Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ng0ofy

    KORREKTOR

    válasz Bici #3 üzenetére

    Bici! Nem akarok kötekedni, de mint Szabolcs megyei a "nyírségi tájszólás" kifejezésre felkaptam a fejem. Ha érdekelne a téma, tudnád, hogy még a közismert Grétsy Laci bácsi szerint is a szabolcsi nyelv és kifejezés tárház a médiába beszivárgott alap magyar és a többi a tájszólás. Ugyanis a szabolcsi nyelv képes volt megőrizni magyarosságát szóhasználatban úgy, hogy közben a kiejtésben csupán egy tájjelleggű elem alakult ki, ami eltér a vegytiszta magyar nyelvtől, ez pedig ez "é" hang "í" vel kevert szélesebb ejtése. Szép példa erre az Édesanyám szó, nem szeretném emlegetni, de ne írj marhaságokat...

    Cikkhez: Én úgy tudtam a xerox és később csatlakozva a google évtizedek óta dolgozik a nyelv algoritmizálásán és algoritmus általi elemzésén. Ez most annyiban tér el, hogy megpróbálják rávenni a számítógépet, hogy egy eljárás során retrospektív vizsgálatot tartson a lehetséges kiejtésváltozásokban és válassza ki a legvalószínűbbet? Én legalábbis így értelmezem, a lényeg, hogy nem biztos, hogy úgy ejtették, az volt a szó, amit a gép mond (: Én is meghallgatnám az egyiptomi beszédet, de még inkább érdekelne szittya eleink hogyan veték a szót (:

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák