Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hiperwolf

    tag

    válasz Abu85 #33 üzenetére

    Nem valami hasonló volt a történet a Celeronnal régen?
    Régen jónak számított, aztán megromlott a hírneve, de ahogy észrevettem, most sem ódzkodnak már tőle az emberek.
    Meg ha laptopba belerakják, végül úgyis az ár fog győzni... :U

    "Nem a Thinkpadről hiányzik a touchpad, hanem az összes többi laptopnak nevezett ipari hulladékról a trackpoint." by BZS

  • MaUser

    addikt

    válasz Abu85 #33 üzenetére

    Szerinted a tablet vásárlók hány százaléka tudja, hogy Atom van a gépben? 0,01 vagy 0,00001? A többi meg számtech lapokat olvas és nem vesz majd Atomot vagy simán nem érdekli és vesz egy (ilyen) gondoktól mentes iPad-et. A név ezért közel teljesen mindegy, legyen rajta az hogy Apple/Google/MS és kész. A következőnél meg nem lesz gond, ahogyan az új HD-kkal sincs már ilyen. Az az érdekes inkább, hogy a gyártók mégis bevállalják a mostani Z2760-at a stabilitási gondok ellenére, mert nincs más.

    Amit írsz első induláskori fordítás kapcsán, azt már az elejétől csinálja a .net, nincs ebben semmi új. Azonban a natív kód hatalmas előny, kizárt, hogy ezt tiltaná az MS. Gondolj bele milyen egyszerűen lehet így portolni logikákat, hogy nem kell sokezer mérnökórát rászánni az újraoptimalizálásra.

    A Hondo APU max fogyasztása 4,5 watt és +1 watt a vezérlő. Az Atomra már hiányzik a fogyasztási szint, mert az Intel kivette a specifikációból. Arra emlékszem, hogy régen 1,7 watt átlagos érték volt megadva. A maxot nem tudjuk. Az AMD 2 wattos átlagos fogyasztást ad meg a Hondo APU-ra.

    Hondo-t feleftsd el jelenleg tablet szinten. 5W feletti fogyasztással jelenleg tökéletesen alkalmatlan. 50+Wh-s akksit raksz csak a proci+gpu miatt a tabletre, hogy meglegyen a 10h-s üzemidő? Aztán még +20-30Wh kéne a kijelzőnek és egyebeknek. Ez esélytelen. Nem véletlenül vállalták be inkább a gyártók a rossz driveres 2760-at. 2760-ra meg ott a mért fogyasztás, 3W alatt vagy terhelten. A többi Atom többet eszik, de azokat nem is rakják tabletbe.

    Az Intel Z2760 tényleges ellenfele az AMD Z-60. Persze árban nem egyeznek, mert az Intel az Atomot 25 dollárral olcsóbban árulja a listás adatok szerint. Az ár az ami miatt a Z-60 elsősorban az üzleti vonalon lett bevetve, mert nagyon drága a termék. 60 dollár a listaára, ami konkrétan 3x annyi, mint amennyit egy Tegra 3-ért kérnek, és a Hondo lapkamérete is kisebb, ráadásul az NV drágább node-on gyártatja a Tegrát. Ettől függetlenül a CES-en több gyártó is Hondo APU-ra vált.

    60$ egyébként teljesen normális, azon már lehet haszon is szépen, de kíváncsi leszek az eladásokra és hogy ki vállalja majd be. Tabletbe kell az üzemidő, az meg 40nm-en nem lesz. Esetleg a W110 sorsára jut, azt sem kapkodták szét és nem véletlenül. (Mondjuk az Atomos konkurenciát sem. :DDD )

    Egyszerűen ma ez az egyetlen stabilan működő x86-os tabletplatform. Az Atommal próbálkoztak, de nem működik. Itt a váltás az egyetlen megoldás, amíg nem jön új x86-os platform. A gyártók szempontjából is kritikus, hogy a vásárló ne egy olyan tabletet kapjon, ami random fagy, vagy különböző beépített funkciók mellett véletlenszerűen újraindul. Ez a gyártónak a brand amortizációja. A legtöbb felhasználó a termék gyártójának logóját látja a terméken, és logikusan azt fogják hibáztatni. Persze ez valójában nem logikus, de itt egyszerű gondolkodású vásárlókról beszélünk.

    Ez teljesen jogos, de ma mindkét megoldás hibás. Intel-lel anyázni fogják a gyártót amíg nincs jó driver, AMD-vel meg azért mert vagy túl nehéz lesz a tablet (és drága a plusz akksi miatt) vagy lesz egy négy-öt óráig működő tableted. Tipikus melyik kezembe harapjak dolog. A jövő meg Intel-nél biztatóbb a 22nm és az "olcsóbban adhatóság" miatt.

    A videolejátszási adat az önmagában kevés. Emellett a bemutatón minőségvizsgálat is volt, hogy a Hondo mennyivel szebb képet ad a plusz wattokért. A HQV 2.0 eredmény az 178 a Hondo APU-n és 86 az Atomon. A tesztben a max. érték 210 pont. A képminőségben számszerű adat, hogy a windowsos PowerVR driver a hardvert 16 bites maximális shader precizitás mellett működtetni. A Hondo APU esetében 32 bites precizitás érhető el. Dupla olyan pontosan számol, ami nyilván a képminőségre hatással van. A PowerVR IGP-nél még a Tegra 3 IGP-je is pontosabb a 20 bites precizitásával.

    Elvileg a GMA4500-nak is csúnya a képe (itt valszeg mínusz pontot kapna :) ), aztán mégis dobálták TP-kbe ezerrel és nem láttam, hogy sírtak volna miatta a népek. Nem olyan kritikus ez mint gondolod. Ha az lenne már nem lenne TN-es monitor laptopban/tabletben, aztán... De gondolom te is tudod, hogy már a HD3000-nek is 173 (HD4000 197) pontja van itt, így kétlem hogy az új generációval itt bármi gond lenne majd.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák