Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    A mobil gépek kínálatának másik végpontját a nagy 15,6 vagy akár 17 hüvelykes modellek jelentik. Ezek töltő nélkül is legalább két és fél kilót nyomnak, alapterületük 40 x 25 centiméternél nagyobb, így sem előadáson használni, sem szállítani nem olyan egyszerű őket.

    Mobilitás és használhatóság szempontjából a legjobb alternatívát szerintünk a 12-14 hüvelykes, kisméretű notebookok jelentik.
    .....miközben a gépek súlya két kilogramm környékén.....marad.

    Tényleg nem kötözködni akarok, de ez most így kicsit bután mutat. Rengeteg ember futkos 2,3-2,6kg körüli notbookkal 15,6 méretben az egyetemen. Még senkitől sem láttam vagy hallottam, hogy nem egyszerű előadáson használni vagy szállítani. Sőt azt sem hallottam még, hogy a 15,6 nagy lenne. Ezt kicsit jobban szét kellett volna bontani.

    0,5-0,8 kg ekkora terhelést jelent egyeseknek?!... :U
    (Mondjuk így már kezdem érteni, miért nincs kaja meg pia, az embereknél. Az is nehezükre esik, hogy két szendvicset, meg egy 1-1,5L-es palackot magukkal vigyenek. Látom is az eredményét, nem egyszer...a sok vérszegény hülyegyereknek..)

    Mobilitás szempontjából kisebb méret és súly és hosszabb akkus üzemidő a fontosabb szempontok ez nyilvánvaló! De úgy beállítani a 15,6-os méretkategóriát, mint nagy és nehéz böszmeséget, kicsit ciki.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz negyedes #23 üzenetére

    Milyen érdekes képet is festek? Az első két bekezdés idézet a cikkből. Az azt követő bekezdéseben pedig azt írtam le amit a két szememmel láttam eddig.
    Azzal, hogy leírtam milyen nagy számban vannak a 15,x"-es gépek szerintem senkinek semmi újat nem mondtam.

    Egy mobilitásra termett remekül hordozható kisgép és egy átalgos 15,x"-es között nagyjából 1-1,2kg különbség lehet.
    Ez valóban ekkora többletterhelést jelent( főleg, hogy a tömegközlekedés miatt alig kell egyeseknek megerőltetnie magát :U )??

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    rudi
    Nagy lejtős előadós tapasztalatom nekem is van, csak éppen teljesen ellentétes a tieddel. Nem volt probléma sem az elhelyezéssel, sem a kinyitással.
    Nem lejtős, kisebb előadókban már igenis probléma van. De ott momentán még a 12" is gond lett volna a kinyitás miatt.
    A tömegközlekedés problémáját azért nem értem, mert vagy csak leengedett nyújtott karral tartod a táskát, ami jóval kisebb megterhelést jelent mint ha hajlított karral tartanád, vagy a hátadon is lehet a táska, csak a tömeg miatt nem életszerű, hogy ott is lesz.

    Ijk
    176/81 vagyok szintén nem zsírban nyomok ennyit. A gép 2,6kg egy 1-1,5-es tea + szendvics jellemzi a felszerelést. Egy-két apróságtól most eltekintek...
    A nap végére könnyebb vagyok az ellátmány súlyával, szóval azt haza már másképp viszem. Azon kívül, hogy némi fizikai fáradtság realizálódott nem volt különösebben megerőltető.
    ----------------------------

    Nem vagyok agyatlan troll, szóval elfogadom mások igényeit, akkor is ha számomra furcsák, vagy egyenesen ostobának tűnnek.
    Ha valakinek arra van igénye, hogy 1-1,2 kg-al kevesebbet kelljen cipelni, ám legyen. Nem az én dolgom.
    Az, hogy ez általánosított kulcskérdés legyen egy notebook vásárlása esetén és ilyen ajánlást kiadni: Aki nagyobb gépet szeretne, annak is legfeljebb a 14 hüvelykes kategóriát ajánljuk.
    Nem értem, az okát miért van ez a nagy terelés a renew és használt üzleti gépek felé...

    Csak mellékesen jegyzem meg, én nem vennék például dohányostól használt gépet, lehet az akármilyen jóminőségű thinkpad is..Járt nálam egyszer ilyen gép(igaz nem thinkpad, de ez abszolút nem márkafüggő), és mikor felpörgött kb a gazdája bűz teljesítményét dobta ki a szellőzőjén...Sok szerencsét a takarításhoz!
    Persze van akinek ez nem gond. :U

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz rudi #36 üzenetére

    Naná, hogy szoktam. Pécs, Uránvárosban van a kuckó, onnan be a Pollack-ra. Ez kb 7-8 perc buszt jelent és kb 10-15 perc ütemes séta fel a...domb...Mecsekoldalra.

    A kérdésedre a válasz: Semmi előnye nincs. :) De én nem is mondtam, hogy előnye lenne. Habár, ha belegondolok a mobilabb gépek drágábbak valamivel...Éppen ezért a súly mizériával nem vagyok kibékülve. :) Ugyanaz a konfig 13"(kisebb súlyal) és 15" csak mértebeli(súlyban) különbség esetén mit mutat árban? Lehet rosszul néztem valamit de a kisebb valamivel drágább.

    Alapból még el is gondolkodnék pl a HP renew gépein, csak végre lenne egy ATI 5650 kaliberűvel szerelt, hát bizony egy szavam se lenne.
    De a használtaktól én az előbbi és még egy sor szubjektív heppem miatt tartózkodom.

    Üzleti gépek téma: :R Tiszta sor.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    nightmare13:Húúú...azt a gépet néztem pár hónapja. Igazán jó kis gépnek tartom, többek közt a Turbo33 miatt is.

    rudi:Valóban...

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Ijk:Akkor minden jót hozzá. ;)

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák