Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • forgonati

    őstag

    Hát izé. Vártam ezt a tesztet, kiváncsi voltam, mi sül ki ebből a fix tükrös dologból. De valahogy nem győzött meg, egyáltalán nem érzek kényszert hogy a magaménak tudjak egy ilyet.
    Kényelmetlen fogás, hülyén elhelyezett kezelőszervek, nem hinném hogy ezzel a géppel nagy élvezet lenne hosszútávon fotózni.
    A hiányzó segédfény helyett meg a vakut használni segédfénynek... Pfff. Ez a halálom. Volt régebben E-520 Olympusom, ott is ez volt, és gyűűűlöltem. Gyenge fényben össze-vissza villogott a vaku, és sokszor volt hogy csak 3-ik próbálozásra tudott élesre állitani. Persze addig csak villogott mint egy megkergült stroboszkóp, eltelt 5-6 másodperc és a pillanat odalett. Azonkivül ha pl. embereket fotóztam, minden 2. képen hülyén hunyorogtak, mert a segédfényként használt vaku kisütötte a szemüket. Brrr de szar megoldás. Biztos rohadt nehéz lenne egy erős ledet besuvasztani a vázba. Érdekes, a Nikonnak megy a dolog.
    A képminőség se valami hires, persze jobb mint bármelyik kompakt, na és persze egy jobb objektivvel lehet sokkal jobb is, de pl. zajosodás terén, egy évekkel öregebb és persze olcsóbb gép is vigan tud ilyen minőséget. Persze, lehet RAW-ban is fotózni, úgy lehet jobb a képminőség, de egy nyaralásból hazatérve 500+ képpel, és ebből pl. 300-at photoshopban kell javitgatni, hát ezt csinálja akinek hét anyja van. Nekem erre nem volna időm.

    [ Szerkesztve ]

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    válasz rumos14 #65 üzenetére

    Nem egy tesztből vonok le, sosem szoktam. Viszont olvastam már külföldi oldalon is tesztet róla, és ott is panaszkodtak a fogására/kezelésére. PErsze ez szubjektiv, mindenképp kézbe kell fogni vásárlás előtt. De ha már többen is panaszkodnak rá, akkor ott valszeg tényleg valami nem oké... Amúgy nekem D60 van, az sem nagyobb szerintem, de azt jó kezelni.
    A dedikált AF segédfényhez meg. Nikon D40-nél is volt, pedig az a legolcsóbb belépőszintű tükrösök közt volt. Aztán D40X, D60, D3000... Mind belépőszint. Mégis sikerült belerakni. Itt nem arról van szó hogy milyen kategória, és hogy mit szokás meg mit nem. A Nikon úgy gondolta hogy ez jobb megoldás mint a pislogó vaku. És milyen jól gondolta. Ennyi. Nem tudom más gyártónak miért esne nehezére...
    Nekem nincs rendszervakum, annyit nem fotózok sötétben, hogy megérje vennem, ritka mikor sötétben fotózok és vakuzok. De akkor nagyon jó ha van AF fény. Olyankor bizony aranyat ér.
    Tudom hogy lehet feldolgozni RAW-ot kötegesen, de én inkább veszek olyan gépet aminek eleve jó a JPEG motorja. Megkockáztatom hogy a D60-amnak bizony jobb ennél...

    [ Szerkesztve ]

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    válasz rumos14 #70 üzenetére

    Azt hiszed a 3-4 másodpercen keresztül villogó vaku nem zavarná meg a gyerkőcöt? Nemááá. Az én fotóalanyaim hunyorogtak mint állat, és mindenki mondta hogy milyen zavaró. Egy idő után ezért nem is használtam, pedig sokszor jól jött volna. Bár azt nem tudom ennél a Sony-nál mennyi ideig tart mig vaku villogtatással fókuszt talál, az Olympuson vigan pislogott 3-4 mp-ig, mire élességet talált, káromkodtam is miatta eleget.
    Abban egyetértünk hogy mindkét módszer zavaró, viszont SZVSZ a dedikált AF segédfény jóval kevésbé zavaró, és a D60-am 1mp alatt talál fókuszt a segitségével. Ellentétben az E-520-al.
    Azon meg szerintem felesleges vitázni, hogy ki hogyan használja a gépét, használ-e külső vakut vagy sem, ki milyen AF módot használ, ez eltérő. Én azok közé tartozom aakik használják az AF segédfényt, és ha nem volna, hiányozna. Neked meg nem hiányozna ha nem lenne, ilyen is van.

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    válasz MLaca #79 üzenetére

    Én mikor megvettem anno az első tükrösömet, legszivesebben azzal aludtam volna, annyira örültem neki. Nem kevés pénzembe volt és nem kevés ideig gyűjtöttem rá, pedig az is abszolút belépőszint volt, és még használt is volt, mert újra nem tellett.
    A japókat meg kb. lesz@rom, milyen DSLR-ekkel kattognak, és nem Japánban lakom, hanem itt, nem japán fizut kapok hanem ittenit, és a földön járok.
    Azt amúgy honnan veszed hogy a sok villanás árt a vakunak? Alapozod ezt valamire? Csak kérdezem. Mert láthatóan nem sok fogalmad van az elektronikáról. Még ha rövidül is az élettartama, egyáltalán nem olyan szinten, hogy mondjuk 5-6 év múlva tönkremegy.

    [ Szerkesztve ]

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    válasz Ijk #83 üzenetére

    Elhiheted, hamarabb adja be a kulcsot a nagyfeszültségű kondi, ami a fénycsőbe pumpálja a kakaót. Kiszárad és annyi. De a fénycső elhúzza évtizedig is, függetlenül a használat intenzitásától. A benne lévő gáz nem egykönnyen fárad el. De az a bizonyos kondi sem fekszik ki 5-6 év alatt...
    Diszkóban használt stroboszkópot javitottam már nem egyet, 200ft-os kondicsere, és mehet a buli tovább, újabb 10 évig.
    Nem kell ebbe semmi extrát beleképzelni, nehogy már valaki azért ne használja a vakut segédfénynek mert akkor hamarabb elszáll. Ez kb olyan mint mikor kb. 10 éve az egyik hülye haverom fekete-fehérben nézte a szines tv-t hónapokig, mert valaki azt mondta neki, úgy tovább birja a képernyő :W

    [ Szerkesztve ]

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    válasz Degeczi #85 üzenetére

    Nem, a vázak, ill. vakuk arra vigyáznak hogy a cső melegedése ne okozzon kárt más alkatrészekben, ill. a műanyagokat nehogy megolvassza. Mivel a vaku, és főleg a beépitett vaku elég szűk helyen van, vékony műanyagok közé zárva. A villanócső vigan elvan több 100 fokos hőmérsékleten, mondhatni ez az üzemi hőfoka. Ami a műanyagokról és egyéb alkatrészekről nem mondható el...
    Mindegy, hagyom a témát, látom sok szakértő van itt, nem rontom az arányt :)

    [ Szerkesztve ]

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    válasz MLaca #87 üzenetére

    Nem oktattam ki senkit, nem annak szántam. Csak nem kéne olyan téves és helytelen infókat terjesztened, hogy a sok villanástól hamarabb "kiég" a fénycső. Mert még valaki komolyan veszi.
    Én leirtam hogy nekem mi a tapasztalatom. Azonkivül javitottam is már, és nem csak hallomásból tudom hogy hogyan is működik a fénycső.
    Ha neked kiégett, akkor valószinű hibás volt, előfordul. De nem azért égett ki, mert sokat villantottál vele.

    Keelah Se'lai!

  • forgonati

    őstag

    válasz MLaca #88 üzenetére

    Azt én is tudom hogy bolhafingnyi a szerepünk, meg azt is hogy az A33 egy belépő kis semmi (bár azért ha hozzámvágnák az árát azt elfogadnám) de mégiscsak itt élek, tehát nem gondolkodhatok úgy mint a japók. Sajnos.

    Keelah Se'lai!

Új hozzászólás Aktív témák