Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Dare2Live #11 üzenetére

    én annyira nem láttam nyerőnek x86ot, teljesítményben (árazás ld fentebb) power 8+ is bőven versenyképes volt (hol erősebb, hol gyengébb) ezzel az előrelépéssel pedig hacsak Intel nem csinál hasonló 50-125%os előrelépést ami azért meglepne, power9 lesz a leggyorsabb.

    Aminek semmi értelme ha összehasonlítod, hogy mennyibe kerül 3 db HP DL 380 G9, és mennyibe kerül egyetlen egy db Power szerver.

    Gyakorlatilag a Power csak akkor éri meg ha ki is használod, na most nagyon kevesen használják ki a Power-t, és akkor is csak akkor van értelme ha VIOS-t használsz rajta, de az kifejezetten adott alkalmazásra lesz OK. A PowerVM ami kifejezetten az x86-os virtualizáció IBM KVM-es megoldása nem éri meg, mert egyszerűen egy x86-on harmadannyiba kerül mindennel együtt a Virtualizáció nem is beszélve arról, a kényelemről, amit a Power nem fog nyújtani a VMware-el szemben.

    Az pedig, hogy egy kisebb Power server áráért kapsz egy 4 socketes Intel servert, a Power max célalkalmazásokkal veszi fel a versenyt egy ilyen intel géppel.

    És ha ehhez hozzászámolom a Support, és a bővítés árának az árát, akkor a Power sajnos veszít.

    A jelenlegi konzolgeneráció mért lett AMDről elég jó cikket írt tán ABU. Olvasd el mert nagyon tévúton jársz, hogy mért lett AMD PS/Xben.

    Ha linkeled a cikket, akkor szívesen elolvasom ,mert érdekelne, viszont logikailag nehéz a felhozott érvekkel vitatkozni. Ettől függetlenül ha linkeled megnézem mennyire járok mellékvágányon. Köszönöm szépen.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz Dare2Live #11 üzenetére

    A nyerőt nem a teljesítményre értettem, hanem az eladásokra. A csapból is az folyik. Én egyébként sosem találkoztam Power processzorral szerverben, okát nem is igazán tudom. Az első szervert, amivel dolgoztam, Pentium Pro-val szerelték, és azóta is csak x86-ba botlottam, akár üzemeltetésről, akár adatbázisokról volt szó.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Új hozzászólás Aktív témák