Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz t72killer #21 üzenetére

    1. Fogyasztás:
    Annyira azért nem vészes az idle/multimonitor sem 460-nál pl. Tudom, mert én voltam a leghangosabb a 470/480-nál akinek nem tetszett. :) Ha jól rémlik már 470-en is volt vmi driver fix rá ami 40W-ról 20 körülre leküldte a bluray fogyit, multi monitor marad mivel ott nem tudja kikerülni az AMD az elcseszett vram freki fixálását. De 460-on nem olyan éhes a ram. Amennyire tesztből láttam NV-n 5-8W idle, multi monitor, 10W bluray jön ki. 460-on meg 7-8W, 15W, 18W kb. Több, főleg a sima 1050-hez képest ami kb termeli az áramot de annyira nem vészes.

    2. Hűtés: Kicsit én is elvetve érzem a sulykot, kb minden 460/1050 hír arról szól, hogy hol az LP, 1 slotos, passzív, 10cm nyákos hangtalan cucc. Azért a fizikát nem lehet megkerülni... LP dupla slottal megoldható, single slot teljes magassággal is, de lesz hangtalan. Passzívan meg - bár nem vagyok benne most a témában - de meglepődnék egy hűvös LP, sslot 750ti-n. Gyanítom inkább egy böszme 2 slotos, nagy bordás cucc lehet ami létező és használható verzió.
    Szóval kicsit szvsz elszaladt a ló ilyen téren elvárásokban. 65-75W. Azért ehhez vmi "vas" csak kell egy centi vastag single slothoz és/vagy egy 4-5cm-es vékony ventinek se nevezhető valamihez képest. Lehet a procikra is gondolni, 5-10W Atomokon figyel passzív kis borda, 65-75W egy erős i5 manapság.

Új hozzászólás Aktív témák