #2 üzenetére

    Valószínűleg pont ez lesz a kulcsa.

    Mi relatíve sokszor voltunk már szezonon kívül az északi parton (jobban szeretjük), hiába hogy az még borvidék is, tehát erre lehetne alapozni, olyan szinten kihalt volt, mint egy borsodi zsákfalu.

    Évi 2-3 viszonylag nyereséges hónap miatt soha nem ölnék bele ennyi pénzt egy ilyen ingatlanba, hogy nyaranta kétszer lemenjek, azon kívül meg kiadjam. (Becsületes) magánembernek, aki nem nagyban nyomja, jelenleg szerintem nem érné meg.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Chaser #7 üzenetére

    A kiszámolón is valamelyik aktuális cikkben (most pont nem találtam meg hogy idézhessem) nagyon hasonlókat írt, hogy itt bizony várhatjuk a korrekciót az ingatlanárakban, de ha nem lesz egy válság, vagy komolyabb állami beavatkozás, akkor mennek még felfelé az árak.

    Érdekes, hogy a lakásvásárlós topicban most egy sumák ingatlaniroda miatt előkerestem, hogy én már 4 éve is írtam róluk hogy sumákok, és átfutottam az akkori kommentjeimet - tippeltem hogy a CSOK beépül az árba, úgyhogy előrébb senki nem lesz, de aki nem jogosult, az nagyot fog szívni (bejött), és hogy az egész árnövekedés csak lufi/hiszti, hiszen akkor 15M-ért adtak egy szutyok panelt amit 1-2 évvel azelőtt még 10M volt, és már az is túl volt árazva, és nagy eséllyel kipukkad majd 1-2 éven belül (ez nem annyira jött be :D ).

    Egy ismerős szokott panaszkodni, hogy az egész nyaruk azzal megy el, hogy a feleségének a mániája a balatoni nyaraló olyan szinű karbantartása, mintha ott élnének, április-október között minden héten le kell menni. Így viszont nem adják ki, és igazából csak nyűg, hogy ez nekik megvan. De fel se merül hogy kiadják/eladják. Szerintem sok ilyen (valószínűleg még a boldog békeidőkből örökölt), csupán megszokásból/mániából fenntartott nyaraló van arrafelé, amiket nem dívik eladni, meg mégiscsak "jó helyen" van.

    Folyamatosan fejlesztik, latszat intezkedesek mellett sok komoly project is van Ez mondjuk a Balatont tekintve elég szomorú, ma is volt egy cikk, hogy magának a tónak marhára nem tesz ez jót. De sebaj, 1-2 évtized, és lesz egy halott langyosvizű medencénk, hotelekkel és lakóparkokkal teleépítve az oroszoknak meg a braziloknak.

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz envagyok #9 üzenetére

    "Mi ez ha nem lufi???"

    Amikor én vettem a lakásom, a m2 ár 230-250k körül volt. Most 500k fölött van. Ugyanabban az 50 éves panelban. Én 150-200k között nézelődtem először a piacon. Mi volt ez ha nem lufi, mondtam 5,4,3,2.. éve :)

    +lásd a megválaszolt hsz.-ben: "Az egyenletbol sokan kihagyjak a kulfoldi befektetokrt/letelepedoket"

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz envagyok #42 üzenetére

    "...és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak." :U

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz t72killer #65 üzenetére

    "Az apróbetűsre lennék kíváncsi, mennyibe fáj az előtörlesztés..." Parancsolj :) Az én 4 éve kötött szerződésemben 1% az előtörlesztés (a végtörlesztés is, de elvileg ezeknek a mértéke már amúgy is jogszabályban maximalizálva van). Pl. 1.3M LTP-t beletoltam valami tizenegy-kétezerért. Azóta csak jobbak feltételek, és akár teljes futamidőre fixálható kamatok lettek. Sokat szigorítottak, kivételesen az ügyfelek javára, mert az emberek ugyanolyan hülyék mint 15 éve. Fillérekért átpakolhatod az egész hóbelevancot máshova, ha a jelenlegi banknál nem tetszik.

    A konklúzióban valahol azért egyetértek, sokan akikkel beszélek erről pl. beleugrottak ugyanúgy a rövid kamatperiódusú hitelekbe, mert az elején drágább lett volna a fix. Namost, ha rögtön az elején azt kell mérlegelni, hogy hosszútávú biztonság a fontos, vagy már az elején is alig tudjuk elkezdeni visszafizetni, ott már most is gondok vannak, nem hogy ha majd beüt valami (mert be fog).

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Fr@nkieWilde #70 üzenetére

    Nem rosszindulatból (én is szeretek tervezgetni, most is elég nagy projektjeim vannak, szeretnék felmondani és tök mást csinálni mint az elmúlt 10 évben stb.), de szerintem alulbecsülöd a szívást és a költségeket :) Ha ilyen tuti siker lenne egy gyönyörű helyen, mindenki ezt csinálná, én is boldog lennék ha bejönne cca. 10M (már adózás és kiadások levonása után, ahogy gyorsan egy 80EUR körül/két fő árral számoltam booking.com alapján, 80%-os kihasználtsággal) egy szezonban, és még ott is élhetnék.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz Fr@nkieWilde #76 üzenetére

    Adózás, reklamációk kezelése, adminisztráció, marketing (amiben nekem alap hogy minden nagyobb oldalon fent vagy árakkal mindennel együtt, azért ahhoz viszonyítottam :) Szájról szájra ma már nem megy a dolog szerintem, vagy akkor ott valami nem kóser). Kezdeti beruházás (vásárlás, felújítás - ami a mai világban magában egy külön pszichológiai esettanulmány -), amortizáció kezelése, kvázi éjjel-nappal rendelkezésre állás hónapokig. Rezsi (pénz+idő, amikor üresen panganak télen, akkor is fűteni kell, takarítani kell, fenntartani). Ilyenekre gondoltam.

    Egyéni vélemény, ha úgy képzeled el amit írtál (7 szobás ingatlanban gondolkodom, amiből kettő a családé [...], a másik 5 mehet franciaágyakkal kiadásba), az okozhat hosszú távon kényelmetlenséget/konfliktust.

    De mondom, jó ez hogy van terved, és sok sikert hozzá, csak én ilyen túltervező típus vagyok :D Lehet ezért is küszködök mindig az ilyenek megvalósításával ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • updog

    senior tag

    válasz envagyok #78 üzenetére

    Nem vagyok benne ebben a világban, szóval lehet hogy így van :)

    Most trivagon néztem, ami összehasonlítja a különböző szállásfoglaló oldalak ajánlatait hogy kedvező árakat találjon ™ :D, de ott se nagyon van 20k alatt kétfős szoba ellátás nélkül ott (szezonbeli árakon)... akkor viszont nem értem :) De mindegy is, én is erre akartam kilyukadni amire te.

    Azt se mondom persze, hogy nem éri meg (nem csak az anyagiakat nézve), főleg ha kifejezetten még örömöt is okoz annak aki ezt csinálja. Csak kérdés, hogy meddig tart ez az öröm, sajnos nem csak Mo-t nézve is az átlag vendég értelmi és egyéb színvonala (pedig én csak szintén mint vendég kerülök velük kapcsolatba, nem kell kezelnem őket) meredeken zuhanásban van. Pedig nem annyira proletár helyekre szoktunk járni (vagy egyre több hely számít proletárnak ;] ).

    (#81) Tel Elek egyetértek. Persze ott a másik oldal, hogy közülük sokaknak ugye még mamáéknak kiutalták a nyaralót a kommenizmusban, azóta is ugyanaz a bútor, és úgy adják ki annak, akinek ez is jó... minden mindennel összefügg.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák