Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz hallador #3 üzenetére

    lenox kb leírta, IBM (ahogy Intel is) oda rakja az árat, hogy megvegyék.

    @Jim Tonic:
    én annyira nem láttam nyerőnek x86ot, teljesítményben (árazás ld fentebb) power 8+ is bőven versenyképes volt (hol erősebb, hol gyengébb) ezzel az előrelépéssel pedig hacsak Intel nem csinál hasonló 50-125%os előrelépést ami azért meglepne, power9 lesz a leggyorsabb.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz hallador #9 üzenetére

    A jelenlegi konzolgeneráció mért lett AMDről elég jó cikket írt tán ABU. Olvasd el mert nagyon tévúton jársz, hogy mért lett AMD PS/Xben.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz hallador #14 üzenetére

    komolyan már...

    "Az IBM a saját nagy teljesítményű termékeit saját maga supportálja."

    hallottál, hogy nagyobbat mondjak pl a T-Systemsről? Igen van ott Z is I is éa aszem AIX/Linux is.

    "Na most egy IBM-es mérnök óradíja 100 000 Ft is lehet."

    ha az adott OS magyar mindentudó atyaúristenére van szükséged óradíj alapon akkor lehet. De ha magyarország linux/windows mindenttudó atyaúristenére van óradíj alapon szükséged akkor az is annyi lesz.

    "A POWER alaphelyzetben nem az x86 ellen megy, hanem az ORACLE RISC ellen."

    Erről kérdezd meg pl a google, rackspace...t, mert náluk X86van és jövőre nem lenne csoda ha váltanának powerre.
    De az nvlink se véletlenül van/lesz ott power9ben, hupsz mégegy terület ahol x86 dominál.

    "Szóval az IBM szerintem csak akkor fogja ezt abbahagyni, ha már nem lesz elég profitja a supporton, mert az IBM-nél manapság nem a termék maga a drága...

    Tudod mennyibe kerül egy nem power9 hanem power8+ kategóriás xeon E7-8800 v4? 4.000-7.000$.

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Sipike19 #13 üzenetére

    akartam válaszolni de inkább olvasd el ABU cikkét mért lett benne AMD.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz hallador #22 üzenetére

    "Igen a Linux + Power akkor az a legolcsóbb Power lesz...."

    nemtudom feltünt e, hogy a linux mellett ott a Z az I is és az AIX is. AIXban nem vagyok 100%ig biztos de Z és I az tuti van T-nél.

    "azt pedig nem hiszem, hogy a Z-t nem az IBM supportálja...."

    Nem csak. És ez nem hit kérdése.

    "Ez azért édekez amit mondasz, mert a múlt héten volt kinn egy Mérnők... és csak a bekötő keretet hozta"

    óradíjról volt szó.

    "Ne keverd a szezont a fazonnal... ... Az openpower soha nem a legújabb power lesz

    De már komolyan...
    [link]
    power 9re épül? Arra. PONT.

    Suportról meg itt végképp nem írtam mért adsz a számba olyat amit nem mondtam?

    "Mivel én vezettem be mindkettőt igen tudom."

    Mit hova? Zt? It?

    Abu cikkét már kerestem de nem találtam.... pedig elég jól leírja mért lett AMD és nem intel/power...

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz hallador #31 üzenetére

    "Itt nem arról van szó, hogy van-e náluk vagy nincs náluk, hanem arról van szó, hogy az IBM adott termékeit nem engedi ki a kezéből."

    és? olvastad miről írtam? Más is supportálja? Akkor kiengedi? Ki.

    "Sajnos a hitet a support/licenc felül szokta vágni."

    Olvastad miről írtam? Van ilyen Tnél? Van.

    "...és nem x86 árban van"

    Az üzlet kritikus rendszerek akármilyen architektúra van alattuk baromi drágák. Emelett annyira nem is érdekli az ügyfelet, hogy évi "30 vagy 50" / "200 vagy 280millió" ft a TCO. Menjen a rendszer. Mindig.

    "Szerinted a cégek amiről ez a cikk szól Openpowert vesz."

    Elolvastad a cikket?
    btw Kiemelnék belölle egy részt:

    "Amennyiben számottevően kedvezőbb költség/teljesítmény mutatót kínálnak majd a POWER9-es CPU-kra alapozó rendszerek, úgy a Google dobhatja az Intel Xeonokat."

    Tehát a google úgy gondolja, hogy a portolást is felvállahatja(felvállalta) mert annyival jobb a power9es cpukra alapozó rendszerei költség/teljesítmény mutatója. huha. Azért a kiemelés mert szted a power nem X86 ellen megy. Nem mindha ne lenne rá 101 más plda is.

    "Most gondolj bele, hogy egy X cég tegyük fel a Magyar AUDI vesz kettő Power szervert, megáll"

    Most power vagy openpower?

    openpowerrel nem volt dolgom, PS Inál ilyet elképzelni nem nagyon tudok. Bár ott vannak a DR tesztek. Ott kirátjuk a kábelt nincs HB átvette a másik gép a melót kész. Tessék elképzeltem.

    Olyan persze van, hogy disk/táp megadja magát de minden redundáns majd jön technikus és cseréli a hibásat. Ha mindkettő behal arra van a tükörserver vagy cluster.

    Ha meg bővíteni kell mert kevés 4 mag power 8 go hmc és adok még. RAM? Detto. Minek mennyen ki ehez dzsoni?

    @KOVSOL: Nem arról beszélgettünk, hogy T mit nyom hanem, hogy van e ott Z support, Z Storage Support, Z DB2 support. Van? Van. Tavaly legalábbis még volt. :)

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák