Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vlevi

    nagyúr

    válasz t72killer #30 üzenetére

    "kezdetektől fogva mellőztem"
    Asztali gépen, egérrel kényelmetlenebb a használata. Amiatt, amit előbb írtak. Arról van szó, hogy érintőképernőn az az alapértelmezett, hogy, ha benn van egy popup, akkor abból kitattintva nem csinál semmit, csak bezárja a popupot. Érintőn ugyebár nincs esc gomb :)
    Itt is ez van, ha egy popupból bekattintok a címsorba, akkor mégegyet kell nyomni az egéren, ahhoz, hogy be is menjen a címsorba.
    Ugyanez van pl. a posta alkalmazással. A beállításokból kilépve, mégegyet kell nyomni az egérrel, hogy működjön.
    Tudom, apróság, de az ilyen apróságok miatt nem lehet teljesen egyformán kezelni az asztali gépet az érintős gépekkel.
    A másik, ami miatt hanyagolom az edge-t, az az, amit írtam, hogy förtelmes a Microsoft betű megjelenítési módszere. A Firefox még a régi ClearType-t használja, ahhoz már hozzászoktam (pedig XP idején utáltam, mint a ....-t, de a Vistában átrajzolták, azóta jól néz ki).
    De az Edge-ben, UWP-ben, satöbbi, rettenet. Hogy van az már, hogy pl. az n betű két szára nem ugyanolyan vastag?

    Ugyanez nagyítva:

    Az is vicc, hogy azt sem lehet rábízni, hogy félóránként cserélgesse a háttérképet. Teljesen random időközönként cseréli, van, hogy pár perc alatt 2x cserél. Ezt hogyan sikerült elkefélniük?

    [ Szerkesztve ]

  • PuMbA

    titán

    válasz t72killer #30 üzenetére

    A lassú indulást szerintem valamilyen driver vagy induló program akadályozhatja :) Szüleim gépébe egy olcsó 15 ezres Celeron G4400 processzor van 7200rpm-es HDD-vel és instant indul, éppen hogy csak bejön a logo a BIOS után már ott a bejelentkező képernyő. Az asztalt is maximum 2 mp alatt összepakolja a jelszó beírása után, igaz 2-3 program indul el csak automatikusan. Az én olcsó AMD APU gépem instant betölt SSD-vel, pedig sokkal lassabb, mint egy i5. Esetleg BIOS-t frissítettél, mert néhány régi BIOS okozhat ilyet.

    Nálunk a LibreOffice Calc már rontott bele xlsx fájlba a cégnél, szóval azóta erősen kerüljük a használatát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák