Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrel

    őstag

    válasz Egon #7 üzenetére

    Én most a driverről beszéltem, nem a hardverről...

    Azért lett nVidia mert az 580 teljesítménye 1440p-re nekem már kevés volt, a ref. Vega pedig túl hangos (értsd. túl meleg), a custom Vega pedig a bányászat miatt messze-messze túl drága / elérhetetlen is volt.

    Ezenkívül a FreeSync-el is vannak gondok, de nem a driverből adódóan. Ott onnan jön a probléma hogy az AMD-nek nincsen saját hardvere a monitorban, ez utóbbiak gyártójára van bízva a FreeSync megfelelő implementálása, ők meg többnyire elég gány munkát végeztek vele, hogy finom legyek és nőies... Azért váltottam nV-re mert kellett egy 580-nál gyorsabb, Vega56-nál halkabb kártya, és mert a FreeSync-nél látottakból tanulva azt akartam hogy a DP kábel mindkét végén ellenőrzött hardver legyen.
    Ez meg is van és ez a hardveres oldala jobb is, igaz pofátlanul vastag felárért cserébe...

    De meg lehet b*szni az egészet ha szoftveres oldalról meg rossz, és az nVidia tesz rá magasról... Meg volt más bajom is a csodálatos, agyon hype-olt nVidia driverrel de azt most itt nem részetezném ill. itt nem lényeg.

    Nekem is volt 9700 Pro-m, meg előtte 8600 SE is (bár lehet annak már a nevére sem jól emlékszem), akkoriban tényleg rosszak voltak még a driverek ill. Omega Driver-t kellett használni, abból is kb. minden játékhoz más verziót, de ezek már kívül esnek a 15 éves időszakon. :P Az utánuk következő szériákkal nekem soha semmi driver gondom nem volt már. Ja de, egyre emlékszem, a Witcher 1-et nem szerette, ennyi. Ez mind.

    [ Szerkesztve ]

    Turenkarn

  • Raysen623

    addikt

    válasz Egon #7 üzenetére

    Na igen. Mint kiderült rossz a kábel amit használtam (csak én nem erre gyanakodtam, mert egy másik kábellel is jött a hiba). Egyébként a dolgot azóta megkerültem. Egyik ismerősöm meg azt állította hogy egy Win frissítés a ludas, amit azóta javítottak, ja és NV kártyával is jött neki ugyanez. Ezennel megszavazom a kétélű bárdot :DDD

    A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

  • Lacccca87

    őstag

    válasz Egon #7 üzenetére

    Felesleges itt a flame keltés az összehasonlítgatással, mert kb az elmúlt összes NV driveres cikket lehetne linkelni hogy ze meg az nem működik. Én speciel felraktam és nálam nem volt gondRX480-an mellett minden sima.
    Ettől függetlenül vannak userek akik mindkét táborból szenvednek, és az utóbbi időben azt vettem észre hogy NV-nél több a gubanc meg a soron kívüli hotfix. Ennek is megvan az oka ABU már leírta érthetően párszor.
    Jelenleg konkrétan posványban ül az egész VGA piac HW és SW oldalról, komoly fejlesztések sehol nem láthatóak. Remélem Q3-Q4 felkavarja kicsit a helyzetet.

Új hozzászólás Aktív témák