Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz pilóta #31 üzenetére

    Te meg azt nem érted, hogy egy lemúlt technológiát hasonlítasz egy újhoz. Eleve nem tudom honnan veszed, mennyi a gyártási költség, miért lenne kevesebb mint a crt-nél?
    Másfelől igen, azért gyártanak hogy keressenek rajta, a csúcskategóriás termékek árába építik be leginkább a marketinget, a fejlesztési költségeket, stb. A készüléket le kell szállítani, rajta van a kereskedő árrése, rajta van a vám, az ÁFA.
    Nagyszerű plazmákat kapsz már 120k-ért, 1m feletti képátlóval. Nem értem miért kellene a gyártóknak a csúcskategóriás készülékeiket potom pénzekért adniuk. Így is túl olcsó minden, olyan hihetetlen mennyiségű szemetet termelünk a sok, rövid ciklusokban cserélt műszaki cikkekkel, hogy az utódaink abba fognak belefulladni.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • k.

    őstag

    válasz pilóta #31 üzenetére

    Te nem számolsz bele olyasmit, hogy preztizs. Igen, egy ilyen tv azért az. Az, hogy valakinek belefér az egy rang. Hiszen valjuk be, azért nyugaton sem tonnaszám ezeket veszik, mégha sok is fogy belőlük. Megtervezik exclusive-ra a formáját, beleraknak egy jó panelt, meg hozzáadnak egy csipetnyi marketinget és kész a komoly tv. Ha odaadnák 120k-árt akkor annyi a preztizsnek. A mai kivagyok világban pedig ez fontos.

    (Nekünk 350k-s braviank van, és mikor ismerősöm tudakolta, hogy mennyibe került, és elmondtam az árat, mindjárt mondta, hogy dejó blabla, a lényeg az volt, hogy hűbazdmeg dedrága, és csak ezért a tv plusz pontokat kapott(hülyén hangzik, de tényleg jobban megdícsérte mintha 130k lett volna) Jóhogy most már 5 éves, és kivisszük a telekre, és 1-2 évig 100k-s tv lesz(költözés) de azt garantálom , hogy a 100k-sra rá se hederit senki...

  • t-bali3

    senior tag

    válasz pilóta #31 üzenetére

    Már ne haragudj, de egy nyáklemez árából általánosítani egy "meglehetősen" nagy vállalat árpolitikáját első olvasásra igencsak erősnek (értsd butaságnak) tűnik. :K

    A 3D-vel nem vagyok kibékülve, továbbra is kicsit feleslegesnek érzem, bár lehet csak hozzá kell szoknom :DD .
    Ami viszont kifejezetten rossz pont az a Sony hozzáállása a beépített multimédia lejátszókhoz, értem én, hogy vegyenek az emberek Blu-rayt, ps3-at, stb...de azért mégis, többet árt, mint használ ez a politika...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák