Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    oké, most lett elegem a power virusozásból.

    ha mutatok egy olyan játékot, ami tud annyira terhelni, mint a furmark, akkor végre el tudjuk felejteni azt, hogy a való életben a furmark terhelése nem hozható?

    akkor a példa. nem GPGPU, az úgy túl egyszerű lenne... sima és egyszerű játék. tetejében lassan 3 éves.
    Stalker: Shadow of Chernobyl
    Stalker: konnektorból mérve 230-236W, proci 36-39W (EPs a lap, kb érték) 30%on, GPUterhelés 98%
    Furmark: konnektorból mérve 225W, proci 20-30W 27%on, GPUterhelés 98% (Ati overdriveval néztem).

    a Stalker jobban terheli a memeket, de anélkül is 5.5giga memória van foglalva (jelenleg 2gigás memfoglalásom van, majd 3 giga cacheddel). tehát a GMCH/memek a fogyasztásba nagyon nem szólhatnak bele, a proci általi különbséget leszámítva pedig a terhelés ugyan ott van. meleg miatti fogyasztáskülönbség elhanyagolható, a ház nagyon jól szellőzik, a 3870esen a HR03GT pedig passzívan is elveri a 100%on járó kétslotos gyári hűtőt, hát még duplán felventizve. tesztet 1280x1024xultra, 0AA 0AF mellett futtattam vanilla játékon. kimentem cordonban a háztetőre, aztán nézegettem körben (igazából mindegy neki, belső tereken is hozza ezt a GPUterhelést).

    tehát: aki GTX580at venne, annak óvatosan a Stalkerrel. a Call of Pripyat benchet most keresem. fogyasztásmérőről nem tudok screenshotolni, minden másról igen. mert pontosan annyira terhelik a kártyát, mint a furmark.

    szóval nem, nem csak OCvel meg körbejárással lehet kimenni a 300Wos szabványból. kíváncsi lennék, hogy a Stalkert pl throttlingolja e az 580, mert ez alapján kéne neki.

    ja igen, a GTX580 kapcsán került elő a dolog, de a másik oldalról is voltak érintett modellek, amik csak a "szintetikusokat" nem bírták. hát nem.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák