Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Dr. Akula #150 üzenetére

    Az MSO meg a saját verziói közötti teljes kompatibilitással... Nem kívánok erről többet beszélni, nem ide tartozik.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • #40553216

    törölt tag

    válasz CPT.Pirk #151 üzenetére

    Jaja. Ennyi erővel egy süketnek is beszélhetnél Bach kantátáiról.

  • King Unique

    titán

    Nem tudom próbálta-e valaki, v többség csak farkast kiáltani MS-re jár ide, de a mostani 9879-es buildban a WMP az MKV-t már natívan viszi. :K A FLAC-et még nem ismeri, de vsz egy új buildban már annak támogatása is megjelenhet.

    Aztán azért másik oldalon sem mindenhol mennek annyira flottul a dolgok, ha csak az alap lejátszókról van szó... legtöbb disztróban a beépített Rhythmbox, Xnoise, gmusicbrowser, Parole és társaik FLAC-et simán viszik. Legtöbb kodeket gyárilag tartalmazó kiadások, mint a Mint, Zorin, viszik gond nélkül MKV-t is, utóbbinál a sima Videók alkalmazás is elboldogul vele. De Xubuntuban a beépített Parole már csak külön MP3 dekóderrel képes lejátszani.
    Egyik leghiányosabb ilyen téren gnome 3 alap Videók progija (pl. Fedora 20), v a nagy "népdisztróban", Ubuntuban lévő Videók, amik MKV-t alapból nem ismerik...persze szépen felajánlja, h telepíteni kéne a MPEG-1 Layer 3 és H.264 kodekeket. Ennyi erővel természetesen Windows-ra is felrak az ember egy K-Lite Codec Packot, aztán 2 perc alatt le van tudva a dolog és akár az XP is kezeli a fenti formátumokat. :D
    Nagy office-ban nem tapasztaltam annyira "elcsúszásokat" az egyes verziókban készült doksik közt, de ha van is, nyilván nem olyan mértékben, mint a "másiknál"...

    [ Szerkesztve ]

  • #19617792

    törölt tag

    válasz King Unique #153 üzenetére

    "De Xubuntuban a beépített Parole már csak külön MP3 dekóderrel képes lejátszani."

    tudod, ennek jogi akadályai vannak. nem véletlenül kérdezi az installer hogy feltegye-e a szükséges codeceket, mert egyes országokban jogilag aggályos a történet.
    plusz ha nem tetszik le lehet cserélni, TELJESEN, nemcsak úgy hogy innentől nem látod és kész, hanem utolsó bitig kiírtani a szemetet. nem mindegy ;] :P

    "Ubuntuban lévő Videók, amik MKV-t"

    sima Ubuntu-ról inkább ne nyilatkozzunk. de ez nem mentség arra, hogy egy fizetős, piacvezető és ezzel kvázi iránymutató OS ne tudjon olyat, amit a "konkurens" tizenéve már tudott. és itt nemcsak FLAC, MKV a kérdés, hanem pl. multidesktop, csomagkezelés (egy valamilyen kezdemény már lesz a OneGet) és van még egy-kettő...

    "Nagy office-ban nem tapasztaltam annyira "elcsúszásokat" az egyes verziókban készült doksik közt, de ha van is, nyilván nem olyan mértékben, mint a "másiknál"..."

    kicsik elő-előfordulnak (tapasztaltam), amiért eléggé fel lennék fújva, mert ha már mondjuk fizettem 2-3-4 OS-nyi pénzt egy szintén piacvezető, kvázi iránymutató irodai szoftvercsomagért, akkor az engem ne szivasson ilyennel. azért ez is szégyenletes. de mivel Kingsoft/WPS Officet használok jóideje, ezért engem speciel nem érdekel.

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #19617792 #154 üzenetére

    Én csak megemlítettem, h gyárilag beépített lejátszóprogramok máshol se különbek sokkal, ennyi... :D
    És amúgy, amire fentebb is utaltak többen, vajon milyen akadályok miatt nem tesz OS-be combosabb default programokat MS, mert az is közrejátszik...? De amíg ott is van lehetőség, rakás free alternatíva felrakására, addig ott sem jelent gondot, nem okoz hátrányt. Akkor jelentene, kéne mentegetőznie, ha a fizetős OS-re csak fizetős alternatív programok léteznének, de nem így van. :N
    "multidesktop, csomagkezelés" - jajj, eleve mért is akarjuk egy teljesen más rendszer szolgáltatásait, megoldásait összehasonlítani egy megint másikéval??? Ennyi erővel lehetne mondani olyanokat, amit másikból hiányol a user. De Win10 kapcsán már örülhetnek egyesek, mert előzetes hírek alapján "ellestek" a konkurenciától ezt-azt. :DDD
    Igen "kicsik" előfordulnak, de korántsem akkorák, mint a többinél, akik szintén előző formátumainak akarnak megfelelni, mert a sajátja jóformán sehol sincs... De speciel engem sem érdekel, mert nekem nem okoz különösebb gondot. A WPS szerintem is jó és méltó alternatíva, versenytárs, ennyi véleményegyezés legalább megvan.

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz #19617792 #154 üzenetére

    Őszintén szólva nem tökmindegy mit tud a WMP, ha úgyis lecseréled MPC-HC-ra? Az IE se érdekel amíg ott a Chrome. Nem kötelező használni.

  • SityiSXT

    őstag

    válasz King Unique #155 üzenetére

    Ennyi erővel lehetne mondani olyanokat, amit másikból hiányol a user.
    Erről nekem mindig a játékok jutnak az eszembe. Lehet, hogy sok profi komolytalannak tartja ezt, de tagadhatatlanul fontos és multimillárd dolláros piacról van szó - igen, még számítógépes berkekben is, nem véletlenül él meg olyan vígan a Steam. Csakhogy a statisztikák meglehetősen lelombozóak:
    - Linux kínálat (jelen pillanatban 815)
    - Mac OS X kínálat (jelen pillanatban 1343)
    - Windows kínálat (jelen pillanatban 4159)
    És akkor még az olyan apróságokról nem beszéltünk, hogy milyen az AAA/indie arány és hasonlók... Szóval lehet szidni az MS-t, de otthonra ha szempont a játék, akkor más egyszerűen nem alternatíva, céges környezetben meg az Office (ami nem csak a Word-Excel-PowerPoint szentháromságból áll) és az Actice Directory miatt nagyon nehéz kikerülni.

  • #19617792

    törölt tag

    válasz King Unique #155 üzenetére

    "jajj, eleve mért is akarjuk egy teljesen más rendszer szolgáltatásait, megoldásait összehasonlítani egy megint másikéval??? "

    mert 2014, illetve mindjárt 2015 és már az okostelefonok is tudják, meg gyakorlatilag minden OS?

    (#156) Dr. Akula: de mennyivel egyszerűbb lenne, ha eleve jó lenne a WMP. ha meg az EU beszól, akkor meg kiadni egy retard-EU-compatible Windowst aztán hajrá.

    (#157) SityiSXT: érdemes megemlíteni, hogy MS ActiveDirectoryra van Linux alternatíva az LDAP, illetve a Zentyal Linux (ami valójában Ubuntu, de a lényege - server packagek - külön is elérhetők) és főleg utóbbi egész jól használható, hasonlóan egyszerű konfigolni, mint Windows Serveren.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz SityiSXT #157 üzenetére

    "Szóval lehet szidni az MS-t..."
    A szidás legtöbbször a monopóliumra való törekvés miatt van, meg amiatt, hogy egy területen meglévő monopóliumot más területeken lévő monopólium megszerzésére használ, ezzel kiirtva a versenytársakat, ezáltal a versenyt. Ez a Windows-júzereknek sem jó. Elég csak az IE6 és az XP alapértelmezett admin júzerét, és az ebből következő programozási problémákat és biztonsági említeni. Az IE6 annyira hatott, hogy még most is van, ahol problémát okoz. A monopóliumátviteli kísérlet nyilvánult meg a Windows 8-ban megjelent és kikerülhetetlen tapi felületben is, az MS ezzel remélvén nagyobb részesedést szerezni azon a mobilkütyü piacon, ahol nincs monopóliumuk, sőt, több éves lemaradásban vannak.

  • Dr. Akula

    nagyúr

    válasz #19617792 #158 üzenetére

    Ha még fizetni se kéne érte, mégegyszerűbb lenne. De azért egy duplaklikk nem olyan bonyolult. :)

  • #40553216

    törölt tag

    válasz SityiSXT #157 üzenetére

    Arról nem is beszélve, hogy a Steam-en ezek szerint közel 1:5 az arány a Linux : Windows "fronton", mikor is a desktop OS-nél 1:56. Szerintem ez Linux szemszögből éppen nem lelombozó. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #19617792 #158 üzenetére

    Egy csomagkezelő, mint a OneGet, PowerShellben használható, azt meg ki használja? Rendszergazdák max, nem az átlagfelhasználó... Mikor manapság Windows alatt átlag usernek már vezérlőpultot megnyitni is luxus, hát még a parancssort, de PowerShell, az már nagyon extrém kategória nekik. Aztán egységes grafikus szoftverközpont... egy a régi berögződésekhez a végletekig ragaszkodó felhasználói rétegnek, eleve bukás, ha meg akarnák mondani, honnan/ hogyan telepítse a programokat ezentúl, illetve mekkora része használná, 5-10%? Tettek nekik bele multidesktop lehetőséget most a Win10-ben. De mi az első feedback, kívánság? Hogy hogyan lehet eltüntetni a tálcáról, minek van ott stb. burkoltan célozva rá, h a nagy átlagnak eddig is megvolt nélküle, ezután se kell nekik annyira...
    Ráadásul csomagkezelő egyik fő előnye, h tisztán, ellenőrzötten települnek a szoftverek, mert nem kattintgat, navigál előtte xy kósza oldalra. De másrészt a kalózkodással mit kezdenek, talán majd megjelenik a listában szürkén "xy program with keygen"???...+ vsz tele lenne ez is rakva csomó reklámmal stb. Márpedig fizetős szoftvereket sok user szeret ingyen használgatni ezek révén, de tele is vannak pakolva minden parazitával, tehát ezt a feketézést eleve nem váltaná ki.
    Aztán sokaknak már amúgy is megvan a központi szoftverközpont= n**re és társai személyeben, van aki még a free szoftvereket is onnan szedi. :DDD Másrészt újabb Windows-okba bekerült a Store, ami által ez félig-meddig megvalósult, egy helyen, ellenőrzötten vannak az appok, sőt asztali alkalmazások is megtalálhatóak a listában. Ha utóbbiakat közvetlenül telepíteni nem is lehet, de a gyártói oldalra ott a hivatkozás, h ne kelljen google-ban turkálni.
    Active Directory kapcsán pont az a gond, ahogy más megoldások esetében is, pont olyan, v legalábbis jó klónja nincs, csak ilyen-olyan alternatívák...amik egyeseknek megfelelnek, másoknak nem.

    (#157) SityiSXT : igen, játékok terén is egyértelmű a dominanciájuk + ehhez még hozzájön a Windows Store is. De sokszor eleve jobban is futnak bizonyos játékok Windowson, mint a többin, illetve, ha vki fizikális formában akarná megvenni, annál is eleve adott, melyik OS jöhet szóba. Persze erre kollega neked a szokásos agymenésével reagált, de szerintem senkit nem érdekel, mert a végeredmény a lényeg. A Windows usereknek meg pont jó, mert messze ki vannak szolgálva, a választott rendszerük szoftveres, hardveres támogatottsága messze a legjobb, professzionális (néha csak itt, esetleg Macen elérhető) fizetős szoftvereken túl, rendelkezésre áll számos ingyenes alternatíva is.
    Mobil eszközök területén meg eleve nehéz behozni több éves lemaradást, ha később lépnek be az adott piacra. De míg Android mára vírusokkal lett elárasztva, addig WP-re AV sem kell és egy legutóbbi hackerversenynen csak ezt nem tudták feltörni.

    @ tomtyi

    [ Szerkesztve ]

  • #19617792

    törölt tag

    válasz King Unique #163 üzenetére

    "Egy csomagkezelő, mint a OneGet, PowerShellben használható, azt meg ki használja? Rendszergazdák max, nem az átlagfelhasználó... Mikor manapság Windows alatt átlag usernek már vezérlőpultot megnyitni is luxus"

    tömény BS, mobiltelefonokon is van csomagkezelő (csak nem látod és nem úgy hívják), és az átlag, illetve mindenki használja. szóval miért is lenne rocket-science? a Control Panel talán az, de mobiltelefonokon sem túrkálnak a Settingsben. ha használni akarja a készüléket (értsd nem túrni a beállításokat), akkor akarna, szeretne alkalmazásokat használni, annál egyszerűbb telepítés nincs, hogy Store megnyit, megnéz, klikk-telepít.

    "egy a régi berögződésekhez a végletekig ragaszkodó felhasználói rétegnek, eleve bukás, ha meg akarnák mondani, honnan/ hogyan telepítse a programokat ezentúl"

    Linuxon megoldott, pedig róluk terjed a tévhit, hogy aztán nagyon bigottok. egyszerű: MS ösztönöz minden fejlesztőt (így vagy úgy), hogy rakják Store-ba az alkalmazásaikat, ami segíti azok terjedését. első és hivatalos módja lenne a telepítéseknek.
    aztán jönne a kézi nem javasolt, nem biztonságos, blabla, telepítés telepítőmédiából ahogy most.
    aztán felhívnám a figyelmed egy logikai bukfencre: kampányolsz a fejlődés mellett (húdejó a vinnyóc csempe, stb), de értetlenkedsz értelmes fejleszteni valók hallatán amik az érdemi fejlődést szolgálnák (OneGet).

    "Ráadásul csomagkezelő egyik fő előnye, h tisztán, ellenőrzötten települnek a szoftverek, mert nem kattintgat, navigál előtte xy kósza oldalra. De másrészt a kalózkodással mit kezdenek, talán majd megjelenik a listában szürkén "xy program with keygen"???...+ vsz tele lenne ez is rakva csomó reklámmal stb. Márpedig fizetős szoftvereket sok user szeret ingyen használgatni ezek révén, de tele is vannak pakolva minden parazitával, tehát ezt a feketézést eleve nem váltaná ki."

    ismét látszik, hogy lila gőzöd sincs a repo-rendszer működéséről. ott csak fizetős szoftver létezik? a reklámok az alkalmazáson BELÜL vannak, nem a Store-ban, rendszerben, egyébben.
    az ingyenes szoftverek némelyikében most is van reklám, ezen nem változtatna.
    a feketézést eleve nem váltaná ki, de azt igen, hogy random forrásból bullshittel töltve jöjjön a free program. és ezzel együtt könnyen meg lehetne oldani, hogy a szoftver mindegyik friss maradjon, mert a fejlesztő beadja Storeba az updatet, az meg neked letölti automatice. érdekes, okostelefonokon működik ez a rendszer full automatizáltan és senkinek semmi baja ezzel.
    az hogy update után egy app nem megy az meg nyílván nem MS sara.

    ""xy program with keygen"???" szintén marha egyszerű, VAGY popup hogy ne warezolj mert izéhozé ÉS beadja a normál találatokat, VAGY oldd meg magad popup ÉS beadja a normál találatokat VAGY egyszerűen ignorálja ezen kulcsszavakat ÉS beadja a normál találatokat.
    szerinted ilyesmiket nem lehet elegánsan megoldani? dehogynem. erőforrásaik bőven megvannak ehhez...

    [ Szerkesztve ]

  • SityiSXT

    őstag

    @EarL 007: Amíg az álláshirdetésekben elsősorban Windows Server és AD szakembereket keresnek, addig nem sok éretlmét látom bármilyen helyettesítőről beszélni. Ha sikerül elterjednie, akkor majd beszélhetünk róla. Azt meg erősen kétlem, hogy tömegesen térnének erre át a cégek, mert ha már van egy jól bejáratott AD vagy Novell rendszerük, nem hiszem, hogy ezzel szórakoznának - persze mint oly sok esetben, kivételek itt is vannak.

    @tomtyi: Annak a monopolhelyzetnek ki is kellett alakulnia - és ehhez azért nem csak lóvé és vastagbőrös pofa kell. A WMP pont egy fapados, sokak által lesajnált program, de mondjuk az Active Directorynál, az SCCM-nél, a SharPointnál vagy akár az Officenál* jobbat nem igen tudsz mutatni - vagy ha igen, nem egy beszállítótól. A Mercedes sem azért lett most világbajnok és alázott le mindenkit, mert most ők Bernie kedvencei vagy mert Lauda ott van - az előző évek fejlesztései mostanra értek be (és még így sem tökéletesek, mert elég komoly technikai problémáik voltak az év során, elég Rosberg szingapúri szenvedéseire gondolni. Persze tudom, a Microsoft nem Mercedes a Windows meg nem F1-es versenygép, de remélem, az analógia átjön.)
    * Ahogy már említettem: ne csak a Word-Excel-PowerPoint szentháromságot nézd ebben az esetben, hanem ott van még az Outlook-Lync-Project-Visio is sok egyéb mellett ;)
    Ami pedig a Steamet illeti: A számok alapján végülis ezt is bele lehet látni, de azért az összetételt is érdemes figyelembevenni. Sajnos Linuxra kevés AAA játék készül el, márpedig a nagy pénzek ebben vannak. Az, hogy az indiek így próbálják maximalizálni a profitjukat, hogy minden platformra kijönnek, egy dolog - valószínűleg az általuk használ motorok nem igényelnek akkora mókolást, hogy Linuxon is rendesen fusson. Abu már nem egyszer megmondta, hogy OpenGL alá rettenetes fejleszteni a sok gyártóspecfikus kiterjesztés miatt, így a nagy cégek nem is erőlködnek, ha nem muszáj, mert ezt nem hajlandóak kifizetni, mert bukó lenne. (A Valve is felfüggesztette most a saját OpenGL implementációjának fejlesztését, ezzel pedig szerintem a SteamOS-nek is reszeltek. Ha lesz is belőle évek múlva valami, addigra már sok embernek akkora játékkollekciója lesz a fiókján, hogy nincs az a cég, amely bele merne vágni abba, hogy SteamOS kompatibilitást nyújtson ezekhez - így meg sok értelme nem lesz váltogatni két OS között, ha egyszer Windows alatt megvan minden, a többi pedig hiányos).

    @King Unique: Erre próbáltam célozni. Lehet a Linuxot éltetni, csak két helyen nem áll meg stabilan: a játékok és a munka terén - Münchenben is állnak vissza Windowsra (legalább részlegesen, a HWSW-n volt róla cikk). Persze ezzel nem azt mondom, hogy rossz a Linux, de ahhoz képest, amit Windowson megszokott/megtanult az ember, összességében véve nem üti meg a kellő mércét. Szóval az, hogy a WMP nem ér fel a többi médialejátszóval, olyan nagyon nem baj - de üdvözlendő, hogy fejlesztik. :)

  • #19617792

    törölt tag

    válasz SityiSXT #165 üzenetére

    "Münchenben is állnak vissza Windowsra (legalább részlegesen, a HWSW-n volt róla cikk)"

    azért tegyük hozzá, hogy ha hülyén állnak neki akkor nem is fog sikerülni a Linuxra költözés... asszem náluk volt az, hogy valami őskőkorszaki Linux distrora építettek még annál is öregebb office megoldásokkal és csodálkoznak hogy nem működik? ez olyan, mint lovasszekérrel Autobahnra menni...

    [ Szerkesztve ]

  • SityiSXT

    őstag

    válasz #19617792 #166 üzenetére

    Eszerint Ubuntu 12 LTS alapon vannak most, plusz OpenOffice, amit elvileg leváltanak/leváltottak Librére. Igazából mindegy is, már most sokkal többet elköltöttek a migrálásra, mint amennyit spóroltak volna a további licenszeléssel. (Kb. 30 millió rémlik az átállás költségeként, és elvileg 11-et spóroltak volna)

    Egyébként meg szerintem tökéletesen mindegy, hogy jól vagy rosszul csinálták - egy rendszernél a bekerülési költség a legkisebb probléma. Az üzemeltetés az, ami a legjobban tudja a pénzt vinni, Windowsos szakembert (igazit) azért még mindig könnyebb találni, mint Linuxost (és ez a bérköltésgükön is biztos érződik), emellett az ilyen-olyan Linux support cégek ceruzája is tud vastagon fogni, ha technikai támogatás nyújtásáról van szó...

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz SityiSXT #165 üzenetére

    "Annak a monopolhelyzetnek ki is kellett alakulnia - és ehhez azért nem csak lóvé és vastagbőrös pofa kell."
    A '90-es évek második felében valami miatt az USA mégis perbe fogta az MS-t. Nyilván nem azért, mert mindent szépen és jól csinált.
    "mert ha már van egy jól bejáratott AD vagy Novell rendszerük"
    A Novell cuccai meg ugye alapból nem csak Windows. Hanem éppen Linux is. Ez megvolt?

    Meglehet, jók ezek az MS szolgáltatások, de messze nem annyi szervezetnek, cégnek van rá szüksége, mint amennyien kénytelenek használni, mert egyszer úgy döntöttek, és váltani egyszeri nagy kiadás. Ez éppen ez a "mert ha már van"-nal kezdődő mondatod által leírt helyzet. Tehát itt már nem arról beszélünk, hogy ne lehetne kiváltani, hanem arról, hogy többé-kevésbé érthető okokból (nyűg, sokba kerül) inkább nem vágnának bele. De éppen a Novell Linux szerver alapú dolgai bizonyítják, hogy a legtöbb kiváltható.

    "az előző évek fejlesztései mostanra értek be"
    Meg szabályváltozás (az addig a RB-nak előnyt nyújtó fejlesztések kiiktatása), meg minden más. A Mercedes csapat 2010 óta semmit ne produkált. De ez nagyon off.

    "Münchenben is állnak vissza Windowsra"
    Őőő, nem.
    München marad a szabad szoftver mellett (legalábbis jelenleg úgy fest)
    Münchenben eurómilliókba kerülne a Linux-Windows csere
    Ez a példa (de több más) is mutatja, hogy gond nélkül lehet Windows-ökoszisztéma nélkül vagy csak részben abban élni.

    "már most sokkal többet elköltöttek a migrálásra, mint amennyit spóroltak volna a további licenceléssel"
    Te ezt hogyan is számolod? Mert ők úgy számoltak, hogy zusammen spóroltak 11 milliót. Tehát a 30 millió kiadás az MS felé is meglett volna, plusz még a 11, amit nem fizettek ki. Mert váltottak.

    "Az üzemeltetés az, ami a legjobban tudja a pénzt vinni"
    12,5 éves cikk:
    Ballmer: Linux Changed Our Game
    "We have prided ourselves on always being the cheapest guy on the block--we were going to be higher volume and lower priced than anybody else out there, whether it was Novell, Lotus or anybody else," said Ballmer, during a keynote that closed the event. "One issue we have now, a unique competitor, is Linux. We haven't figured out how to be lower priced than Linux. For us as a company, we're going through a whole new world of thinking."

    Mert volt ilyen:
    Why Windows 2000 Server and the Server Appliance Kit over Linux?

    [ Szerkesztve ]

  • King Unique

    titán

    válasz #19617792 #164 üzenetére

    Windows-ról Linuxra menő kezdőknek szokták javasolni, h ne akarják a rendszert Windows módjára használni, de ez igaz ám visszafelé is. Windowst se akarjunk Linux módjára, ne akarjuk ráerőltetni annak minden megoldását, mert nem fog tetszeni a felhasználóknak. A Windows 10 sikeressége marhára nem a csomagkezelőn, szoftverközponton fog múlni, userek többségét hidegen hagyja. Ezen megoldásokat eddig se hiányolta az emberek döntő többsége és vsz ezután is meglesz nélküle. A OneGet csak egy szösszenet lesz a szakiknak, h ráfoghassák ezt is tudja az OS, de a nagy átlag baromira nem fogja használni, még ha hasznos is, előbb nyit meg egy böngészőt és eljár a hagyományos módon, minthogy PowerShellt bűvöljön...
    Repó, disztró és egyéb inkább máshol használatos szakszavak Windows topikban... Aki telepítőkben PUP cuccokat eddig se skippelte, ezután sem fogja és ezután is crackelt progik után fog vadászni, akkor meg ugyan mindegy, milyen szoftverközpont. Olyan meg biztos nem lenne benne, h a "kósza" találatokat is megjelenítse.
    De aki ezen megoldásokba annyira bele van szerelmesedve, az használja az ezeket alkalmazó rendszereket és ne egy teljesen másiknak a témájában okoskodjon, h azokban mért nem így van megcsinálva... ;)
    Csempék kapcsán mi is van? Ágáltak ellene, de MS döntött és Win10-ben is benne lesz, user visszajelzések is jók, fejlesztik, már most vannak a gépházban olyan extra funkciók, amik csak ott érhetőek el, akkor meg? Ja, h nem tetszik, hát akkor nem használjátok a rendszert. :D

    (#165) SityiSXT: igen, erről van szó és ez nem is fog javulni.
    WMP-nél nyilván nem az a cél, h professzionális, a konkurens termékeket kiszorító lejátszót csináljanak, hanem csak az adott kor alap követelményeinek megfeleljen. Ne érje szó a ház elejét e téren se (pl. 2015-ben nem tudja az MKV-t és egyebeket) ha már a rendszer többi részét erőteljesen fejlesztik.
    Amúgy ezeknek meg hiába írogatsz, csak trollkodni jár ide mindegyik, legtöbbje nem hogy mso-t, WMP-t, de Windows-t se nagyon használ, ahogyan Win10-et se fog, persze mindent jobban tudnak, meg a másikon minden jobb... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • sirály12

    őstag

    válasz King Unique #169 üzenetére

    "Csempék kapcsán mi is van? Ágáltak ellene, de MS döntött és Win10-ben is benne lesz"

    Eddig sem az volt a baj, hogy benne volt, hanem az, hogy nem volt kikapcsolható!
    Én pedig úgy tudom, hogy a win10-ben végre kikapcsolható!

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz SityiSXT #167 üzenetére

    Különösen vicces ez a rész. Még különösebben pont az MS részéről.
    "This potentially ties the OEM to a particular Linux vendor's distribution and its support programs."
    Amikor az MS óvja a termékcsapda ellen a felhasználókat. :))

    On topik, itt és most másodszor:

    a WMP-vel nem az volt a baj, hogy alapértelmezetten a Windows része. Hanem a streaming media. Mert ez úgy alakul, hogy ha az EU nem engedi a WMP-t és ezzel az MS streaming media megoldását beledrótozni a Windowsba, akkor a szolgáltatók sem ezt rakják a weboldalaikra, így nem lesz monopólium.

    [ Szerkesztve ]

  • SityiSXT

    őstag

    válasz #40553216 #168 üzenetére

    Monopólium: Azt írtam, nem csak lóvé és pofa kell hozzá. Ha ennyi elég lett volna, akkor miért emlegetik bukásként a Vistát és a 8-at? Persze csináltak disznóságokat, ezeknek lett is következménye. Ettől függetlenül momentán a Windows az a platform, ami gyakorlatilag maradéktalanul képes kiszolgálni minden igényt PC fronton.

    Novell: Nem a kliens OS-ről beszéltem (de még csak nem is a szerverekéről), hanem vállalati IT környezetről. Ez megvolt? Az AD is képes kiszolgálni más platformokat (nálunk például Maceket), de ettől függetlenül Windowson működik a legtökéletesebben.

    Kiváltás: Nahát, Windows alatt sem voltál eddig semmire se kötelezve, hogy fizess - ha például nem kellett levelezés tőlük, nem vettél Exchange-et. Igen sok mindent ki lehetne váltani sok mindennel, de az MS nagy előnye, hogy a cuccai gyönyörűen képesek egymásba integrálódni, és ha esetleg gond van, elég egy helyről supportot kérni (és nincs a 22-es csapdája, amikor két cég egymásra mutogat, hogy a másik tolta el a dolgokat).

    München: Itt azért kicsit másként mutatják a helyzetet, kezdve azzal, hogy a 30 millió helyett már 60-nál járnak, plusz baromira nem gördülékeny a dolog, ezért gondolkodnak a visszaváltáson - persze hogy ebből lesz-e valami, az igencsak kérdéses, de az, hogy felmerült, már jelez valamit.

    Mercedes: Persze, hogy off, de próbáltam hasonlatot keresni erre. A Merci gyakorlatilag a 2013-as idényét feladta és takarékon voltak pont azért, hogy az idei évben minél jobbak legyenek. Összejött nekik.

    12 éves cikk: Lám, 12 éve ugyanaz megy, mégsem történik semmi érdemleges, legalábbis ami a Win-Lin frontot illeti. Ami pedig azon pletykákat illeti, hogy ingyenes lehet a következő Windowsra frissítés, az szerintem sokkal inkább az Apple miatt van, hiszen ők már rég ingyen kínálják a Mac OS X frissítéseket, ezzel lépéskényszerbe hozva a Microsoftot.

    +1: Ebben a cikkben is le van írva pár érdekesség Linux vs Windows ügyben ;)

  • #40553216

    törölt tag

    válasz SityiSXT #172 üzenetére

    Az a 60 millió eurós költséget "kimutató" "tanulmányt" a HP-vel gyártatta le az MS, és csak az "adatokat" hozták nyilvánosságra, amikor pedig többen kérték, hogy hozza nyilvánosságra a "tanulmányt", akkor kussoltak.
    Microsoft study: Linux migration cost Munich €60.7 million
    "According to a report by ITworld, Microsoft declined to provide the study to either the press or to officials of the City of Munich's municipal IT service IT@M."
    Vajon miért?

    De csak az XP-re (és környezetére: szerverek, miegymás) váltás 17 millió €. Aztán minimum egyszer egy Windows 7-re, vagy az MS szándékai szerint egy Vista + egy 7 + egy 8 váltás, azaz összesen 4 váltás. Ha az MS által sugallt 17 millió €-t négyszer vesszük (mert miért ne tennénk, ha az MS demagóg, mi is lehetünk azok), akkor máris 68 millió €-nál tartunk, arról nem is beszélve, hogy az XP>Vista váltáskor a teljes gépparkot is cserélni kellett volna.

    "és ha esetleg gond van, elég egy helyről supportot kérni"
    Red Hat? Novell? Vagy akár Canonical?

    De mintha pont azt emeltem volna ki az előző hsz-ben, hogy az MS a Red Hat-féle egy helyről jövő terméktámogatás miatt kialakuló függőégtől óvta volna a leendő vevőket. Nincs ellentétben ez a két állítás?

    "takarékon voltak"
    Eufemizmus. Szarok voltak. 2010 óta. ;)

    "Lám, 12 éve ugyanaz megy, mégsem történik semmi érdemleges"
    Előtte is ez ment, hiszen a cikk és Ballmer nyilatkozata már a helyzetre reagálásként, annak értékeléseként született. Hogy nem történik változás, az meg az MS-en múlik, hiszen azóta is ők vannak olyan helyzetben, hogy minden erővel akadályozzák. Lásd: OOXML. De hogy teljesen on topik legyek, immáron harmadszor: a streaming media eksönjük ugyanez a vonal. A Silverlight is ez, nyilván utóbbi folytatása.

    Hogy a jelenlegi helyzetben valaki miért dönt úgy, hogy Linux helyett Windows használ, az érthető. Csakhogy ha másvalaki meg úgy dönt, hogy ő mégis inkább Linuxot, akkor azt ne nézzék már hülyének!

    Amúgy az öt "érvből" kettő ugyanaz: Linux közösség így vagy úgy idióta. Egy harmadik (serious production applications) lényegtelen a teljes felhasználói kör kb. 95%-nak.
    "Windows is just nicer"
    Hát ez meg a legnevetségesebb... A Vista és a 7 takonyzselé ablakkerete, ami miatt idegesítően nem látható, hol van egy ablak széle, aztán váltás a 8-ra.
    Ráadásul két szélsőséget említ: a konzolhuszárokat és a Windows külsőt használókat. Tendenciózusan g.ci. Később is. És még finom voltam.

    Apple: persze, ők "ingyen" kínálják az OS-t. Csak a "kissé" túlárazott gépeiket kell megvenni hozzá, mert csak Apple által gyártott gépre teheted ezeket.

    [ Szerkesztve ]

  • #19617792

    törölt tag

    válasz King Unique #169 üzenetére

    mondom én neked az a jó, ha a Windows nem ott fejlődik ahol leginkább kéne. ;] de legalább a semmiről tudsz kilométer hosszan magyarázni...

  • SityiSXT

    őstag

    válasz #40553216 #173 üzenetére

    Akárhogy csűrjük-csavarjuk, Münchenben bizony komolyan felmerült a visszaváltás. Hogy meglépik-e, kérdéses, de tagadhatatlan jele annak, hogy a Linux nem képes probléma nélkül kiváltani egy Windowsos rendszert, ha már ilyenekről beszélnek. Nem hiszem, hogy meglépik a visszaváltást, de a kompatibilitási és (meglepetés) anyagi gondok beárnyékolják a dolgot. Igazából mindegy is, 10 éve tart a dolog, emelem kalapom előttük, hogy meglépték - a tanulságokat meg le kell vonni.

    Az pedig, hogy Ballmer mitől tart vagy sem, nem feltétlenül korrelál az én véleményemmel. Ballmerről egyébként is megvan a nem túl hízelgő véleményem. Engem viszont sokkal jobban érdekel az, hogy ha gubanc van, tudjam, kihez forduljak - és minél kevesebb ilyen van, annál jobb. Vagy legalábbis ez is szempont lehet. És persze ha ez áll a Linuxra is, akkor annál jobb.

    Én nem néztem, nem nézek, és nem is fogok hülyének nézni senkit, ha Linuxozni akar. Én már túljutottam azon a ponton, hogy istenítsek egy OS-t. Vannak feladat- és témakörök, amelyikre az egyik jó, és vannak, amire a másik. Játékra Windows, ez nem kérdés. Kisebb cégek könnyen meglehetnek Linux-szal is, ha vállalják, a nagyobbaknál a Windows ésszerűbbnek tűnik. Otthoni átlagos felhasználásra Linux, Mac vagy Windows pénztárca és egyéni preferenciától függően. Multimédiára talán a Linux (XBMC/Kodi) a legjobb. De a cikk rámutat arra (is), hogy azért a Linuxos közösség sem feltétlenül a segítőkész angyalkák gyülekezete, pedig sokszor szeretnék ennek beállítani. Mindegy is, OS-től függetlenül vannak rendes emberek és trollok, az internetes világ már csak ilyen.

    Kinézet: Kajak nem értem, mit képesek ezen sokan rugózni. Lehet én vagyok ennyire korlátolt, de én nem a Windows munkaasztalt szoktam nézegetni, nem is az ablakkereteket, hanem az aktuális probramot, amiben dolgozom, vagy az adott játékot, amivel épp szórakozom (utóbbi meg amúgy is teljes képernyőn fut mind, szóval ha akarnám, se láthatok semmilyen MS UI designt). A Yosemite-tel az OS X -be is bejött az új flat design, szerintem a dock így csúnyább lett, de nem izgat. A funkcióját ellátja továbbra is, annyit nem bámulom, hogy zavarjon, akkor meg mit hőbörögjek miatta?

    Apple: Hogy jön ide a komplett termék ára? Régebben pénzért adta az Apple a Mac OS X-et, az upgrade-et is. Ezt szüntették meg valamelyik verziónál (mintha a Mavericks rémlene, de lehet, hogy a Mountain Lion volt, nem fontos). Amúgy én sem értem, mit vannak úgy oda egy helyhez kötött álcázott laptopért (iMac), de a MacBookjaik nem rosszak, csak én biztos nem adnék ennyit egy laptopért (de ez csak én vagyok, mások pedig boldogan megteszik).

  • sirály12

    őstag

    válasz SityiSXT #175 üzenetére

    "Kinézet: Kajak nem értem, mit képesek ezen sokan rugózni. Lehet én vagyok ennyire korlátolt, de én nem a Windows munkaasztalt szoktam nézegetni, nem is az ablakkereteket, hanem az aktuális probramot, amiben dolgozom, vagy az adott játékot, amivel épp szórakozom (utóbbi meg amúgy is teljes képernyőn fut mind, szóval ha akarnám, se láthatok semmilyen MS UI designt)"

    Ha viszon több programmal kell egyszerre dolgoznod, akkor nagyon zavaró tud lenni.
    Játék vagy egyéb olyan program esetében, amikor egy programot használ az ember, nem észrevehető, ez tény.

    "Mindegy is, OS-től függetlenül vannak rendes emberek és trollok, az internetes világ már csak ilyen."

    Ezzel maradéktalanul egyetértek.

    Én szárnyalnék, de nem hagyják.

  • SityiSXT

    őstag

    válasz sirály12 #176 üzenetére

    "Ha viszon több programmal kell egyszerre dolgoznod, akkor nagyon zavaró tud lenni."

    Szoktam én több ablakkal is dolgozni, de ott sem zavar. Nem vagyunk egyformák... ;)

  • #40553216

    törölt tag

    válasz SityiSXT #175 üzenetére

    Komolyan? Nekem inkább a kabátlopás tipikus esetének tűnik.
    Munich sheds light on the cost of dropping Linux and returning to Windows
    Ez ugyebár a fenti Sg.hu-s cikk eredetije. Benne egy érdekes mondat:
    "No return to using Windows as the main desktop OS is planned, but the council is intending to conduct a study to see which operating systems and software packages - both proprietary and open source - best fit its needs."
    Tehát nem, hogy komolyan, de egyáltalán nincs tervben a visszaváltás. Egy tanulmány arról, hogy melyik rendszer felel meg a legjobban.

    München marad a szabad szoftver mellett (legalábbis jelenleg úgy fest) (Ez is újra.)
    "Az FSFE által közzétett hír szerint a munkavállalók közt 2013-ban végzett "Great Place to Work" felmérés - amelyre a polgármester és helyettese hivatkozott - eredménye nem tartalmaz olyan információt, ami a munkavállalók szabad szoftverekkel való problémájára utalna. A polgármester ráadásul azt is elárulta, hogy a gyakran idézett "várakozási idő, ami a hivatali telefonokhoz való hozzájutáshoz szükséges" nincs kapcsolatban a LiMUX operációs rendszerrel. Sokkal inkább azzal van kapcsolatban, hogy a polgármester volt az első, aki iOS-es készülék bevezetését kérte a város IT infrastruktúrájába."

    Külcsín: te hoztad fel az 5 ultimate érvet soroló cikket. ;) Amúgy pont a legrugalmasabb rendszerrel szemben felhozni a cikkben ezt az érvet eléggé...

    "Az pedig, hogy Ballmer mitől tart vagy sem..." a te véleményeddel lehet, mérsékelten korrelál, de nem is a tieddel kell, hanem az MS-termékek eladásán munkálkodókéval. És ahogy az azóta eltelt 12 évben láttuk, erős hatása volt Ballmernek.

    "Hogy jön ide a komplett termék ára?"
    Talán mert bele van építve az OS ára is. Amúgy a Mountain Lion még pénzbe került. Nem vagyok vagy voltam naprakész a Mac árakból, de emlékeim szerint olcsóbbak sosem lettek. Így belefér, hogy "ingyen" van az OS. Amúgy is belefér.

    "OS-től függetlenül vannak rendes emberek és trollok"
    Így van.

  • King Unique

    titán

    válasz sirály12 #170 üzenetére

    De, főként az volt a baja a többségnek, h minek van benne. Viszont teljesen a Win10-ben sem kapcsolható ki :N , csak pl. Start menüben Unpin (levétel), de ezt 8 kezdőképernyőn is lehetett, de attól még ott van a rendszerben. Illetve tálcán bekapcsolva, bejelentkezés után, 10-ben is a kezdőképernyő ugyanúgy. Inkább a jobban különválasztották, elszeparálták a pontosabb kifejezés.

    (#174) EarL 007: én meg azt, h ne akarj a Windows-ból Linuxot csinálni...mert nem ezekre van a népnek igénye és erről sem kell litániát írni, PH!-n nem divatos idézgetésekkel tarkítva. Ott van a feedback küldési lehetőség, oda kell beírogatni, aztán vagy elolvassák, megfontolják, v leszarják. ;)

    @ SityiSXT: mondtam, h vele hiába vitatkozol, annyira fanatikus és szemellenzős... :DDD Idelinkeli neked a topikba a net összes cikkét a témáról, csak hogy bizonygassa az igazát, ami viszont a végeredményen mit sem változtat.
    OS kinézet is eleve túl van spilázva, ahogy mondod, ablakkeret is csak egy másodlagos dolog. Ráadásul, h miért takonyzselé egyes Wineké az érdekes, mikor másik rendszernél sok disztró meg eleve nagyon fapados, puritán kinézetű, jóformán egy unity, kde, cinnamon, + pantheon felületet használók azok, amik ki is néznek vhogy. Na meg bizonyos területekre egyik, máshová a másik OS ideálisabb, de ebből következően sokan azt se akarják itt elismeri, ahová a Win a jobb, ilyenkor jönnek a cikkek... Nem azt állítja senki, h a másik alapból rossz, csak azokra a területekre, feladatokra nem igazán jó választás.
    Na meg eleve arról van szó, h az egyik oldalon (+Mac) megfelelő tőkével bíró, megfelelő üzleti érzékkel és stratégiával megáldott bagázs ül, a másikon meg jóval kevesebb tőkével és talán többi terén is mérsékeltebb lehetőségekkel bíró csapat. De míg az előzőek ki tudtak építeni egy mind hardveresen, mind szoftveresen megfelelően támogatott rendszert, addig a másik bagázs kevésbé...és itt nem kifogás, h mert a másik 2 keresztbe tett, v erőszakosan nyomult, eleve kevesek is voltak hozzá. Saját maguk alól húzták ki a talajt, részben a nagy ingyenességgel is, ami nem jött igazán be, + a kicsi piaci részesedés miatt sok szoftver és hardvergyártó elfordult tőlük. Na, erre szokták azt mondani "sokat akart a szarka, de nem bírta a farka..." :D
    Egyébként az honnan vettétek, h Win10 frissítés ingyenes lesz? Csak és kizárólag a Win 8/8.1 esetében merült fel, de még annál se biztos. XP, Vista, 7 rendszerekre értelemszerűen nem lesz ingyenes és maga az OS külön megvéve sem.
    előre bocs, h neked írom ezeket mind, de a többivel nem érdemes társalogni.

    [ Szerkesztve ]

  • SityiSXT

    őstag

    válasz King Unique #179 üzenetére

    Semmi gond, értem én. ;)
    Az ingyenesség ugyebár pletykaszinten merült csak fel, én írtam azt, hogy az Apple az ingyenes frissítéseivel valahol lépéskenyszerbe hozza az MS-t. Aztán vagy tényleg, vagy tévedek. Az mindenesetre jól esne, hogy ha már kevés pénzért beleugrattak egy Win 8 Próba, akkor legalább ilyen kedvezményesen ugorhassak át 10-re.

  • Magga

    aktív tag

    Windows telepítés után az egyik első dolgom, hogy a Windows szolgáltatások közt kilövöm a wmp-t! Ezek után soha nem találkozom vele és vagy MPC-HC-t vagy MPC-HC-t használok!

  • King Unique

    titán

    válasz SityiSXT #180 üzenetére

    Kedvezmény az mindenképpen lesz az első x hónapban, a "szokásos" 15-30 $ körüli árazással, szerintem már az is korrektnek mondható, az eredeti 25-3xk összeghez viszonyítva. Illetve egy ilyen rendszer, mint a Windows 10, ami elég sok ráncfelvarrást fog kapni, ennyit meg is ér. :K
    Apple meg nyilván könnyen beszél, lép meg egy ilyet, ők eddig se igazán az OS árával keresték degeszre magukat... :D

    [ Szerkesztve ]

  • martonx

    veterán

    Ha netán még azt is megélnénk, hogy MS az XPS printer helyett defaultban be tudna tenni egy PDF printert, máris minőségi ugrás következne be a Windows életútjában :D

    Én kérek elnézést!

  • King Unique

    titán

    válasz martonx #183 üzenetére

    Ez, h jön ide, ebbe a topikba, bár fentebbi dolgok se sokkal ON kategóriásabbak, tehát elfér ennyi erővel ez is? :K
    Van már erre annyi free 3rd party kiegészítő, böngészőkbe is külön, szövegszerkesztőkbe alap pdf mentés, h annyira nem égető a hiánya, de valóban nem lenne rossz.

    [ Szerkesztve ]

  • #40553216

    törölt tag

    válasz SityiSXT #180 üzenetére

    A Win8 a már a preview-k idején tapasztalt igen nagy elutasítottság miatt volt a korábbi Windows verziókhoz képest jelentősen hosszabb ideig jelentősen olcsóbb, de pl. a 8.1 már egyáltalán nem volt az. A Win8-cal rendelkezőknek persze ingyenes, de aki újonnan vesz, annak ~100 $. Mivel a Win10 eddigi fogadtatása inkább a Vista utáni Win7-ére hasonlít, így várható, hogy az árazása is inkább ahhoz fog. De ne legyen igazam!

  • SityiSXT

    őstag

    válasz #40553216 #185 üzenetére

    Upgrade-ről beszéltem végig, nem OEM vagy dobozos licenszről. ;) A Microsoftnak nincs olyan saját zárt hardveres ökoszisztémája, mint az Apple-nek, így nem is igazán elvárható, hogy ingyen adja a Windowst - bár pletykák vannak egy ingyenes, alapszintű otthoni Windowsról, de eddig csak a gyártóknak lett az, ha a készülék 9"-nál kisebb képernyővel rendelkezik.

  • #40553216

    törölt tag

    válasz SityiSXT #186 üzenetére

    A 40 $ a Windows 8 esetében is upgrade-re vonatkozott. Az ennél is olcsóbb, 15 $-os ár csak azokra vonatkozott, akik 2012. június 2. és 2013. január 31. között vásárolnak PC-t Windows 7 operációs rendszerrel. ha korábban vetted a gépet, akkor csak a 40 $-os olcsósításra voltál jogosult.

  • martonx

    veterán

    válasz King Unique #184 üzenetére

    Jaja, tudom, csak gondoltam ha már megy a "szaracsempe", meg miért nincs ingyen, meg miért szar a beépített media player téma, akkor megemlítek még egy témát, ahol lenne min javítani, ráadásul kb. semmibe nem kerülne az MS-nek kigyomlálni az XPS-t, és betenni helyette egy PDF nyomtatót.

    Uservoice-on is szavaztam, de elég kiábrándító, hogy az első 10 legtöbb szavazatot kapott téma a perzsa nyelv hiánya itt-ott, meg pár totál gyökér hülyeség, amin messziről látszik hogy soha nem fog megvalósulni.

    Én kérek elnézést!

  • alevan

    őstag

    válasz martonx #188 üzenetére

    Ez viszont sajna az userbase-t minősíti (kívéve a perzsa nyelv hiánya, ami valós gond a perzsáknak).

    "Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

  • King Unique

    titán

    válasz SityiSXT #186 üzenetére

    No meg, ha másik oldalról, csak a PC, notebook home user réteget nézzük, ott is többféle "vásárló" van, lesz Win10 esetében is:

    a.) géppel együtt veszi az OS-t, tehát fizet azért is (legális rendszer)
    b.) kedvezményes upgrade lehetőséggel élők, akik még egy mérsékelt árat hajlandóak megfizetni (legális rendszer)
    c.) megveszi külön, a teljes árú rendszert xy okok miatt, v szimplán csak IT/Win-buzi...(legális rendszer)
    d.) Potyázás...céges MSDN, sulis MSDNAA (legális rendszer)
    e.) Feketézés... "okosítók" használata, vsz Win10-re is lesznek és lesznek sokan, akik majd igénybe is veszik...(illegális rendszer)
    f.) ingyenes upgrade, talán Win8/8.1 esetében??? (legális rendszer)

    a. ; b. ; c. , d. % << e. % —►.... :U :DDD

    (#188) martonx: ja, érdekes feddbackek vannak...bár én (más is gondolom) beírtam, h USB biztonságos leválasztásakor mért piros színű az értesítés, javítva is lett zöldre. :)
    Őszintén szólva, a hasznos fejlesztések, új funkciók meghatározása, belerakása úgyis gyártó feladata lesz, mert, ha csak a népre lenne bízva, vsz nem lenne érdemi fejlődés... :D

    [ Szerkesztve ]

  • shiftac

    aktív tag

    Nekem marad a VLC filmnézésre és egy régebbi Winamp v2.81 zenehallgatásra.

    Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

  • rammstein99

    csendes tag

    Nekem a VLC nagy általánosságban remekül működik.

    We're just enthusiastic about what we do. //revolut,paypal,btc,transferwise//

  • laszlohu

    addikt

    válasz shiftac #191 üzenetére

    Én a winamp - ból mindig az 5.X - es verziókat használtam, mert az nagyon gyorsan betöltötte az
    mp3 - akat a playlist -be és a playlist -et is gyorsan betöltötte, ezenkívül a playlist betűméretét is be lehetett állítani.

Új hozzászólás Aktív témák