Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zola96

    senior tag

    válasz tecsu #2 üzenetére

    Erre csak Nyáry Krisztián facebookos bejegyzését tudom ajánlani és osztozni a véleménydben!

    "Én aztán tényleg számon tartom azokat a magyarokat, akik valamilyen nemzetközi szinten is fontos dolgot vittek véghez, szeretek is mesélni róluk külföldieknek. De Andy Grove nem volt magyar. Nem azért, mert nem magyarnak született, hanem azért, mert NEM AKART magyar lenni. A családját kiírtották a Holokauszt idején, magányosan, lelkileg megnyomorítva töltötte a kamaszkorát a Rákosi-korban, és amikor 1956-ban elment innen, szabad akaratából eldöntötte, hogy megszakít minden kapcsolatot Magyarországgal. Többé nem szólalt meg magyarul, nem nyilatkozott magyar újságnak, és soha nem látogatott haza. Ez lehet veszteség a magyar kultúrának és tudománynak, de - legalább holtában - tiszteletben kéne tartani a döntését. Neumann János, Gábor Dénes vagy Kemény János az informatika magyar identitású, zsidó származású, amerikai óriásai, akik büszkék voltak rá, honnan jöttek, de Andy Grove csak fájdalmat és keserűséget érzett, ha Magyarországra gondolt. Bár ne így lett volna."

    [ Szerkesztve ]

  • Sir Ny

    senior tag

    válasz tecsu #3 üzenetére

    "Az AI nem sokat fejlődött az elmúlt negyven évben - mármint ami publikus-, a robotika is lassan döcög az emberszerűség felé, majd azt is a szexipar fogja megdobni. ;-)"

    Az utóbbi 5 évben is kegyetlen sokat fejlődött. Pl feltalálták a monte-carlo fa módszert, a személyi asszisztenseket, lassan az autót is egyedül vezetik, stb.
    (nem, ez nem azért van, mert adatot gyűjt rólad a google-ms-apple-fb, meg mert sokkal gyorsabban és pontosabban képesek képet felismerni -- ez az AI fejlődése miatt van)

    -

  • Sir Ny

    senior tag

    válasz tecsu #34 üzenetére

    Hogy a szenzornak meg a számításiteljesítménynek köszönhető? Hogy nem jelentős?

    Az előrelépés bitekben mérhető -- eddig nem voltunk valamire képesek, most azok vagyunk.
    Akár én is le tudom győzni Kasparovot sakkban, a google fel tudja térképezni az egész világot, a chatbotok megtévesztik a chatelőket, az amazon felajánlja hogy mit vegyek meg.. Minden algoritmus, amelyik döntést hoz meg, az már AI (itt nincs éles határvonal egy négyfunkciós számológép között, meg egy olyan algoritmus között, amelyik egy viszonylag rövid utat ad meg, ha én utazóügynök vagyok), és ezek szemmel láthatóan, mérföldkövekkel mérhetően egyre több mindenre képesek.

    Szerintem nem is oly sokára a neurális hálókkal meg lesz az öntudat is. Ha szerencsénk van, akkor az elején még elég lassú és buta lesz (tehát mondjuk a szokásos szilícium-chipeken fut, és nem mondjuk egy direkt neurális hálóra tervezett chipen, félig neuronokkal, vagy neuronokra hajazó drótokkal, memrisztorral, kvantummal, analóg chippel etc), mint mondjuk egy patkány vagy egy cica, és fel tudunk rá készülni.

    -

Új hozzászólás Aktív témák