Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #65675776

    törölt tag

    válasz PowerBuldog #14 üzenetére

    Ez a busz egy dolog. Egy 15 éves buszról van szó.

    Debrecenben a zsírúj bαszbusz gyártotta szóló Volvo-k elég sűrűn nem akarnak elindulni a megállóból. Érdekes, a lengyelek által gyártott csuklósokkal töredéknyi a probléma.

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz PowerBuldog #14 üzenetére

    Bagóért? Tudod, hogy ki dolgozik bagóért? A diplomás pályakezdő tanítók, tanárok, orvosok, azok dolgoznak bagóért. A buszsofőrök átlagos havi fizetése bruttó 168.400 forint, ami nyilván elég kevés pénz, nettó 118.500 forint. Ehhez hozzájön mondjuk az, hogy az egész családnak ingyen van BKV-bérlete (egy "normál" családnak ez havi 20-30.000 forint kiadás lenne, mert a munkaadók sok esetben nem igazán fizetik ki a bérletek árát, hiába lenne kötelességük), meg persze kapnak (kaptak) pluszpénzeket is.

    Persze, tudom, hogy akárhogy csavarjuk, ez nem sok pénz, de könyörgöm, jóval több, mint amennyit sok más munkakörben diplomásként kapsz, arról nem is beszélve, hogy a buszsofőri állás fix, öt év múlva is kellenek majd buszok és sofőrök. Rinyálnak, hogy elvesznek tőlük pár ezer forintot (bár megértem, hogy hiányozni fog nekik, nekem is hiányzik), miközben más területeken munkahelyek ezrei szűnnek meg... hol van itt az arányosság? A kettészakadt és hitvány állapotú buszokra azt mondom, hogy alapvetően nekem kéne háborognom, mert azóta veszem a bérletet, amióta az eszemet tudom, levelezős tanulóként ez havi 10.000 forintomba kerül, amiért nem csak a koszt kell eltűrnöm, hanem azt is, hogy tapló, udvariatlan, emberi beszédre képtelen jegyellenőrök tépkedjék ki a kezemből a pénztárcám a metró bejáratánál, mert mondjuk nem tudják elolvasni, hogy mi meddig érvényes a bérletem.

    Alapvetően az háborít fel, hogy a sofőrök kihasználják, hogy megbénul nélkülük a főváros. Ugyanakkor megnézném a fejüket, ha az orvosok sztrájkolnának és mondjuk a BKV-s alkalmazottak családtagjai nem kapnának orvosi ellátást. Nem ez az egyetlen szakma, ahol meg lehet szívatni az embereket egy sztrájkkal, ilyen még az egészségügyi dolgozóké, tanároké, tűzoltóké, rendőröké, bolti eladóké, postásoké is. Mégis csak a BKV és a MÁV dolgozói teszik meg ezt az emberekkel, azokkal az emberekkel, akik legalább ugyanúgy ki vannak szolgáltatva az itteni béna viszonyoknak, mint ők. Ha most azért sztrájkolnának, hogy váltsák le a BKV vezérkarát (azaz állítsák őket bíróság elé), akkor mellettük lenne az egész ország, de nem... azért kellett ma négy órát utaznom a hidegben, mert ők több pénzt akarnak, amikor már így is jobban keresnek, mint egy 10 éves munkaviszonnyal rendelkező tanár. Mindennek van határa.

    Elnézést az offért.

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Új hozzászólás Aktív témák