Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz Motion_Blur #209 üzenetére

    Teljesítmény alapú fogyasztói döntésre alapozva azért erre nem vennék mérget, de az mindenképpen igaz, hogy jól kibactak a saját vásárlóikkal, akik sok pénzt buknak ezen, ha ott figyel a gépükben az 5850, 5870. Az NV kártyák árát itthon tartósan szerintem nem fogja lenyomni, mert szvsz, teljesítményben seholsemmi a 6xxx jelenleg, kompenzálni fog a marketingcsatorna és inkább benyeli az extra profitot, ha lesz, mint hogy bukjon a raktárkészleten még ha kicsi is. Kiszórják karácsonyra aztán januárban esetleg valami lesz.
    Maradt a régi szitu, teljesen olyan, mint ha a régi sorozatot matricázták volna át, jobban szét van osztva az ötös sorozat teljesítménye mondjuk ki nyíltan. Csak és kizárólag a hatos árképzésén múlik lesz e hatással az NV kártyák áraira, ez az árképzés meg nem az AMD-n múlik, itthon biztosan nem. Szóval olyan óriási árversenyre nem számítok. A 768MB-os GTX460 árát letöri, de az 1GB-os változatét már annyira nem. A többi NV kari meg eddig sem volt sláger.

    Most mi is lesz? Kijön pár 50k körüli Ati az 50k körüli 1GB-os GTX460 teljesítménye szintjén? nahh, nagy kaland

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #546 üzenetére

    Az igazi diplomata ;]

    Más:
    Egyébként üdvözítő látni, hogy ismét külön leszerelhető a jövevények léghűtése úgy hogy fenntmarad a borda. Csak egy ezer Ft-os rézblokk és máris kuss van és ha kuss van, boldogság van. Oldallapi ventivel azért kellemes 2k-ból bevizezni egy CFX-et, ami jó azt el kell ismerni és ez bizony jó. uff

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz tome.jr #663 üzenetére

    Érdekes ez a típusú szuverenitás, amit itt sokan feltételeznek az NV-t és az AMD-t illetően külön-külön, amikor kölcsönhatásuk képezi a piaci versenyt ebben a szegmensben. Picit mint ha beleestél volna ebbe a hibába. Az 58xx tulajok lényegében már korábban, a GTX460 árazásával buktak a kártyájukon nem keveset, az más kérdés, hogy ezt az Ati az 58xx kártyák árképzésével nem ismerte el. Ezt kellett volna észrevenni és gyorsan eladni. Szerintem ha új sorozat jön az egyik oldalon nem ördögtől való átmenekülni a másik oldalra és onnan szemezgetni. A relatíve elterjedt, de mindenképpen megvásárolható NV vision miatt az AMD nem tudja közvetlenül, pár %-al magasabb teljesítmény prezentálásával letörni az NV karik árát, így az NV kártyák árképzése inkább rugalmatlanabb, mint az AMD fejlesztéseié. Én azt látom, hogy a folyamatos fejlesztéssel inkább teljesítmény alapú versenybe kezdett az AMD, de ez könnyen öngól lehet a szoftverpiac rugalmatlansága miatt. Többen felvetették már, köztük én is, hogy ha egy új kártyasorozat közepével játszol fullHD-ban teljes részletességgel pl. egy 1GB-os GTX460-al, (márpedig simán visz mindent fullon) akkor minek a sorozat erősebbjei felé nézegetni. Csak a 3D miatt van értelme a grafikus erőforrás többletnek, csak ezt a vision szemcsit a PH nem nagyon ismeri el erőként én így látom, pedig az versenyelőny, hogy van egy megvásárolható megoldása az NV-nek 3D-re. Picit divat is a 3D-t fikázni, de ugyanakkor meg szinte általánosan elismert, hogy fölösleges hagyományos megjelenítéshez erősebb VGA-t venni, így ha az AMD mutat a vásárlóinak egy erős VGA-t ami teljesen feleslegesen erős az nem biztos, hogy elég. Több monitor helyett inkább egy 40-50"-os TV-re szavazok fullHD és nem vagyok egyedül. Az iz3D meg nagyon gyengén van terítve, egy órát guglizom és még mindig nem találok itthon könnyedén elérhető (boltba elsétálok) alternatívát 3D-re az AMD-től, másra meg nem kell az erős VGA, egyszerűen fölösleges pénzkidobás, semmire nem jó.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Abu85 #672 üzenetére

    Mindegyik megjelenítő mögé beszúrtam a gugliban, hogy árgép és egyik sincs itthoni bolt kínálatában. Lehet hogy mégis, de tuti nem egyszerű megtalálni, hogy hol. Egyrészt az egy érvágás amiről beszéltem, hogy nagyon gyengén terített, másrészt a marketing is csapnivaló. Amikor kijött a vision arról azonnal tudtam. Az iz3D driver létezéséről egy PH-s fórumban csíptem el egy morzsát és utána kerestem rá guglival, így kerültem képbe. Mekkora így az esélye annak, hogy egy ilyen 3D rendszert építek? Mondjuk ki nyíltan qrvadrága, az ember tehát logikusan tájékozódni szeretne, körüljárni, mielőtt dönt, de AMD részről egy Abu85 nick csepegtet morzsákat a PH-n, szinte országos szinten az egészről, ellenben high-end AMD VGA-kból meg annyi van a magyar piacon, mint a szemét. Picit ellentmondásos ez szerintem. Akkora divat erős VGA-t venni, hogy erre a divatra építenek fel mindent? Nem necces ez? ...érted ott az 5970 például, de minek? Mivel adom el? Mit modok, miért, mire kell ez? Van aki divatból veszi az erőset és úgy jön, hogy ilyet kér, az oké, de aki nem gondolt rá annak hogy adod el? Erre nem gondolnak?

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz #72042496 #693 üzenetére

    Lehet, de úgy kéne megtalálnom, hogy nem is keresem. Az NV-nél a csapból is ez folyik. Ránézel egy dobozra és már ott a vision ready logo stb. stb. Ha valaki nem PH-zik simán lehet, hogy nem tudja, hogy egyáltalán létezik iz3D. Honnan tudná?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz #41133696 #710 üzenetére

    Csúsztasd át 2025-re oszt vegyél egy holotévét Ne égesd már magad... , most mit foglalkozol itt ilyen szar VGA-kal? :DDD Februárban vagy fél év múlva, vagy egy év múlva nem tökmindegy? Ugyanaz a szar lesz akkor is, mint most.
    Ne foglalkozz vele főnök... csak összezavar :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz alibaba78 #697 üzenetére

    Na ja, de főleg az állam. Persze itthon nem elég a magas ÁFA, ami miatt midnen drágább alapból, még a nem létező pénzedet is kölcsönveszik a magánnyuggertárból. :DDD Azt röhögöm, hogy a sok hülye meg még tüntet is, hogy elveszik a pénzét, amikor már régen nincs meg a pénze, de nem fogja fel. Ott lobogtatja az elszámolását, amivel kitörölheti a seggét.
    Ha 2012-ben derül ki, hogy nincs bennük a pénz, amikor elsőre kéne nekik tömegesen fizetni lenne csak igazán nagy a szar. Olyan államcsőd kerekedne a csodálatos magánnyuggertár konszolidációból, hogy öröm lenne nézni, de a kifizetésekről nem szól a történet csak a befizetésekről. Mi megy itt, hihetetlen. Éljen 56 ! Előre kurvák, gengszterek! :DDD

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák