Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz b. #68 üzenetére

    Amíg érdemben 4db játék támogatja az RTt addig átlag 99% gamernek RT lényegében értelmetlen. (Control, WD, CP meg BF)

    De ha vki azon a 4játékon kattog még akkor is. Mert 50-60%ot veszít FPSben. WQHDban ez van AVGben. [link] meh...

    Az nem kérdés, hogy az RT a jövő. De ezzel a játék kínálattal, fpsel biztos, hogy nem a jelen. Talán a 40x0as szériára jó lesz.

    árak: turing ~2hónapja nincs. Ami van az a találtuk sarokba, vhol beragadt darabok. ampereből büdös nagy hiány van árak ott is az egekben. A kereslet rázudult az RDNAkra de már abból sincs elég. RDNA2 még annyira sincs mint ampere.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • g@norbert

    aktív tag

    válasz b. #68 üzenetére

    Nagyon jól mondod, ez egy kikapcsolható lehetőség, ami felezi az FPS-t.
    Engem minden dolog ami szebbé, jobbá tesz egy játékot kifejezetten érdekel,csak nem mindegy, hogy pont az rt miatt kerülnek az ezt támogató kártyák ilyen indokolatlanul sok pénzbe, amit ugye te is egy egyszerű lehetőségnek mondasz, amit ugye ki is lehet kapcsolni, csak ez az újítás úgy lett beadagolva, úgy lett kommunikálva, hogy ez egy nem csak egy egyszerű kikapcsolható fícsör, hanem egy nagyobb dolog, ami változást hoz.
    Ez egyáltalán nem így van, és ez az átverés, mert ez nem most van, hanem később lesz majd.
    Pontosan ezért olyan drága minden rt-t támogató kártya most indokolatlanul.
    Biztos hogy nagy változást fog majd hozni, ha kellő idő ráfordításával optimalizálják,változtathatóvá teszik az rt távolságot, nem on-off, de ez nem most lesz, ehhez még azért gondolom kell egy kis idő...
    Pont az rt miatt drága minden, csak azt elfelejtették mondani, hogy ez egy kezdetleges fázisban lévő megoldás jelenleg, és még sok időbe fog telni, mire nagyobb teljesítményromlás nélkül tud vele érdemben mindenki játszani a játékokkal.
    De természetesen ezt nem hangsúlyozta a gyártó, csak az előnyöket.
    Én semmit sem fikázok, csak szimpla tényeket közöltem egy játékkal kspcsolatban, ami neked sem tetszik, pedig igazak, itt a játék, itt a kártya, mégis a vericsúcs kártya meghasal a játék alatt, amit minden játékos most szeretne játszani, nem fél év múlva, mivel most vette meg pontosan ezért dupla áron a kártyát, volt aki többért, holott megvehette volna normális áron bő fél év múlva ha ezt tudja 🤣🤣🤣🤣🤣
    Nekem meg az ehhez a telersítményhez kapcsolt ár nem tetszik, de csak a pofátlan túlárazás miatt, ha ez nem lenne, akkor most nem beszélnénk erről.
    Akkor most jelenleg az összes kártya ára ennek az újításnak köszönhetően a fenntebb leírtak mellett szerinted indokoltan magas, és a kissebb kártyáknak is indokoltan 3-400 ezerbe kell kerülni szerinted, és ez reális ?
    Az a baj, hogy te is sarkítasz egy kicsit, én nem azt mondtam hogy nekem az rt nem tetszik, és hülye akinek igen, hanem pont ez a baj, hogy az természetes, hogy az rt miatt sokkal drágább minden vga, viszont ha az rt miatt piszkosul vissza kell venni a játék minőségéből mert felezi az FPS-t, ez is természetes ennyi pénzért?
    Szerintem sokan fognak várni, mivel ezért a félkész fícsörért ez a felár nagyon sok szerintem. Sokan így is rt nélkül fognak játszani,, és még új kártyát sem fognak venni, mivel rt nélkül ultra beállítások mellett kis kompromisszumokkal egy 3 éves 1070es kártyával 30-50 fps között lehet az új optimalizálatlan cyperpunkkal játszani fullhd-n,fenntebb a teszt, megéri megnézni.
    Azért nem fogok az rt miatt szerintem horror áron árult videokártyákból venni egyet , hogy kikapcsoljam az rt-t, mivel durván lefojtja, illetve lefelezi a játék teljesítményét, vagy visszavehetek a játék minőségéből rendesen, és vagy a felbontást is csökkentsem.
    Tetszik, csak qrvadrága,aránytalanul, jelenleg nekem ez egyáltalán nem éri meg.
    Tuti lesz rt képes kártyám mivel nekem is tetszik, 3060Ti - 3070 vonalon fogok majd gondolkozni, ezek a kártyák is kaphatóak lesznek később normális áron.

    [ Szerkesztve ]

    Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

  • g@norbert

    aktív tag

    válasz b. #71 üzenetére

    Az a baj, hogy itt sajnos nagyon sok hozzászólás csak a pénzről szól, hogy az rt-t meglovagolva milyen drága minden.
    Az én hsz-om sem az rt ellen van, pontosan fordítva, venném, de nagyon drága :(((
    Ezeket a táblázatokat senki meg se nézte volna, ha normális áron, és lehetne is kapni vga-t, egyszerűen reagálná le az ember, jó lesz ez, csak még idő kell.
    De az hogy a kezdetleges rt miatt horror áron adják a kártyákat, azért az már elszakítja a cérnát sok embernél.

    [ Szerkesztve ]

    Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

  • koko52

    veterán

    válasz b. #76 üzenetére

    Ezért kéne olyat is gyártani, amiben nincs RT számoló egység. Mert engem is pl teljesen hidegen hagy.

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

  • g@norbert

    aktív tag

    válasz b. #77 üzenetére

    Ezt is értem, de mivel a sugárkövetés alkalmazása a játékoban az élethűség tekintetében magas szintet fog idővel elérni a nem is olyan távoli jövőben,már most is szép, így kétlem, hogy az amd kártyái ezt a fícsört nem fogják a jövőben egyáltalán használni, valahogyan biztosan megoldják, ekkora hátrányban nem lehetnek, az rt biztosan nem fog eltűnni a süllyesztőben, és pontosan ezért kénytelenek lesznek megoldást találni arra, hogy tudják az amd kártyái is használni a sugárkövetést.
    Megjegyzem szerintem sem a sugárkövetés által nyújtott kirobbanó változások miatt drágábbak a kártyák, de azért a közeljövőbe tekintve rá van azért kicsit terelve az rt-re mint drágító prémium tényezőre az ok,(de szerintem sem ez a fő oka a drágulásnak)nem véletlen volt a HU-el a hisztije az nvidiának, mert nem foglalkoztak eleget, és nem emelték ki eléggé az rt prémium fícsör fontosságát 🤣
    Mint az előre is boritékolhatő tény, az amd is tuti megoldja valahogyan ezt a sugárkövetés problémát, tehát csak idő kérdése, és legyőzik ezt a hátrányt,de hogy ez mennyi is lesz, arról lövésem sincs.

    Álljon má meg a mivan má itt, ne csapjuk be egymást, olyan nincs hogy nem lesz sehogy :)

  • ribizly

    veterán

    válasz b. #94 üzenetére

    Quake 2 RTX-ben működik, de inkább hagyjuk. Amikor 720p-ven rendelrelem (1440p-re) ~80%-os reolution scale-el, hogy jól fusson, akkor az nem néz ki túl jól. :DDD Ráadásul mindezt úgy, hogy a map igen pöttöm és objektum sincsen éppenséggel túl sok.
    Még kell ide ~3 generációnyi ugrás és utána már lesz miről beszélni 1080p-n. Addig csak arra jó, hogy rányomják a plecsnit.

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • Zanik

    addikt

    válasz b. #71 üzenetére

    Kb. ez az egyetlen fegyverünk. Vigyék a scalperek, vigyék a bányászok, vigyék a minden-mindegy alapon pénzt költők. Az egyetlen reményünk, hogy szépen lassan ők is elfogynak. Akkor talán egyszer fordul a kocka, és nagyobb lesz a kínálat mint a kereslet. Egyszer...

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • wattafaka

    senior tag

    válasz b. #99 üzenetére

    hát ez a szintű tükröződés/csillogás (nevezzük bárminek) már majdhogynem zavaró nekem

    [ Szerkesztve ]

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz b. #98 üzenetére

    De van, az 1.3-as verziótól felfelé (nem LOD, hanem dinamikus felbontás render), egyébként tegnap próbáltam az 1.4-est mindent max-ra húzva + temporal upscaling-es AA-val, 75-100 fpsem volt 1080p-ben, mintha ez a Vulkan RT gyorsabb lenne...

    (#99) b.: Mihez kell a 4 db V100??? Ez a realtime demó letölthető és egy mezei 2060-ason is elfut... (pont azért mert csak 24 fps).

    "War does not determine who is right - only who is left."

  • gbors

    nagyúr

    válasz b. #99 üzenetére

    Az ST demo tetszik. Akkor most tegyünk 30 ilyen mókust New York közepére, kora estében. Akkor mennyivel szorozzuk meg a 4 V100-at? :)

    Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

  • ribizly

    veterán

    válasz b. #98 üzenetére

    Az nincs. De arról írtam, hogy a nem dinamikussal, minimumra véve lehet valami normális fps értéket elérni. Ezen nem segít a dynamic rescale.

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

  • Lord Myn

    senior tag

    válasz b. #106 üzenetére

    Igen, de a kolléga szerintem a dinamikus renderről beszél a Q2 esetében, nem RT LOD-ról...

    Már rég nincs 2060-am, kb. 1 hónapig használtam, bő 1,5 éve, csak emlékeszem, hogy az SW demót pont próbáltam vele (igaz, 1080p-ben). Most 3070-em van, de megnézem majd mit tud 4K-ban az SW demóban.

    "War does not determine who is right - only who is left."

Új hozzászólás Aktív témák