Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sebgutkopf

    őstag

    válasz rumos14 #174 üzenetére

    Igen e3-am van.
    Mivel teljesen másod gépnek vettem nem volt célom, hogy valaha is kiváltsa az e3-at, az mft és az ft kompatibilitás számomra nem kielégítő, sőt ezt a kis gépet bővíteni se akarom, minden pici gép egy új rendszer lenne, így fölösleges lenne bármihez ragaszkodnom. Ezek a kis gépek a kis obikkal érik el a céljukat, különben nem poén, nagy obival nagy gép kell, azzal jó az egyensúly és használat.

    Azt akartam, hogy legyen nagyon kicsi, legyen benne valami normális videó mód, teljesítsen jól magas iso-n (mivel nem nagyon akarok ezzel a géppel vakuzni, se vakut cipelni, ezért nagy külső vaku csatlakoztatása se volt szempont, azt felrakom a nagy gépre), lehetőleg lehessen a kijelzőt mozgatni. Ja és hú de jó a kijelzője a dönthetőséggel meg még jobb főleg videózáshoz.

    Nyitott voltam teljesen, sőt kimondottan tetszett, hogy valami mást próbálok most ki, egy ilyen kis gép aps-c szenzorral, ilyen áron pedig egész meglepő kombináció. Max egy pótakksit vennék hozzá, de több obit biztos nem.

    Érdekesség:
    Lőttem egy összehasonlító képet az e3 + 12-60 és a nex3 + 16mm-el. Beltérben iso 1600-on. Kíváncsi voltam, mert az e3 csak 10 MP, míg a nex 14 és a nex elvileg jobb magas iso-n. Azért ezt az érzékenységet választottam, mert ezen még kimondottan jól tud teljesíteni az e3, tehát nem akartam nagy hátrányba hozni. Az eredmény tanulságos. Ezen feltételek között a profi obi és váz bizony domborított. Zajban alig volt különbség a két kép között (titkon erre számítottam), viszont élességben és a legfontosabb, hogy részletekben szégyen szemre a 10MP-es gép agyonverte a 14-eset. Ez nyilván az obi érdeme. Magasabb iso-n viszont már jelentős előnye van a nex3-nak, valamint a csúcsfények terén egyértelműen a nex3 tud nagyobb dinamika átfogást (minden dro és egyéb dinamika javító izék ki vannak kapcsolva).

    Az eredmény megnyugtató, mert egyrészt nem kellett az új jövevényben csalódnom és közben tudom, hogy az e3 és ezek az obik még mindig baromi jók együtt, nem kell a cseréjén gondolkoznom.

Új hozzászólás Aktív témák